Грим 2

  • 16 692
  • 282
Пускам нова тема , защото старата доста набъбна, а виждам , че има интерес.
Линк към старата.
За щипката за мигли, може би ако не се притискат толкова силно, няма да се пречупват и ще стоят по- естествено. Но е много важно, да се ползва на сухи мигли.
Ето малко снимки от мен- розовичко с черен молив:




Виж целия пост
# 1
Айде по - напресно да попитам, кажете ми коя фирма има хубави розово оранжеви цветове?

страшни очи имаш!  bouquet
наистина Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Вивиан, зави си от ефекта, който искаш да постигнеш.  А и точно този цвят е много специфичен, може да си вземеш розови и оранжеви и да ги смесваш, знам ли   newsm78 . На Руби Роуз и Импала има хубави цветове. На Флор Мар също ми харесват, но определено, най - наситени са на манхатън и Боржуа( но са по- скъпички). Трябва да се пробва.
Виж целия пост
# 3
по повод щипката за мигли - още днес изтичах до Бонжур да си купя, но имаха само на Манхатън и такава си взех.
Дали има знчение на коя фирма е?Зависи ли крайният ефект от това? newsm78 Thinking
Виж целия пост
# 4
Малчо, страхотна си.Идвам при теб на курс.
Винаги съм обичала черния молив, много хубаво подчертава окото.
Виж целия пост
# 5
Ми, айде де!!!! Чакам те лятото на морето Hug
Виж целия пост
# 6
Вивиан, зави си от ефекта, който искаш да постигнеш.  А и точно този цвят е много специфичен, може да си вземеш розови и оранжеви и да ги смесваш, знам ли   newsm78 . На Руби Роуз и Импала има хубави цветове. На Флор Мар също ми харесват, но определено, най - наситени са на манхатън и Боржуа( но са по- скъпички). Трябва да се пробва.

Да ,предпочитам на Буржоа, много са качествени и не се събират на гънката на клепача,
ще ги разгледам,
манхатън не сам ползвала, но от техни други продукти не съм много доволна.
Макс Фактор имат ли хубави сенки? newsm78
Виж целия пост
# 7
Ми, айде де!!!! Чакам те лятото на морето Hug
Идвам Peace Hug
Ще стана убавица newsm03
Ще ми е нужен един курс, защото в неделя ще си правя операция на очите(ще си махам цаките), и ще трябва да се мацотя по друг начин.
Виж целия пост
# 8
Малчо, имам чувството, че както и да се гримираш, все ще ти отива - имаш прекрасни очи (пу-пу да не са ти уроки  Simple Smile)
Моите очи са зелени, а вътре, около зеницата има кафяво - направо не знам какви цветове да си слагам. Определено ми отиват земните кафяво, зелено, златисто..., но аз харесвам точно обратното - синьо, лилаво... много е гадно така  Confused
Виж целия пост
# 9
Аз не се харесвам с черен молив или може би не мога да го слагам както трябва  Sad
Виж целия пост
# 10
Малчо, имам чувството, че както и да се гримираш, все ще ти отива - имаш прекрасни очи (пу-пу да не са ти уроки  Simple Smile)
Моите очи са зелени, а вътре, около зеницата има кафяво - направо не знам какви цветове да си слагам. Определено ми отиват земните кафяво, зелено, златисто..., но аз харесвам точно обратното - синьо, лилаво... много е гадно така  Confused
Lara, аз пък знам че цвета и нюансите на грима който ти отива се определя по-скоро от цвета на косата и тена на кожата  Peace, ако кожата ти е бяла и косата тъмна си зима и ще ти подхождат любимите ти цветове  Wink (така нар. сезони или жени тип "пролет", "лято" .......)
момичета, а някой случайно да има линк към статия с описание и посочени подходящи цевтове за грим и облекло според "сезоните"   Praynig Аз се бях сомоопределила като "есен", а скоро един гримьор ми каза, че съм зима и ми се ще да прочета какво точно отива на този тип Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Да, и на мен би ми било интересно, и аз съм зима и винаги съм се чудила кои цветове са най - подходящи за моят тип.
Виж целия пост
# 12
Ето тук има малко за типовете
http://www.pudriera.com/index.php?mode=statii&id=88
Виж целия пост
# 13
МАЛЧО, очите са ти уникални!   bouquet
Виж целия пост
# 14
Здравейте  Simple Smile
Понеже знам по темата за цветовия тип на всяка жена, реших да се включа и да ви напиша.
Има една закономерност, че всеки се чувства комфортно и се стреми към цветовете, с които природата естествено го е обагрила.

Пролетен тип:
Хората пролетен тип имат свеж, естествен, розов и в повечето случаи прозрачен, много светъл тен на кожата. Тя никога не е със сивкав оттенък, а по-скоро е жълтозлатиста. Склонни са към лунички и изчервяване (розово-прасковени бузи). Косите им са от светлата гама, минаващи от лененоруси, светлоруси, светлокестеняви, достигащи до медни оттенъци. Очите им са яркосини, светлозелени, синьо-зелени, зелени или златистокафяви, минаващи към маслиненокафяви. В доста от случаите при излагане на слънце не почерняват лесно, а изгарят. Устните им са с нежен природен топъл цвят, миглите и веждите са със светъл или кафеникав оттенък.

За жената пролет са подходящи топлите и леки цветове.
Леки тонални кремове и фон дьо тен в светли топли тонове (златисто бежово, порцелановобежово, слонова кост), съчетани с руж в прасковен, кайсиев оттенък или роза, нанесен с меки преходи. А ако лесно се изчервяват по-добре да използват светлокафяви до бежови тонове.
Пудрата се препшоръчва да е в жълтобежовата гама, а червилото и контурния молив за устни в нежни, светли и меки тонове - розово, по-топло коралово червено.
Сенките за очи изглеждат добре, когато са подбрани в златно, жълто, мед, кайсия, тюркоаз, или подчертават добре цвета на очите.
Моливите за очи се препоръчва да са в бежово, сиво или матово кафяво, а спиралите за мигли - през деня е добре употребата на тъмнокафява спирала, докато вечер може да се използва наситено зелено, синьо, съчетани с молив в меко зелено, тюркоазено или кафяво за допълнително подчертаване на очите. Най-добре им отива цвят, който е с цвета на очите.

Цветовете, подходящи за грим, облеко, бижута и аксесоари за жената пролет:
Кафяво: светли, нежни тонове - карамелено, пчелен мед, светлошоколадово, каки и камилско кафяво
Бежово: кремаво с жълти или златисти оттенъци
Жълто: топло, слънчево жълто, цвят на яйчен жълтък, топлото пастелено жълто на ванилията
Бяло: приглушено, сметановобяло
Златисто: благородните златни оттенъци добре се вписват в пролетта. Подходящ цвят за бижута, аксесоари и в леки нюанси за грим
Оранжево: може да варира от кайсиев до наситено оранжев цвят
Червено: от топлата гама на мака, корала, светлото доматено, портокалово червеното или червено с жълт оттенък
Розово: топли меки розови цветове, фламинго, оттенъци на фрезия или коралово розово
Лилаво: тъй като е студен цвят се препоръчва използването на нежни и светлолилави леки тонове
Синьо: турско синьо или морско синьо, вариращи от нежни светли пастелни до по-тъмни искрящи цветове
Зелено: да не е много наситено, може да варира от свежото пролетно зелено, през резедаво до светлозелено, минаващо към жълто

Ако искате ще напиша и за другите три цветови типа  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия