Къде спи новороденото?

  • 5 627
  • 88
Здравейта, майчета!
Бебчето идва само след два месеца, а аз все още не мога да преценя къде да спи. Говорейки с мои близки майки установих, че повечето са сложили креватчетата за новородените им дечица в спалнята при тях. Всички казват, обаче, че събуди ли се бебето през ноща, особено в началото, го вземат и отиват в другата стая да го приспат, за да не събудят другите обитатели на спалнята. Е това ми се вижда все едно дали ще отидеш до другата стая да го приспиш, когато то се събуди и го чуеш по бебефона. Също така казват, че когато просто бебчето мрънка в съня си и не  е необходима тяхна намеса те се будят, стават и вземат бебчето без да е имало никаква нужда от това.  От друга страна възрастните хора са преносители на доста мърсотии и болести. Преобличаш мръсните си външни дрехи в същата стая. Вдигаш много прах и хигиената в стаята е доста по-ниска, отколкото, ако бебчето си има своя собствена. Недай си някой от родителите се разболее......
Обаче, все пак е доста по-удобно бебчето да е близо до теб. Винаги си до него и го наблюдаваш, можеш да реагираш по-бързо.....
Вие къде настанихте новите обитатели на дома Ви и кой от двата варианта Ви се вижда по-удобен и по-добър за бебето?
Виж целия пост
# 1
Двамата ми сина спяха при нас в спалнята и когато големия навърши 5 години а малкия две, чак тогава ги отделих от мен в другата спалня.Според мен поне до 1 годинка би трябвало да е при вас.
Виж целия пост
# 2
При нас в спалнята.С носталгия си спомням Wink
Виж целия пост
# 3
И аз мисля,че детето трябва да е при теб в стаята.може всичко да стане докато спи(повръщане,задавяне,вообще много лоши работи)не ме карай да ги изреждам.А някои деца в началото почти не плачат,само мрънкат едни такива.Ако спиш дълбоко може да не го чуеш.А и аз ставах почти през половин час да видя дали диша,завита ли е и такива работи.Не ми беше много спокойно.Освен това така детето привиква да спи на шум,привиква и на вишите бактерии,както ги наричаш.Ако има болен,той да спи отделно,не майката и бащата отделно от детето,а и няма нищо лошо да го гушкаш от време на време.То си е душичка мъничка и се успокоява,когато е при мама.А относно бацилите ,които се пренасят,има нещо вярно,обаче ще спазвате нормалната хигиена,няма нужда да го пазиш прекалено,че не хубаво,щото става като в епруветка стерилно и после всяко нещо го разболява.Говорим за нормална чистота.Ако някой има претенции за безсънието,което му причинява това дете,защо му е то тогава2Не се заяждам,ама не е правилно ти да го изкарваш от стаята,за да не събудиш другия човек.Или пък,нека човекът да отиде да спи другаде.Сори за дългия пост.Надявам се,че ти се изясни малко.
Виж целия пост
# 4
До нас..и до ден днешен е така...нейното креватче е до нашето.

Тя все още се буди по няколко пъти и не ми се мисли как ще ходя от стая в стая цяла нощ..за да и давам вода или нещо друго Crazy
Виж целия пост
# 5
Живеехме на квартира в гарсониера и ща не ща детското легло беше на ъгъл с нашето. Дияна я отделих в друга стая чак на 1.7г.
Но пък като се събуди бебето не е длъжна само мама да става Simple Smile Е, изкл. случаите на нощните хранения Simple Smile
Виж целия пост
# 6
До нас..и до ден днешен е така...нейното креватче е до нашето.

Тя все още се буди по няколко пъти и не ми се мисли как ще ходя от стая в стая цяла нощ..за да и давам вода или нещо друго Crazy

Peace
Виж целия пост
# 7
  Аз пък чакам малкото братче след повече от три месеца, но вече съм взела решение. Ще спи в отделна  стая! Така направих и с баткото преди две години. Той си имаше неговата стая, а ние нашата. В началото спях при него за да мога да го храня през нощта, но когато спря да се събужда, аз се преместих в спалнята с бейбифона. Така всички успявахме да се наспим нормално. Никога не съм се притеснявала, че нещо може да му се случи, ако не спи при нас. Сега Тити продължава да си спи сам, не се страхува от тъмното, не изисква някой да му прави компания, а като се събуди ни вика Simple Smile Аз съм много доволна, че взех такова решение в началото.
  С второто ще е малко по-сложно, защото в момента имаме само 2 спални и ние ще трябва да спим известно време в хола, което не е чак такъв проблем. Но след няколко месеца мисля да ги сложа да спят в една спалня.
   По принцип подкрепям идеята, че всеки е добре да си има собствена стая и пространство, ако условията  го позволяват. Така вредните зависимости намаляват.
Виж целия пост
# 8
В креватче близо до спалнята от страната , на  която аз спя. Смятам след втората годинка да го отделям , но като е свикнал по часовник се буди в 1ч. посред нощ и иска да спи при нас. А аз съм със слабо сърце и не ми издържат нервите на плач повече от 1мин. И така до сутринта си спим тримата.
Виж целия пост
# 9
Леглото е при нас. Иска ми се да си има стая, но.....
Виж целия пост
# 10
за сега е при нас. по удобно ми е, не съм го изнасла от стаята като се събуди, но...тати отиде да спи в хола  да се наспивал...на пролет обаче ще се отделим в др стая. и с бебефона (то колкото от бебе толкова и от бебефон според мен ще се буди тати, но да видим).
но мн рядко спи при мен бебето, а се преобличаме и държим дрехите в др стая не при него.
Виж целия пост
# 11
А не е ли по- добре, бебето да има собствена стая (когато това го позволява) и майката да спи при него. Когато то поотрасне майката ще се върне в спалнята а детето няма да се мести, ще си бъде във вече познатат стая. Аз мисля, живот и здраве така да постъпя Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Сега спи в спалнята при нас.Като порасне ще я приместя в детската стая при кака и.
Виж целия пост
# 13
А не е ли по- добре, бебето да има собствена стая (когато това го позволява) и майката да спи при него. Когато то поотрасне майката ще се върне в спалнята а детето няма да се мести, ще си бъде във вече познатат стая. Аз мисля, живот и здраве така да постъпя Simple Smile

е ние сме така, но все пак стаята пак си е обща - все пак половината е заета от нашата спалня Wink
а колкото до познатата обстановка - той не си седи само в спалнята, обикаля всички помещения от къщата с мен, та всичко му е познато...
Виж целия пост
# 14
А не е ли по- добре, бебето да има собствена стая (когато това го позволява) и майката да спи при него. Когато то поотрасне майката ще се върне в спалнята а детето няма да се мести, ще си бъде във вече познатат стая. Аз мисля, живот и здраве така да постъпя Simple Smile

 Аз пък чакам малкото братче след повече от три месеца, но вече съм взела решение. Ще спи в отделна  стая! Така направих и с баткото преди две години. Той си имаше неговата стая, а ние нашата. В началото спях при него за да мога да го храня през нощта, но когато спря да се събужда, аз се преместих в спалнята с бейбифона. Така всички успявахме да се наспим нормално. Никога не съм се притеснявала, че нещо може да му се случи, ако не спи при нас. Сега Тити продължава да си спи сам, не се страхува от тъмното, не изисква някой да му прави компания, а като се събуди ни вика Simple Smile Аз съм много доволна, че взех такова решение в началото.
  С второто ще е малко по-сложно, защото в момента имаме само 2 спални и ние ще трябва да спим известно време в хола, което не е чак такъв проблем. Но след няколко месеца мисля да ги сложа да спят в една спалня.
   По принцип подкрепям идеята, че всеки е добре да си има собствена стая и пространство, ако условията  го позволяват. Така вредните зависимости намаляват.

абсолютно съгласна съм! точно така ще направя... не е хубаво да се мести насам-натам - да го замотваме само...

а и ти като си уморена - дали ще го чуеш по бейбифона или ще те събуди като е при теб... май все едно - дай Боже да няма само проблеми...

успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия