отказваме хранене

  • 404
  • 12
здравейте, момичета! имам проблеми, който ме тревожи. моето момченце е на 8 месеца и отказва да се храни вече два дни. от нормалните 5 хранения за деня, той се храни само 2 пъти. казват ми че може да е заради зъбките, но дали това може да е причина за отказа от ядене? посъветвайте ме, моля ви, какво да направя? Sad
Виж целия пост
# 1
А Ам на биберон пие ли? Ако пие давай само Ам няколко дни. Може и да е от зъбките, но се обади на педиатъра ви.
Виж целия пост
# 2
Някои деца имат такива периоди.И моят го е правил.Не се притеснявай,не го насилвай,след няколко дни нещата ще се нормализират.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
отказва ми и АМ, това също ме тревожи.
Виж целия пост
# 4
Пробвай тогава през нощта като се пробуди да му даваш да пие Ам. Тогава в просъницата няма да разбере, че яде.

Друго незнам какво може да направиш.  bouquet
Виж целия пост
# 5
Ние сме на същия хал merypav, не иска никакво мляко това най/ вече ме притеснява, нито кърма, нито адаптирано, само на обяд пюренце и вечер млечна каша не отказва.И аз го отдавам на зъбките, дано да отмине този период по скоро
Виж целия пост
# 6
И аз мисля, че е от зъбките. Моята Аничка направи същия номер преди месец, когато й растяха долните резци. Ядеше само пюре и каша , а АМ почти не искаше да пие. Това отмина за около седмица.
Съветвам те да не насилваш детето. Давай му каквото обича за ядене, дори временно да поразместите режима. След време нещата ще се нормализират.
Виж целия пост
# 7
на мен не ми отказва съвсем храненето, но имаме подобен проблем: от една седмица започнах да му давам пюретата не съвсем пасирани, с малки частички ( еее, как го описах  Crazy) яде ги, не се дави, но самото ядене продължава малко по- дълго и му омръзва. така се оказва, че количеството, което изяжда е много по-малко...  имали ли сте такъв проблем? ще премине ли и таз фаза, като свикне и започне по-бързо да дъвче  newsm78
Виж целия пост
# 8
И моята бебка от време на време ми отказва да яде, но педиатъра ни каза че може да е от разтежа на зъбките. Споко Grinning
Виж целия пост
# 9
А защо не пробваш докато е без апетит да мине на 4 хранения?
Виж целия пост
# 10
Ние сме на същия хал merypav, не иска никакво мляко това най/ вече ме притеснява, нито кърма, нито адаптирано, само на обяд пюренце и вечер млечна каша не отказва.И аз го отдавам на зъбките, дано да отмине този период по скоро
Съжалявам че се намесвам, защото нямам опит никакъв. Миналата седмица четох в този форум мисля тема: Откога кисело мляко и бебенцето на жената беше на около 7 месеца. Тя питаше затова, защото и нейното бебе не искало АМ. Ще се опитам да я намеря и да ви я пусна.
Аааа, ето я темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86057.0
иначе като рових има страшно много теми за отказване на АМ.
Виж целия пост
# 11
Ние сме на същия хал merypav, не иска никакво мляко това най-вече ме притеснява, нито кърма, нито адаптирано, само на обяд пюренце и вечер млечна каша не отказва.И аз го отдавам на зъбките, дано да отмине този период по скоро
Съжалявам че се намесвам, защото нямам опит никакъв. Миналата седмица четох в този форум мисля тема: Откога кисело мляко и бебенцето на жената беше на около 7 месеца. Тя питаше затова, защото и нейното бебе не искало АМ. Ще се опитам да я намеря и да ви я пусна.
Аааа, ето я темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=86057.0
иначе като рових има страшно много теми за отказване на АМ.

Благодаря касиопея бях я пропуснала тази темичка  bouquet
Виж целия пост
# 12
Период,ще отмине,няма от какво да се притесняваш.При нас караха по 1 седмица тези периоди Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия