Пак за детски

  • 1 163
  • 15
Здравейте

Имам нужда отново от вашата помощ. Досега не съм взимала детски надбавки. Бебето ми е вече на 9 месеца. Този месец помолих работодателя да ми даде служебна бележка за дохода да мога от март месец да започна да взимам. Тъй като знаех че трябва да имам бележка за дохода ми от предходните 6 месеца поисках такава. Да обаче от работата ми казаха че имало някакво изменение ли що ли и вече трябвало да се даде дохода за 1 година. Така ли е наистина? Благодаря ви много за съдействието. Надявам се да има мами които да ми обяснят.
Виж целия пост
# 1
Да, вече се дава дохода за една година, не виждам какво те притеснява в това ...
Вземай бележката и  с другите необходими документи ги подавай спокойно в социалните.
Виж целия пост
# 2
За една година са вече, вярно си е...
И наистина така е по-добре Grinning
Виж целия пост
# 3
Ето за справка от Закона за семейните помощи за деца:
Чл. 4. (Изм. и доп., ДВ, бр. 69/2004 г., бр. 21/2006 г. - сила от 10 март 2006 г.) Право на семейни помощи по чл. 2, ал. 1, т. 1, 3, 4 и 5 имат семействата и бременните жени със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година, освен в случаите по чл. 7, ал. 2.
Чл.10
(3) (предишна ал. 2, изм. доп. ДВ бр. 21/2006 г. - сила от 10 март 2006 г.) След изтичане на 12 месеца от отпускането на месечните помощи по чл. 7 и 8 се подава нова молба-декларация.
Виж целия пост
# 4
А като съм подавала през 10.05г. за последно, сега трябва ли да подавам или чак 10.06г. ще трябва? Рових в сайта на Соц. министерство, имаше много такива въпроси, но нещо не можах да намеря разбираем отговор.
Виж целия пост
# 5
А като съм подавала през 10.05г. за последно, сега трябва ли да подавам или чак 10.06г. ще трябва? Рових в сайта на Соц. министерство, имаше много такива въпроси, но нещо не можах да намеря разбираем отговор.

Като си подала тогава са важили още 6 месеца! Според мен не трябва да чакаш и като ти свършат ще подадеш новата декларация вече по новите изисквания, т.е. дохода за 12 месеца назад! И следващото ти подаване ще е след тези 12 месеца! Дано да го обясних добре! Успех!
Виж целия пост
# 6
За подаването ти обясниха вече, че са за 12мес. Но защо не си взимала досега детски, ако си нямала необходимия доход - добре, но иначе имаш право да си ги получиш до 3г. назад. Най-добре питай там, където ще подаваш.
Виж целия пост
# 7
Ох, и аз нещо се обърках с тия детски.И аз дочух, че е за 12 месеца назад.
Виж целия пост
# 8
За подаването ти обясниха вече, че са за 12мес. Но защо не си взимала досега детски, ако си нямала необходимия доход - добре, но иначе имаш право да си ги получиш до 3г. назад. Най-добре питай там, където ще подаваш.
В какъв смисъл назад? Останала съм с впечатлението, че ако не подадеш на време ги губиш.
Виж целия пост
# 9
Ето за справка от Закона за семейните помощи за деца:
Чл. 4. (Изм. и доп., ДВ, бр. 69/2004 г., бр. 21/2006 г. - сила от 10 март 2006 г.) Право на семейни помощи по чл. 2, ал. 1, т. 1, 3, 4 и 5 имат семействата и бременните жени със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, но не по-малък от предходната година, освен в случаите по чл. 7, ал. 2.

На практика колко трябва да е дохода, за да се получават тези семейни помощи? И "детски" равно ли е на "семейни помощи"?
Виж целия пост
# 10
За тази година, както и за миналата - брутен доход от 200 лв. на член от семейството за да се получават детските надбавки от фамозната сума 18 лв. за първо и 20 лв. за второ дете. Доста е гадно, понеже чисто се взима по-малко, а понякога брутния може да те прецака за лев-два. Сега с 12 месеца доходи май ще е малко по-добре.
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички.
Виж целия пост
# 12
....но иначе имаш право да си ги получиш до 3г. назад.
Вервай ми, дори и да е така на теория, на практика не става. Имаш право само ако си подала декларация. А това няма как да го направиш с минала дата. И аз мислех, че може, ама нъцки.
Виж целия пост
# 13
За подаването ти обясниха вече, че са за 12мес. Но защо не си взимала досега детски, ако си нямала необходимия доход - добре, но иначе имаш право да си ги получиш до 3г. назад. Най-добре питай там, където ще подаваш.
В какъв смисъл назад? Останала съм с впечатлението, че ако не подадеш на време ги губиш.
Не ги губиш. До три години назад, т. е. ако детето е на 3г. можеш да си вземеш детските за всичките тези години, само че за минал период не знам какви бележки се подават, трябва да се пита на място.
Виж целия пост
# 14
преди се вземаха със задна дата,но от около 2 години-вече не,питала съм многократно
иначе миналата седмица бях в общината-за 1 год.назад и декларациите за малки деца и ученици са различни вече
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия