Естествен имунитет или витамини

  • 3 247
  • 20
АЛИСИА боледува есен и пролет. И тази пролет не ни се размина.
Л. лекарка се опитва да ни убеди да и даваме витамини, говорихме с няколко други специалиста в областта /вклю. и доктора й в Америка/, които твърдят че е добре до 3 г. възраст детето само да си изгради имунитет и да се научи да с ебори с вирусите.

Какво е Вашето мнение?
Давате ли витамини профилактично?
А други от този род?
Боледуват ли децата Ви често?
Мислите ли, че лекарите са прави за ест. имунитет?
Някой чел ли е някъде нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
Аз мисля че въпроса е спорен.
Лично аз не можех да гледам есента детето ми да е през 5 дена със сополи и да я тъпча със сиропи.Направих курс с имуностимулиращ сироп и спря да боледува.Лични за мен съм си избрала варианта да давам имуностимулиращи сиропи,а не витамини(тях ги набавяме чрез плодовете)
Виж целия пост
# 2
Тук в БГ  има някакъв бум на използване на имуностимулатори, аз давам на сита си-на 2.5 години мултивитамини само, когато е болен за ад се пребори по-лесно с болестта, но иначе ми се струва че естественото укрепване на детето-много чист въздух, много движение-каране на колело, ритане на топка на тази възръст, хапване на повече плодове и прясно изцедени сокове са най-доброто за детето, още повече , че всичко това формира начина му на хранене и живот и за напред, което е най-важното. Ако научием децата си да се хранят пълноценно и да се движат достатъчно по -добро и от най-добрия имуностимулатор.  Така мисля аз, важно е да ги научим до се борят сами, иначе всичко е напразно.
Виж целия пост
# 3
Аз давам витамини и имуностимуланти, но Лилия пак си боледува.  Sad
Виж целия пост
# 4
Пробвай с Аква сорс - действат!!! Hug
Виж целия пост
# 5
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5726.0
Виж целия пост
# 6
аз вярвам на теорията, че до третата година на децата имунната система се изгражда т.е не се стимулира нещо, което така и така го няма. Не давам имуностимулатори и допълнителни витамини. Децата ядат достатъчно плодове и сурови зеленчуци, за да си ги набавят. При боледуване наблягаме на лимоните.  Не съм забелязала да боледуват по-често от познати деца, които пият цяла есен всякакви сиропи.  
Виж целия пост
# 7
моят син е на 3 и пие мултисаностол не мога да кажа че не се разболява, но не са кой знае какви болести обичайните сополи и червено гърло от време на време. А някой да знае след като се изпие едно шише сироп-имуностимулант ( витамини) след колко време може отново да се повтори
Виж целия пост
# 8
До сега съм давала на Дани ;
един курс със сиропа на Киди,това са витамини(на 1г и 3м)
и един курс със имуностимулатор(Имуно бейби на Ерба Вита),зимата,декември месец.
Давала съм му и Коластра , на Аква Сорс
Боледувал е само веднъж(беше на 10 м),но тогава нищо не е пиел.
От тогава до сега,е имал само веднъж хрема.
Виж целия пост
# 9
Отдавна искам да питам каква е тази коластра и  не може ли вместо това да се взима например кърма от Банката...или не е същото....
Виж целия пост
# 10
На Дияна давам Мултисаностол и Мултитабс (животинките).
Виж целия пост
# 11
Офф много ми е интересна темата Crazy
Виж целия пост
# 12
Отдавна искам да питам каква е тази коластра и  не може ли вместо това да се взима например кърма от Банката...или не е същото....

Тук можеш да прочетеш за коластрата и зелената енергия.
А относно въпроса - за мен хр.добавки и витамините са част от естествения имунитет. Не ги разглеждам като отделни варианти.
Виж целия пост
# 13
Отдавна искам да питам каква е тази коластра и  не може ли вместо това да се взима например кърма от Банката...или не е същото....

Тук можеш да прочетеш за коластрата и зелената енергия.

Аууууу, не ги ли мъчат тези крави? Ами малките теленца какво сучат? Ужас Close
Виж целия пост
# 14
Не може ли коластрата да се замени с кърма от банката за Майчина кърма?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия