кои са любимите ви сиренца там където живеете?

  • 2 335
  • 55
Моите тук са 3:

1/ Les Caprices des dieux;
2/ Saint Aigur
3/ le comte
Виж целия пост
# 1
 WinkЕ, Италия има големи традиции в тази сфера ,така че и аз ще спомена:

Моцарела,грана падано,пармиджано реджано newsm10
Виж целия пост
# 2
Saint Albre, Peccorino, Gouda, Gorgonzola, Brie.
Виж целия пост
# 3
Etorky, Petit Basque, Issau Iraty  Grinning
Виж целия пост
# 4
Аз си харесвам само подобието ( от турските магазини) на нашенското сирене.... smile3503

Обаче смея да твърдя че, кашкавала тук е много по добър от българския! smile3521
Виж целия пост
# 5

За мой срам ще си призная, че хапвам много малко френски сирена. Не ми харесват просто. Е, тези които ти си написала -Saint Agur , le comte ги хапвам с удоволствие.Предпочитам немски и швейцарски сирена, тип мек кашкавал. Имена не мога да цитирам, изобщо не ги помня. Затова пък мъжът ми е страхотен почитател  на френските сирена и времето прекарано пред щанда със сирена в магазина е равно на времето прекарано в целия останал магазин.
И разбира се - фета се яде в промишлени количества, може би 2 пъти повече отколкото ядем сирене в БГ.
Виж целия пост
# 6
Фета,Митакос,Патрос,все български сирена,изнасяни от гърците.
Моцарела,а и българско сирене в тенекии,продавано от турците в Германия.
Виж целия пост
# 7
Kaто споменавате всички фета и нашето българско сирене, да споделя разочарованието си точно от гръцките фирми внасящи тук българско сирене.
Като видях етикета Българско овче, само дето не изкупих целия рафт. Ама дяволчето в ушето ми вика - я вземи само да пробваш. Добре че го послушах. Толкова тричаво и горчиво сирене не бях яла. Нямаше нито вкус на овче мляко, нито на сирене.
Срам!
Виж целия пост
# 8
A, имам още едно любимо - фета/ама аз направо си го причислявам за българско/ Wink
Виж целия пост
# 9
zа сиренце или zа кашкавал иде реч ? щото в швейцарско всичко си е "кеzе"... Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 10
Козе сирене- почитателка съм на мноого видове, но от меките, едно от най-любимите ми е със стафиди
La tomme (овчето, не кравето)
Le compte
Виж целия пост
# 11
Фетата.  yes
Виж целия пост
# 12
Синьо сирене
Българска фета - ов4е бяло саламурено сирене, внос от България, в тенекии продава един македонец тук:)
Виж целия пост
# 13
parmigiano reggiano , mozzarella di bufala campana , fontina , cacciocavallo siciliano , gorgonzola , pecorino , ementhaler svizzero , brie и от време на време някое друго ново,но в обЩи линии тези ядем най_4есто. и разбира се българско сиренце и каШкавал  Blush
Виж целия пост
# 14
Така и не можах да свикна с вкуса на другите сирена. Ядем си основно българско овче сирене. .
Купувам един вид моцарела, защото много наподобява нашия кашкавал и детето я обича. Младата моцарела също си я хапваме доста често.

Иначе в повечето случа, което и сирене да опитам, повече не повтаряме. Явно ни е обременен вкуса  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия