Мисля че загубих битката :( вървим към отбиване

  • 592
  • 9
Здравейте,

момичета, много съм нещастна...и ужасно уморена. Мисля че губя битката, Ралица просто не иска да суче no Така сме от 3 месеца. До сега все успявах да я излъжа някак си, но от 2-3 дена дори сънена не иска да яде - буди се и се сърди. Заместила съм само обедното ядене. Т не иска да пие водичка от шише  и сега направо не знам какво ще правя  cry Много ми е притеснено и съм ужасно нещастна. Мисля че правя каквото трябба, обаче не ми е все тая какво става... Ама сега както е тръгнало и беба отслабва дори  cry ....не знам какво да правя. Дайта съвет или кажете какви са признаците че бебе иска да се отбива само. Иначе има страхотен интерес към нашите яденета...
Виж целия пост
# 1
Май твърде рано си заместила хранене, може и в това да се крие причината и ако хапва повече твърди храни през другото време е нормално да тръгнете към отбиване. Ранното захранване и/или заместване на кърмене води до и до ранно отбиване или до подобни проблеми.

Ако искаш да кърмиш все още имаш възможност, просто предлагай постоянно, без да настояваш упорито. Преди заместеното хранене също я слагай на гърдата.
Щом не пие и вода значи ще и се наложи да суче... бебетата макар и малки също усещат жажда и не биха стояли жадни, ако им се предлага.

Не казваш колко пъти яде твърда храна и по какво количество.
Виж целия пост
# 2
Т не иска да пие водичка от шише  ....
Ето още една възможност да я слагаш на гърдата- оттам идва и млекцето и водичката за бебка.
Виж целия пост
# 3
не че съм корифей по въпроса, но защо не опиташ с изцедена кърма от чашка. може пък да иска да е като големите.
Виж целия пост
# 4
Ох, аз не съм никакъв специалист, обаче мога да ти споделя моя опит. Значи Мартина от 4-ти месец нататък стана страхотен заплес. Първо много се разсейваше като яде, а после направо отказа да яде Rolling Eyes Кърменията ни бяха зорлем. Сигурно 100 пъти ми идваше да тегля една майна и да престанем да се тормозим взаимно. Всеки път като си го кажеш нещата лекичко и времено се нормализираха и аз продължавах. И така докато тръгнах на работа. Ейййй тогава настана големия ужас: дърпане, пищене, рев и каквото там се сетиш. Опитах се да науча да яде с чаша, но имам променлив успех. И така до миналата седмица, когато почна да реве и нощем. Аз ходя като сумнамбул на работа  и нищо не мога да свърша. Реших, че прекратяваме и с нощните хранения и с кърменето и това е. Два дни го кара на изцедена кърма и АМ, като цедях само колкото да облекча, ужкем да ми спре кърмата от самосебе си. Да де ама не познах, защото диването изведнъж реши, че иска да суче пак Mr. Green  От раждането си до миналата седмица, едната гърда не я искаше изобщо. Аз цедя от време на време от нея, за да потържам лактацията и да няма видима разлика между двете. Сега прояде и от нея, само и само да я кърмя и да не е шишето Mr. Green Нощните кърмения не и върнах (тя и не проявява интерес де), но като съм си в къщи си суче без проблем.
Изглежда дечурлигата си минават през някакви такива периоди и все си мисля, че ако извадиш здрави нерви, може да задържите фронта. Пробвай се с чашка и я слагай на гърдата преди обедното ядене.
За водата не се притеснявай толкова. Мартина не пиеше вода докато я кърмех на поискване. От както ме няма през деня, почна да пие вода, но само когато мен ме няма. През събота и неделя пак я кърмя на поискване и вода не пие Grinning
Виж целия пост
# 5
Да, добре ще е да кажеш колко хранения с твърда храна има детето и по колко изяжда, но по първоначалния ти постинг съдя (гадая), че не е в това проблема. На 7 месеца ние бяхме с 2 заместени кърмения (на 6 и нещо бяхме заместили напълно първото), но Биляна не се отказа от останалите, да не говорим за нощнотоооооооо, което сега ми е проблем. Само 3 неща ще ти кажа (може и пак да се изпусна в писане, ама...  Stop):

1. Ако на детето наистина не му харесва да суче, не го мъчи и травмирай! Сигурно по природа е нормално едно дете да се кърми до годинка-две-три, но трябва да има причина във вашия случай Раличка да иска да е изключение. 3 месеца сте така, казваш. Колко още трябва да се тормозите взаимно, за да разберете, че не се получава? Няма да споменавам имена, но наистина има майки и то в този форум, които са амбицирани да кърмят децата си, въпреки тяхната воля, а самата дума "амбиция" не трябва да стои в такъв смисъл в едно изречение, редом до думата "кърмене. Кърменето трябва да е взаимно приятен процес. Всичките подкрепящи коментари да продължиш и т.н ще чуеш само от майки, които нямат твоя опит с 3-месечната борба и бебетата им изпитват същото удоволствие от кърменето, както и те от него. Да, същите тези майки помагат и на такива като мен. Те са наистина-наистина прави, но за себе си, а понякога едни съвети не са приложими навсякъде.

2. В случаи като твоя (най-вероятно защото сега се намирам в ситуация, в която явно отбиването единствено ще бъде в състояние да реши проблема ми с 8-месечното ми недоспиване), направо ми минават мисли на завист, че при някои мами детето е това, което диктува правилата на кърменето, а не е здравословен проблем при майката, тръгването й на работа и други. Обратното на твоя случай е по-трудно, повярвай ми. Всяка майка ще се замисли дали не мъчи детето си с постоянното си упорство да го кърми и на втората минута ще спре (е, до следващото хранене  Heart Eyes) с опита си, но не съществува любяща и наистина всеотдайна майка, която няма да страда, ако вижда, че детето й наистина иска да суче, а тя не може да му го даде!

3. Едно време, когато бебето ми нямаше и месец имах проблеми с кърменето и много страдах. Получих няколко ЛС от мами, които ме успокоиха, че дори да се предам, аз пак ще имам едно хубаво и здраво бебе. Още си ги пазя. Вдъхнаха ми кураж. Повярвах, че няма да съм лоша майка, ако не мога да кърмя детето си. И представи си - като се разкърмих, като невидяла  Hug та чак до тук я докарах - недоспала кукувица! Та и ти - не страдай за това! Ако така е писано, ти пак ще бъдеш най-добрата майка за детето си, просто за пореден път ще удовлетвориш желанието на малкото бебче!
Виж целия пост
# 6
Здравейте, благодаря за отговорите и особено на Валентина и Luluto, защото имам нужда от подкрепа и малко в повече ми идва критиката,съжалявам за което но както съм написала, мисля че правя каквото трябва и каквото съм прочела тук, във форума.
Рали изяжда около 150 гр зел. пюре на обед,  180 максимум и понякога иска каша, пак 150 гр.
Кърмя я общо 5-6-7 пъти в денонощие, но то е някакъв ужас - носене, приспиване - защото иначе не става - дърпане и рев и не трае дълго - 5-6 минути. Така е от Нова година насам. Не искам да кърмя на всяка цена, но до сега успявах. Само че детето ми започна да отслабва и мисля че е нормално да се притесня.
Исках да разбера дали може тя да иска да спра да я мъча,т.е. да се отбива сама...Иначе аз ще продължа битката, ама не знам докога.....
Виж целия пост
# 7
kami_bami, извинявай, но това ли е заслабналото ти дете на аватара ти? Или снимката е от преди 3 месеца?  Rolling Eyes Мисля, че се заблуждаваш, че имаш проблем - имали сте малко кг в повече и сега, когато детето ти почва да се движи повече иска да влезне във форма  Simple Smile Извинявай, ти сигурно си много притеснена, но искаш помощ - давам.  Whistling Според мен, бебето ти суче бързо и се наяжда за 1 минута и после се изнервя, че го караш да стои на гърдата. Предлагай му когато е гладно - преди пюрето на обяд и после му предложи - пюре бас ловя, че ще откаже.  Важното е да разбереш какво искаш? Съвет или успокоение, че правиш всичко както трябва. Ако искаш да запазиш кърменето, можеш да опиташ така, ако не, здраве да е.Важното Рали  да е весела и доволна.  Peace
Виж целия пост
# 8
Явно всяко бебче е с номера си  Confused Моят син има три заместени храненета, от шестия месец пие вода като смок и изобщо не можем да се храним в негово присъствие, защото се тръшка и реве - иска от нашата манджа  Shocked
От самото начало го захраних с идеята, че ще кърмя една година макс, но не виждам как ще стане това - суче му се по всяко време, а без цица изобщо няма шанс да заспи...
Което ме навежда на мисълта, че начинът на захранване няма кой знае какво значение при отбиването.
Ако бебчето ти продължи да не иска, не се обвинявай. Даже се радвай, че се е отбило самичко, защото много, много майки отбиват децата по свое желание, аз вероятно ще съм една от тях след няколко месеца  Embarassed
Виж целия пост
# 9
Което ме навежда на мисълта, че начинът на захранване няма кой знае какво значение при отбиването.

Има, има, просто при различните деца е различно  Simple Smile
Нали си спомняте за българската схема, която чрез ранно въвеждане на твърди храни и рано заместване цели отбиване (или поне свеждане на кърменията до минимум) до към 6-я месец  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия