идеи за пържоли???

  • 18 103
  • 23
моми4ета гледам 4е сте невероятни готва4ки тука...и ви се възхищавам за това  bouquet
даиде некакжа идеика за пържолки 4е аз ги правя по 3 на4ина само и ве4е ми писнахаааа Embarassed
благодаря ви предварително  chef  bouquet
Виж целия пост
# 1
Слагам ги в тава овкусени(сол или подправка) с малко вода(един пръст). Като се запекат отгоре (в тиган задушавам лук + с.л.брашно + коф.заквасена сметана или домати(2 малки бурканчета) и в двата случая става вкусно+ 1 бульон) и изсипвам върху пържолите. Оставям ги да къкрят на 100 градуса около 1,5часа. Стават мозък!  chef Peace
Виж целия пост
# 2
Овкусените пържоли овалвам в брашно,изпържвам до златисто в малко мазнина и нареждам в тава.В същата мазнина изпържвам няколко ск.чесън доливам 1 ч.вода и като заври го изливам при месото.Слагам фолио и пека.Гарантирам отличен резилтат дори при телешките пържоли.
Виж целия пост
# 3
Начуквам ги хубаво и ги посолявам. Овалвам във червен и черен пипер и ги мажа със счукан чесън. Така престояват в хладилника 30-40 минути, след което доливам малко водичка в тавата, ако не са много мазни сипвам и малко олио и ги пека под фолио докато не се разкапят. Накрая махам фолиото последните 10 минутки за да се зачервят отгоре и ....да ви е сладко  Grinning.
Виж целия пост
# 4
в купа слагам настърган лук (или пасиран), подправки (чер пипер, кимион и къри), олио, оцет (не повече от супена лъжиза за 3 пържоли), соев сос. разбърквам добре и накисвам счуканите свински пържолки за около час, може и повече. сместа трябва да е достатъчно за да се покрият месцата. после "пържа" в тефлонен тиган с много малко мазнина.
за обичащите леко алангле стават страхотни chef
Виж целия пост
# 5
Начуквам,овкусявам,слагам ги в глинен съд с капак .Добавям гъби,топено сирене,малко бяло вино и пека на слаб огън дълго време. Peace
Виж целия пост
# 6
Здравейте  bouquet!  Ето и моята рецепта за пържолки:
Начуканите пържолки овкусявам със сол и черен пипер. Правя марината от 1 с.л. твърд алкохол, 2 с.л. мед и 2-3 с.л. соев сок. Заливам месото и го оставям да престои поне 2-3 часа. След това пека в глинен съд, като добавям малки главички лук и предварително задушени гъбки. Става супер! Peace
Виж целия пост
# 7
Да се разпиша и аз с любимата си рецепта за пържоли.
Осоляваш пържолите,запържваш от двете страни в масло.Подреждаш ги в тава.Към маслото се добавя 1ч.ч прясно мляко,малко сол.Върху всяка пържола слагаш бекон,а отгоре кашкавал и запичаш във фурната.Една зелена салатка и биричка  Wink
Виж целия пост
# 8
Пържоли по аржентински - с майонеза в йена - рецептата е от форума, но не мога да я открия...
Виж целия пост
# 9
Правиш ги на фурна  и като станат почти готови заливаш с един сос на Дерони с малко вода и става вкуснотийка-хем месце, хем сосче
Виж целия пост
# 10
Вчера правих свинско печено в бира по рецептата на Хонда и стана фантастично! Simple Smile
СВИНСКО ПЕЧЕНО В БИРА
Продукти:
1кг свинска рибица
1 ч.л изсушена мащерка
1 ч.л изсушен риган
50гр лук
10гр чесън
2с.л растително масло
250мл тъмна бира
1 ч.л захар
1г черен пипер
10гр сол

Приготвяне:
Месото се почиства от мазинини и се оформя. Смесват се солта и стритите мащерка и риган. Подправките се втриват в месото.
Месото се запържва от всички страни в нагорещенето растително масло. Поставя се в тавичка, а в тигана се задушава ситно нарязаният лук и скилидките чесън.
След като се задушят, се добавят бирата и захарта. Сместа се кипва и се изсипва в/у поставеното в тавичката месо.
Месото се пече в умерена фурна (на 170 градуса) около 90 минути
Нарязва се на филии. По 2-3бр. за порция
Ястието се сервира топло, с гарнитура от варени или задушени зленчуци
Виж целия пост
# 11
евала моми4ета,сега 6те имам са неколко седници напред да му ги правя на моя мъж,и тои 6те си мисли 4е са си моя идея Twisted Evil Twisted Evil
БЛАГОДАРЯЯЯЯЯЯ  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 12
Ако имаш пликове за готвене също пържолките стават много вкусни и крехки. Взимаш и ги начукваш сред това ги слагаш в марината от бира, лук/нарязан/ ,черен пипер, малко червен пипер и индийско орехче. Така престоява около 6ч. в хладилника. След това взимах един плик слагаш пържолките в плика/без маринатата/ малко бира и нарязани картофки,солчица и олио. Печеш във фурната около 1ч. Става много вкусно!
Виж целия пост
# 13
Начуквам,овкусявам,слагам ги в глинен съд с капак .Добавям гъби,топено сирене,малко бяло вино и пека на слаб огън дълго време. Peace
Peace При мен е само тази разлика, че запържвам пържолите леко преди да ги наредя в съда. Стават мозък  Grinning

Ето и още две  предложения, но не съм ги пробвала още  Rolling Eyes Като цяло принципът е един и същ.
1. Пържоли с гъби
Пържолите се почистват от костите и ципите и се начукват.Поръсват се с черен пипер и сол и се подреждат в огнеупорна или емайлирана тавичка или тенджера, като помежду им се поставят гъбите,нарязани на ивички и парченца от маслото,също поръсени с черен пипер.Похлупват се с капак и се задушават във фурна при умерена температура.Поднасят се с пържени картофи и салата според сезона.    
2. Пържоли с кашкавал
1 кг котлети
1 ч.чаша вода
200 мл.бяло вино
60 гр. Краве масло
100 гр. Кашкавал
сол и черен пипер на вкус.
Приготовление: Котлетите се начукват и натриват със сол и черен пипер. Задушават се в тенджера под налягане с водата, виното и маслото,докато омекнат напълно. След това котлетите се прехвърлят в тавичка,поливат се със соса, в който са се задушавали, и върху тях се настъгва кашкавалът.Запичат се във фурна, докато кашкавалът се разтопи.Сервират се с гарнитура от варен ориз или задушени картофи.

Някъде продуктите са на око, но мисля че това няма да ти е проблем.
Да ви е вкусно   chef
Виж целия пост
# 14
Аз май ги правя твръде традиционно.
Начуквам ги, след това ги накисвам във вино, вода, зехтин, подправки.
И след това в тава, с много гъби, и виното. Но понякога пак ми стават сухи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия