зрението

  • 685
  • 14
Здравейте!
Може ли някой да ми каже кога започват да виждат бебетата?Моята бебка  е на 1 мес. и като че ли още не вижда.
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Аз знам че след 40 ден, ама колко е вярно ...  newsm78
По- запознатите ще кажат ..  Peace
Виж целия пост
# 2
През първият месец бебето би трябвало да може да фокусира предмет на разстояние 15-25 см и да проследи за кратко движението му.
Виж и тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/458
Виж целия пост
# 3
Може би от 2 месеца вече започва да фокусира и да разпознава лица,
Виж целия пост
# 4
По принцип бебетата виждат от самото си раждане, но в началото само на далечни разтояния- над 30 см. Колкото по - голямо става, толкова по - отблизо вижда.
Виж целия пост
# 5
По принцип бебетата виждат от самото си раждане, но в началото само на далечни разтояния- над 30 см. Колкото по - голямо става, толкова по - отблизо вижда.
Да,и аз така знам Peace
Виж целия пост
# 6
След около 2 седм. ще почне да се заглежда,а даже и да се усмихва съзнателно Laughing
Виж целия пост
# 7
Първия месец бебето вижда на около 25-30 см.Някъде бях чела че това е разстоянието от лицето на майката до лицето на бебето по време на кърмене.
Виж целия пост
# 8
Първия месец бебето вижда на около 25-30 см.Някъде бях чела че това е разстоянието от лицето на майката до лицето на бебето по време на кърмене.
newsm10
Виж целия пост
# 9
Когато Елена беше около 2 месеца я забелязахме, че следи много ярки цветове. Иначе бебетата виждат от по-рано, както са ти казали другите мами.
Виж целия пост
# 10
Защо така мислиш, че бебчето не вижда  Confused При притеснение от твоя страна винаги можеш да поискаш от педиатъра си да ви прати на очен лекар, там със сигурност ще установят ако имате проблем - Дано такъв да няма  Heart Eyes
За очен лекар ти препоръчвам да отидете в Детска очна клиника към Александровска болница, чака се доста и  е досадно, но там работят специалисти по детски очни болести.

Айде и скоро да се похвалиш, че не е имало смисъл от твойте опасения. Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички!
Ще почакам още малко за да видя дали ще започне да реагира на движения и тогава ще се консултирам с лекар.Дано всичко е наред.
Виж целия пост
# 12
През първия месец бебетата и не чуват много, за да не се разсейват и да отделят внимание само на най важното - да виждат маам докато ги храни Simple Smile
Та не се притеснявай за сега, ако чакаш някакъв фокусиран поглед...
Виж целия пост
# 13
Движи на 25-30 см пред лицето й някакъв ярък предмет (в червено или оранжево) и виж дали ще привлече вниманието й. Ако не - идете на лекар.
Виж целия пост
# 14
Ами не знам точно, но моя син нямаше месец когато забелязах, че следи с очи музикалната играчка над леглото си. Даже известно време си мислих, че се заблуждавам, но случаите зачестяха и той определно си следше играчката като се върти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия