Помогнете с мнения за частни училища

  • 961
  • 11
Моето дете ще беде предучилищен клас прес септември, имам желание - за добро или лошо - да учи в частно училище. От сайтовете  тези училища са кое от кое по прекрасно, но повече бих се доверил на лични впечатления. Моля помогнете!!!
Виж целия пост
# 1
От 13- 15 април в Музея за Земята и Хората ще има изложение "Частно училище". Предполагам оттам трябва да тръгнеш.
Иначе мен ме интересува дали вече се появяват частни училища, които са с класи над държавните като обучение. Но май това не е за тази тема   Grinning
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми ходи на ДГ в Увекинд. Доволна съм и смятам да я запиша и в училището им.
Хубави неща съм чела по форумите и за Св. София. Племенницата ми е в предучилищната на Св. Георги, училището към Чуден свят - всичко е на ниво. Детето на terry  е в "Климент Охридски" и отзивите й са мн. добри. В тази тема можеш да прочетеш нейното мнение:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20574.80
За останалите частни училища съм чувала и чела по-скоро негативни мнения.
Виж целия пост
# 3
Ние сме в ЕСПА.
Нямали сме проблеми.
Виж целия пост
# 4
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94297.new#new


като новак си написах мнението в стара тема. можете да го погледнете тук

 

 
Виж целия пост
# 5
Записахме сина ни в ЧОУ "Света София" след много разпитване и чудене. Сега е предучилищна там. Бяхме притеснени, защото той по-трудно свиква с промените, а и обичаше приятелите си от детската градина. От началото на учебната година е минало съвсем малко, но той определено се чувства отлично. Сутрин си навива часовника за да не закъснее, а вечер непрекъснато се хвали с какво са се занимавали. Надявам се, да му бъде все така интересно.
Иначе знам, че подготовката на децата е много силна, повечето се представят отлично на приемите  след 7 клас и на състезания. Учат английски по 10 часа седмично.
Препоръчвам да отидете да разгледате училището и да се запознеете с учителите.
Виж целия пост
# 6
Детето ми учи в "Св.Св.Кирил и Методи" и  съм много доволна.
 У-щето няма реклама и аз лично научих за него от приятелка, на която и двете деца са там.
Когато ходиш на изложението на частните у-ща в Земята и хората, може да се поинтересуваш и от тях. Също така имат и сайт в който има подробно описани приоритетите на у-щето и друга интересна информация. Другото, което ми хареса в самото начало беше, че имат пробна една седмица април или май месец /по избор на родителя/, когато можеш да оставиш детето си там,  да посещава занятията, спокойно можеш да разговаряш с преподавателите, да разгледаш учебниците и да видиш програмите по които работят.
Когато търсех у-ще за моето дете все се притеснявах, дали ще избера подходящо, дали детето ще го хареса, дали наистина учат и много други притеснения, така че предполагам колко ти е трудно и ти желая успех- което и у-ще да избереш.
Виж целия пост
# 7
Не бих препоръчала "Меридиан 22". За другите не знам.
Виж целия пост
# 8
може ли сайта на Увекинд?
Виж целия пост
# 9
може ли сайта на Увекинд?

Ето го Шани.
http://www.uwekind.com/
Виж целия пост
# 10
За "Св. София" и за "Св. Св. Кирил и Методи" съм чувала много положителни отзиви.

За някои немски училища също. Естествено за френското училище "В. Юго" отново само положителни отзиви знам като изключим, че системата на обучение е подобна на Българската. 

Англо-американското училище е номер 1, но там сумата е като да пратиш детето да учи в чужбина.  Sick

ЕСПА не ми допадна градината, а мои познати, които бяха много доволни от нея сега не харесват училището.
Виж целия пост
# 11

мерсиииииииии  Heart Eyes  bouquet

А каква е таксата на уч. година? Кой ще ми я прошепне?  Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия