Захранване или желязо???

  • 714
  • 5
Здравейте!
Синът ми е роден в края на 8-ми месец, но с добри килограми 2600 г. - 47 см. Беше в кувьоз 4-5 дена на кислородна терапия, но е дишал сам без апарат.
Днес ни предписаха да пием желязо, без да ни правят никакви изследвания. Аз не съм много склонна да давам... но и не съм сигурна дали това е най-правилния избор. Той е доста бял, не мисля, че е блед. На мен обикновенно ми казват, че съм бледа, пък аз имам добър хемоглобин.
Той е само на кърма. Бях решила да захранвам след 6-ти месец, защото той е с рефлукс (не изследван - повръщаше много, на фонтан, но наддава доста добре, сега още повръща, но е доста по-малко).
В момента нямам възможност да направим изследвания (в чужбина сме и е доста сложно). Ще мога да направя изследвания чак след месец, но да не е вече много късно тогава...

Моля ви да си кажете мнението, защото наистина съм доста притеснена, след като прочетох тук и там. Благодаря!
Виж целия пост
# 1
 Naughty Без изследвания не давай нищо.
Моята дъщеря също е бледа, да не кажа бяла, но при изследванията на хемоглобина той си беше в норма.
А за захранването ти сама трябва да решиш. Аз съм захранвала рано и двете си деца.  Не съм имала никъкви проблеми. Синът ми също беше с рефлукс. Но  в интерес на истината като го захраних не повръщаше нито пюретата, нито кашите /може би защото бяха по-гъстички/ , а продължи да повръща само млякото.
Виж целия пост
# 2
Naughty Без изследвания не давай нищо. newsm10
Виж целия пост
# 3
И аз иам твоята диелама  newsm78 Щерката е доста бледа, докторката изписа малтофер като профилактика /в листовката пише, че има профилактика/. Само че, аз не искам да давам.! Naughty Знам, че е тежък и трудно усвоим за стомаха. Затова засилих желязото в храната си. Въпреки, че мамите твърдят и в книгите пише, че консистенцията и съдържанието на кърмата не се повлиява от храненето аз видях, че не е вярно. Пиех по 1 литър чай от коприва, ям яйца /жълтък/, червено телешко месо, обичам пастети, сега със салатата консумирам пресен спанак - доста и за седмица ушичките на бебката ми порозовяха /лекарката ми каза да гледам тях като индикация дали е бледа или не, а не тена на лицето/. Пробвай и ти ако искаш   bouquet
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Silveto - ти даваш ли нещо друго освен кърма?
Виж целия пост
# 5
Да, аз и дохранвам. В АМ-то има желязо като добавка, но не се знае колко е!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия