Соса за картофеното пюре в KFC как?

  • 16 308
  • 13
Момичета,
страшно ми са се прияли пикантни крилца и картофено пюре от KFC.  Чак ги сънувам. Да, ама тук най-близкия KFC е на 3 часа с влак.
Дайте идея как да го спретна тоя сос за картофеното пюре, поне някакво подобие на него? За крилцата - намерих някакви рецепти в архивите, ще видим какво ще направя...
Виж целия пост
# 1
Аз намерих в Интернет рецептата за Kfc's Mashed Potatoes and Gravy и ще се опитам да я преведа тук, а сайта е следния:http://fooddownunder.com/cgi-bin/recipe.cgi?r=143219
1 с.л. растително олио се рабърква с 1 1/2 с.л. брашно и се бърка на слаб котлон около 20-30 мин, докато придобие цвят на шоколад.Сваля се от котлона и се прибавят още 3 с.л. брашно, 1/8 с.л. черен пипер, 1/4 с.л.сол, 1 малка тенекиена кутийка пилешки бульон Campbell / в САЩ този бульон си е класика, не знам при вас дали го има / и 1 тен.кутия вода.Всичко това се връща отново на котлона и се вари около 10-15 мин. докато се сгъсти.
Тази рецепта не съм я пробвала, но тук в магазините продават готова Gravy и не си заслужава труда по правенето.
Виж целия пост
# 2
Мишенце ,аз току що приготвих готово картофено пюре на Maggi и се изненадах, че е почти същото като в KFC, иначе за соса нямам представа как се приготвя.
Виж целия пост
# 3
Американка,
Благодаря много! При първа възможност ще го пробвам тоя сос!
Ива, за пюрето нямам проблеми , соса ме тормозеше.

Оф, винаги съм мислила че странните желания на бременните са глезотия, ама сега като ми дойде на мен на главата бързо си промених мнението.
Виж целия пост
# 4
Виждам, че темата не е много стара и затова няма да пускам нова. И на мен ми се дояде от тоя сос Sad Можете ли да предложите някоя по-лесна рецепта за него (че хич не съм по готвенето, още повече ако ще правя пюре на маги за 2 мунити и сос за още 20 Crazy). И дали някъде в България има готова смеска за такъв? Ако не и извън България ще ми свърши работа, като отида някъде мога да се запася.
Виж целия пост
# 5
Побут. Някакви други рецепти? Аз мисля сега да пробвам с рецептата на Americanka. Надявам се, че ще се получи.
Виж целия пост
# 6
Бухти, стана ли?

Ъъъъ, ужасно ми се дояде пюрето и пикантни бонфилета  ooooh!
Виж целия пост
# 7
Все пак бихме могли да го докараме сосчето, но аз няма идея тези тенекиени кутийки колко са като милилитри? - нали тр. да се добави 1 малка тенекиена кутийка пилешки бульон Campbell  и 1 тен.кутия вода
Да кажем че бульона може да се замести с???пилешки или зленчуков - или??? И колко мл.?
Виж целия пост
# 8
Бухти, стана ли?

Ъъъъ, ужасно ми се дояде пюрето и пикантни бонфилета  ooooh!
Ами не, нищо не се получи. Но е възможно и аз да съм объркала нещо, защото изобщо не мога да готвя.
Виж целия пост
# 9
Ееее, жалко, мислех че се прави лесно.
Виж целия пост
# 10
А защо не направиш гъбен сос на Маги и да залееш картофеното пюре,мился че пак ще се получи добре,може и да сложиш и малко пушено месо  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Вчера направих картофено пюре и го залях с крем супа от гъби на маги и стана страхотно
Виж целия пост
# 12
Бре това звучи интересно  newsm78 Ще го пробвам при първа възможност. "Маги" и аз ги уважавам
Виж целия пост
# 13
Вчера направих съшата супа и я използвах за сос за спагети Simple Smileдобре се получи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия