За домашните любимци, бебишорите и алергиите

  • 796
  • 15
Здравейте, очаквам първото си дете на 22 май. А от десетина години гледам в къщи две мили животинки, които обичам безкрайно - те са ми част от семейството  Grinning



Ала наскоро приятелка се опита да ме убеди, че едва ли не първопричината за всички алергии при децата са животните в къщи  Sad  Сигурно има и такива случаи, но на доброжелателния съвет "махни ги по-добре", сякаш иде реч за стара мебел, не мога да не реагирам емоционално. Излишно е да споменавам, че приятелката ми никога не е имала животно в къщи.

Щеше ми се да разбера какви са рисковете, има ли примерно някакъв "инкубационен период" за първите няколко месеца на детето или друго, което трябва да знам в тази връзка. Опитвам се да се подготвя поне психически...
Виж целия пост
# 1
Не ги махай:)
Имаше не отдавна тема за домашните любимци...доста хора си имат животини и деца едновременно.
Аз без да се замислям много се сещам за поне 4-5 деца, които си имат животинче у дома и нямат никакви алергии.

Предполагам, кучетата са обезпаразитени и  поддържат добра хигиена  Wink

По-скоро...те ще искат да се изнесат някъде, когато дребоса ги подгони да им дърпа ушите и опашките:)
Виж целия пост
# 2
И ние сме с куче вкъщи.И всички около нас ни съветват да го махнем,но ние си я обичаме и мислим позитивно.....че всичко ще е ОК.Така че смело напред!!!
Виж целия пост
# 3
Във въпросната друга тема за съвместното съжителство на животни и бебета писах, че племенницата ми е живяла с котарак, който не е излизал от къщи. Както знаем котките са изключително чисти животни, но все пак животни... Тя е развила някаква кожна алергия от него и се е наложило да го махнат от къщи.  И тъй като детето е било на годинка и 2-3 месеца, е приело много тежко раздялата.
Ти сама си прецени, но аз ти давам пример, защото както има деца, които си живеят с домашните любимци и нищо им няма, така има и такива, които развиват алергии.
Моят съвет е, щом сте толкова привързани към кученцата си (големи сладурковци са), не се разделяйте с тях, но ги дръжте в отделна стая от бебето и спазвайте по-висока лична хигиена, когато сте в контакт с бебето.
Всичко хубаво  Peace
Виж целия пост
# 4
Имам две котки, едната от които е персийска, още преди да се роди Вики. Не съм имала проблем и двете са ваксинирани и редовно обезпаразитявани. А доколкото знам, от котките е по-вероятно да се получи алергия, отколкото от кучетата. Гледай си животинките и не му се притеснявай много. Само следи за хигиената.
Виж целия пост
# 5
И ние си имаме кученце у дома. Аз съм израснала с котки и слава богу алергиите които имам са от климатични промени а не от тях. Всички надигат боен жик :МАХНЕТЕ ГО ТОЙ Е МНОГО КОСМАТ" Grinning Никога няма да стане! Така че и от мен смело напред Sunglasses
Виж целия пост
# 6
Имаме приятел гинеколог,който питахме за същото.Каза че не е проблем щом ми е добре токсоплазмозата,а щом се роди бебето,задължително кучето да седи само в коридора или в друга стая,и при никакви условия да не се вясва в стаята с бебето!Иначе си ни е душичка и как да го махнем някъде та той ще умре от мъка за нас!Искам да сложа снимка да го видите но незнам как!
А аз си мисля примерно като го разхожда друг и после дойде при бебо със същите дрехи,няма ли да е проблем!?Но чак пък толкова???
Вчера примерно се чудих много на една майка пред блока,кучо само отиде и подуши количката на бебето,а бебето беше в баба си,а тя като се разписка,извади едни мокри кърпи да бърше количката!Дано да не съм такава фанатичка,но се зачудих,от едно подушване пищят,ами ние как ще живеем заедно с бебе и куче???И ми стана криво!Но немога да се сърдя на мамата,тя си е права за себе си аз за мен и така!!!
Виж целия пост
# 7
защото както има деца, които си живеят с домашните любимци и нищо им няма, така има и такива, които развиват алергии.
Моят съвет е, щом сте толкова привързани към кученцата си (големи сладурковци са), не се разделяйте с тях, но ги дръжте в отделна стая от бебето и спазвайте по-висока лична хигиена, когато сте в контакт с бебето.
Лара е права.Зависи си от детето. Имаме две приятелски семейства, които гледат котки - едното дете е с астма, а другото е с неизвестна за лекарите кожна инфекция. Ние също допреди 2 месеца имахме котка вкъщи, но умря. Sad В стаята на детето обаче никога не сме я пускали. И не сме имали проблеми. Наистина трудно да се разделиш с домашен любимец. Така че трябва сама да решиш.
Виж целия пост
# 8
Моето мнение ще е напълно непрофесионално, а от опит. МъжО като дете е живял с много котки и кучета. Безкрайно много ги обича. Но, когато е бил на 20-25 години след неправилно лекувани пневмонии (не съм сигурна, че така се пише) става алергичен към акарите, които са в козината на животните. Тогава ще, не ще се разделя с животните и за съжаление сега не може да им се радва отблизо. Така - при него значи алергията към животни е придобита. За дъщеря ни обаче въпроса не стои така - тъй като единия родител е алергичен, при нея вероятноста с времето да се установи някакъв вид алергия е 30%. За това тя трябва да е по-предпазлива в бъдеще. На мъжО сестра му, обаче, си отгледаха щерката (вече на 18 г.) с коли без никакви проблеми до сега.
Така че ако вие с таткото не сте алергични има вероятност детенце да не придобие алергия, но както са ти казали всички бебето и кучетата трябва да са максимално изолирани.
Решението си ваше.
Виж целия пост
# 9
Не ги махай, но ако се получи някаква алергия при бебето... щеш, не щеш...
Казваха ми, че от рибки можело да се получи алергия. Купихме аквариум и рибки когато Дияна беше на 7м. Имаме два сома, който са й батковци и растяха заедно с нея Simple Smile
Преди 2г взехме и котарак Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз пък съм израснала с котки и кучета и нямам никакви алергии. Мъжът ми пък, имаше алергия към котки в началото, но постепенно, при съжителството му с тях, алергията просто отшумя.  Чела съм, че по принцип ранното сблъскване с дадени алергени често предотвратява развитието на алергия. Така и така, алергията най-често е генетично обусловена,  прекалено стерилната обстановка също допринася за трудното адаптиране към нормалните условия.

