1 пръст разкрите=1 см разкритие?

  • 25 679
  • 15
Здравейте мами и бъдещи мами,
Термина ми наближава - 30 март. Днес докторката ми каза че имам 1 пръст разкритие, това около 1 см ли означава? Имам си подготвителни контракции, тапата не ми е паднала, нито водите са ми изтекли. Дали няма да пренося? И не може ли да направя нещо за да получа по-бързо разкритие? Изобщо такива мисли ме вълнуват. Ще ви бъда благодарна да ми отговорите.
Весел и усмихнат ден!
Виж целия пост
# 1
Д-рите мерят точно така, 1 пръст - 1см.
Когато разкритието стане 10см... няма връщане назад Simple Smile Спомням си как лежа в предродилна и заявявам на акушерката "хич няма да раждам" Simple Smile
Вече не си спомням при постъпване в б-цата колко см разкритие имах, 1-2 см (водите ми изтекоха у дома). За около ча, час и нещо вече бях с 10. Не са ме слагали на с-ми.
За по-бързо разкритие, знам ли... Чета, че мамите ги карат да се ражхождат по коридорите в б-цата Simple Smile
Леко раждане  Hug
Виж целия пост
# 2
И аз съм на твоят хал, ама дори и сантим разкритие нямам, а термина ми е 3 април.Нито паднала тапа, нито смъкнат корем... TiredИ аз се тревожа да не пренося.
Виж целия пост
# 3
И да преносите няма страшно, само е изнервящо  Wink

За по-бързо разкритие - качване на стълби доста помага, разходки и.....секс Mr. Green
Виж целия пост
# 4
аз пък си пренасям от неделя...
болки - да , разкритие - не ....

тва с разходките и аз го чувам, ама колкото повече се разхождам, толкова повече се кротва матката... според записите... newsm78

знам ли и аз

абе още търпя
ама след някой друг ден ако не съм родила, просто ще полудея и мъжлето си ще подлудя...

стискайте ми палци!

Виж целия пост
# 5
Дето се вика природата си знае работата, не бързайте с раждането. Детето си знае кога да излезе.
Да не говорим че някои нямат никакво разкритие преди да започне раждането, аз последния месец се разхождах с 2см, накрая вече и 3. Ама си родих баш на термина.
Виж целия пост
# 6
И да преносите няма страшно, само е изнервящо  Wink
Да, мен тази изнервеност ме мъчи, сякаш околните са ми виновни за нещо Tired
Виж целия пост
# 7
И да преносите няма страшно, само е изнервящо  Wink
Да, мен тази изнервеност ме мъчи, сякаш околните са ми виновни за нещо Tired

абсолютно
Виж целия пост
# 8
Ей, мацки - не се притеснявайте  Peace !
И аз с предната бременност така - до последния ден (преди термина): скъсение на шийката - 0, разкритие - 0, контракции - 0, абе нагласиха ме да преносвам, и на другата сутрин - от раз (почна се)..., то има и значение докторът как е "пипал" при прегледа..., ох, знам колко е изнервящо... ooooh!

Иначе и  аз знам, че секс много помага (ако изобщо ви е това  Confused), не само заради механичното дразнене ами и заради хормоните в спермата, които предизвикват контракции (такива слагат в системите за ускоряване на раждането), ама аз не бих се решила на такава "мярка".... Остават разходките и стъпалата, както е казала една мама по-горе... Sunglasses
Виж целия пост
# 9
Д-рите мерят точно така, 1 пръст - 1см.
Когато разкритието стане 10см... няма връщане назад Simple Smile Спомням си как лежа в предродилна и заявявам на акушерката "хич няма да раждам" Simple Smile
може ли лека корекция Embarassed
Всеки гинеколог си знае колко см му е пръста, наистина разкритието се мери на пръстиу но един пръст е около 2см.
А при 10 см, главата вече е във влагалището, няма връщане назад е меко казано Laughing, иначе то по принцип няма.
Виж целия пост
# 10
то има и значение докторът как е "пипал" при прегледа...,
Явно има, при мен прегледа не беше болезнен, просто неприятен, но само до там, после се чувствах добре, сякаш нищо не е било.А съм говорила с момичета, които след вагинален преглед имат доста силни болки ниско долу Peace
Виж целия пост
# 11
Ей момичета, леко раждане! Връщате ме преди 3 г. Аз зараждах от днес (28 март)  Mr. Green Mr. Green Mr. Green На 30-ти по обед вече бях родила  Mr. Green Не че 3 дни съм се мъчила, ми ходих 2 дни до болницата с леки контракции и после всичко мина супер леко! Пожелавам ви раждане като моето!  Grinning
Виж целия пост
# 12
Мамчета, не се притеснявайте!Преносването не е нищо страшно! Аз и двамата си ги преносих по 5 дни- да е справедливо! Wink
С големия термина ми беше на 6 Май, а човека дойде на 11 Май, а малкия беше за 27 Август, а го родих на 1 Септември- и двамата здрави и големи бебета (4,120 и 3,900)
Леко раждане и Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 13
И да преносите няма страшно, само е изнервящо  Wink

За по-бързо разкритие - качване на стълби доста помага, разходки и.....секс Mr. Green
newsm10

Точно тъй. Но по мое мнение секса едва ли ще ти хареса по тоа време на бремененността. Разходките помагат много!
Виж целия пост
# 14
Само разходки му е майката, май...дори съм чела, че между контракциите/родилните/ също е хубаво да се разхождаш!
Ами те точно така го мерят-един пръст, два пръста. Аз имам разкритие пръст и малко от 22 февруари и го водят 2 см.
Споко, може бебо да чака термина си!!! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия