Здравейте!Аз съм нова в клуба, защото съм бременна едва в 4 гест. седмица, но много се притеснявам. В сряда отидох на гинеколог, който да потвърди радостната вест, но ми казаха, че имам извънматочна бременност. Представяте си какво изживях. Това е първата ми бременност. На другия ден ме приеха в Шейново с болки в кръста и десния яйчник и ме подготвиха за лапароскопия в петък и чудото стана. Сутринта ме прегледаха за последно на ултразвук и казаха, че бебчо се е придвижил макар и трудно в матката. Предписаха ми нош-па за болките, фолиева киселина и Utrogestan (прогестерон).Притесненията ми обаче продължават - появи ми се слабо бяло течение, болките понамаляха, но вместо от дясно сега са ниско долу. Лекарката ми каза да й се обадя ако се появи кървене иначе болките ще отшумят, но аз много се притесняват дали ще запазя това толкова желано бебче. Моля ви кажете ми тези неща нормални ли са?Другият ми проблем е , че имам почти постоянно сърцебиене. Днес бях на кардиолог, който ми преписа Дормиплант (това са мента, глог и валериан) и Пропранолол. Аптекарката обаче ми каза , че второто лекарство не е пречистено и не се препоръчва на бременни. Чудя се тогава защо ми го изписа като знае, че съм бременна. Според него може да имам аритмия и от предписаните ми от гинеколожката лекарства. При някой случвало ли се е това?
Виж целия пост