Имаме и ние куче и въобще не ни е минало през акъла да го махаме. Има си ваксини, хапчета против паразити, нормална хигиена - мисля, че е достатъчно!
Виж целия пост
# 11
Моят лекар ми каза обратното, че ако детето е отраснало с куче, е по-малка вероятността да развие някаква алергия!А  аз до скоро имах 3, но сега са само 2 душички
Виж целия пост
# 12
Моя приятелка гледа в тях бебето заедно с огромен боксер . Просто в началото кучето не влизаше в стаята при детето , а сега си ходи навсякъде , даже не обръща внимание на малкия , нито пък той на него . Аз лично не бих приела такъв вариант ( специално за боксери говоря ) , защото много се скубят , затова боксера на мъжа ми отиде при техните , а той не пропуска случай да ми го натяква .
Виж целия пост
# 13
Аз пък съм израснала с котки и кучета и нямам никакви алергии. Мъжът ми пък, имаше алергия към котки в началото, но постепенно, при съжителството му с тях, алергията просто отшумя.  Чела съм, че по принцип ранното сблъскване с дадени алергени често предотвратява развитието на алергия. Така и така, алергията най-често е генетично обусловена,  прекалено стерилната обстановка също допринася за трудното адаптиране към нормалните условия.

Имаме и ние куче и въобще не ни е минало през акъла да го махаме. Има си ваксини, хапчета против паразити, нормална хигиена - мисля, че е достатъчно!
Съгласна съм с написаното от София. Децата расли с куче или котка по-рядко развиват алергии, отколкото останалите. Предразположеността, по-често е генетично обусловена. На Запад и в щатите никой не тръгва да маха любимеца си ако ще има бебе.
Разбира се първите месеци трябва да се спазва строга хигиена, но това така или иначе го правиш.
Винаги съм се чудила на хората, които съветват да махнеш животното, защото... То и по-голямото дете носи всякакви зарази, но не го махаш като чакаш второ...
Котките ми  /2 бр/ са членове на семейството. Не влизат в стаята на беба.
Обмисляме да си вземем и куче. Simple Smile
Виж целия пост
# 14
И ние имаме куче у дома. Баткото ни израстна с доберманката, а сега и бебочка раста заедно с нея. Не сме имали никакви проблеми до сега. Домашните животни се ваксинират къпят и т. н. Дъщеричката на приятелката ми пък расте в апартамент с три котки и едно куче и също нямат проблеми. Според мен по опасни са уличните, които разнасят какви ли не зарази.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия