Ходите ли на бюфети там където живеете и има ли ги?!

  • 1 817
  • 32
Първата година в Калифорния, може би не се бях ориентирала, не бях и чувала за тях. Но след това в Монтреал ги открих и направо се влюбих в тях. Обожавах индийския, китайския, гръцките, да не забравя и корейският. Там опитах много тяхни традиционни ястия. Това е една от причините да ми липсва Монтреал толкова много, наред с уникалната му европейското излъчване и атмосфера.  Peace
Вие ходите ли на бюфети или предпочитате ресторантите? Има ли ги там където живеете? Thinking
Виж целия пост
# 1
има всякакви,даже и пица б'фет имало ми казаха..съпругът ми ходи на индииски с колеги редовно,4 та ходим на китайски 1/месец,на америк,ходих за 1 пьт преди няколко месеца като майка ми беше тук,не бях възхитена
удобни са защото няма чакане,има за всеки по нещо,но не съм фен на обстановката,тук са като студ,стол..зависи от слу1ая,по обяд с деца или с гости от бг ги предпо1итаме(че не превеждаш мен' ),но иначе не..
Виж целия пост
# 2
Da Simple Smile hodeh:) no mnogo si mi haresvat i na men . Bila sam na indiiski - obojavam indiiskata hrana Simple Smile dokato bjah bremenna jadjah po 3 samosi na den Wink nakraja vsichki si praveha majtap ,che se rodi indiiche Wink

Ta za bufets - bila sam i na tailandksi. Obiknoveno tuk Bufets sa v  nedelja . I sam kam njakoi renomiran restorant-taka che njama kak da prilicha na stol za obshetsveno hranane.

No az naj mnogo obicham Japanese cuisine - osobeno Hibachi style ... hmmmm..yammy Wink potekoha mi ligite  Embarassed

Да. Ходех, но много си ми харесват и на мен. Била съм на индийски - обожавам индийската храна. Докато бях бременна ядях по 3 samosi на ден. Накрая всички си правеха майтап, че се роди индийче.
Та за бюфетите - била съм и на тайландски. Обикновено тук са в неделя. И са към някой реномиран расторант - така че няма как да прилича на стол за обществено хранене.
Но аз най-много обичам Japanese cuisine - особено Hibachi style  hmmmm..yammy Wink потекоха ми лигите.

-------------------------------
Моля, пиши на кирилица!
Виж целия пост
# 3
Има ги и тук.Казват се 'Свободни бюфети',плаЩаш около 6_8 евро,зависи и ядеш каквото си пожелаеш.Има две условия_да не се изнася храна и да не се хвърля.
Аз оба4е предпо4итам ресторантите. Peace
Виж целия пост
# 4

има всякакви, даже и пица б'фет имало ми казаха..
да, има- аз като бях студентка и ми беше наблизо, редовно ходехме там да ядем (имаше отгоре на цената и допълнително намаление за студенти  Simple Smile), казват се Сиси пица тези при нас.
Цитат
удобни са защото няма чакане,има за всеки по нещо,но не съм фен на обстановката,тук са като студ,стол..зависи от слу1ая,но иначе не..
И аз така мисля- отдавна не съм фен на бюфетите и я ходя веднъж годишно, я не (ако и толкова). Спомням си, че съвсем в началото като дойдох ме заведоха на американски бюфет и бях изумена от количествата храна и как хората ядат на корем с часове...обаче някакси никога не се превърнах във фен.

Obiknoveno tuk Bufets sa v  nedelja . I sam kam njakoi renomiran restorant-taka che njama kak da prilicha na stol za obshetsveno hranane.
За бюфет ли говориш или за Sunday brunch? Ако е второто- и при нас го има към по- хубавите ресторанти в неделя, ако е за първото обаче- тогава това трябва да е някаква особена разновидност NY high end бюфет, защото аз съм виждала  бюфети във няколко различни щата- все си бяха точно както anette1104  ги описва.  Wink
Виж целия пост
# 5
Ходим от време на време на китайски бюфети - обожаваме веригата "Мандарин".

С колегите посещаваме редовно "Такърс" - не е лош и има за всекиго по нещо (интернационал). Веднъж отидохме на друго място от същата верига - храната  беше ужасна и лъхаше на лошо още като влезеш  Sick

А с индийската, тайландската, японската и т.н. кухни съм скарана  Embarassed Вкуса ми е прекалено традиционен. Да не споменавам, 4е морските деликатеси даже не желая да ги опитвам  ooooh! Добре, 4е с мъжът ми сме единодушни на тази тема  Mr. Green Веднъж в един индийски ресторант така се подлютих, не е истина  Mr. Green Що вода изпих  ooooh!

И тук бюфетите са като ресторанти. Е, някои по-евтини прили4ат на студ.стол и не струват - нито храна, нито обстановка.
Виж целия пост
# 6
ходим.
аз ги обичам, защото мога да избирам от всичко по малко smile3508    Embarassed нали съм си лакомия!
близо до нас има един ресторант, в който сервират така. за по-малко от 10 евро има всякаква храна- арабска, индийска, китайска. но аз си налитам на морските благинки и сладкото. от 3 мес не сме ходили. нали сме на диети Cry
Виж целия пост
# 7


Obiknoveno tuk Bufets sa v  nedelja . I sam kam njakoi renomiran restorant-taka che njama kak da prilicha na stol za obshetsveno hranane.
За бюфет ли говориш или за Sunday brunch? Ако е второто- и при нас го има към по- хубавите ресторанти в неделя, ако е за първото обаче- тогава това трябва да е някаква особена разновидност NY high end бюфет, защото аз съм виждала  бюфети във няколко различни щата- все си бяха точно както anette1104  ги описва.  Wink
[/quote]


Privet pak (sorry za latinicata, no pisha ot rabotata ).. ta po vaprosa: mi ne e Sunday Brunch, vodjat go Buffet : bila sam na 2-3 Indiiski restoranta taka (edni ot naj-dobrite spored NY Times) i na edin Tilandski ... Tezi Restaurants sa na Long Island ... za Manhattan ne znam - ne sam bila na Buffet.
 tam..

A chakajte i az da pitam: a hodite li v DiNERS ??? Az ne moga da svikna i ne mi haresva... a vsichki moi poznati mnogo obichat tezi pusti Diners ... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
   Да...има и тук ....обикновено даденият  ресторант/кафе    го прави за закуска  само.Обилна  закуска , страхотна атмосфера , много  внимание.Иначе ние  си  ходим на ресторант поне веднъж на 2 седмици ...оставяме детето  на  свекървата и така .....на   бюфет , рядко ходим...нали е  сутрин (до нас има).....
Виж целия пост
# 9
Да, най-вече на италиански и китайски  Peace МирОто е влюбен в тях с различните им макаронени изделия и рибни вкусотийки Wink
Виж целия пост
# 10
Ооо, най-редовно ходим на китайски. Хм, китайски е силно казано, понеже храната е "погерманчена". Направо ми потекоха слюнките сега, само се изкушвам с такива вкусни темички  Mr. Green Та плащаме 6евро и папаме на корем.
Виж целия пост
# 11
Преди често ходехме в една верига монголски ресторанти заради специфичната кухня. Избираш си сурови меса, зеленчуци и сосове и даваш на готвача, който ги мята на един голям грил, който е по средата на ресторанта.
Сега съм на вълна китайска манджа и най- вече чоу мейн/ нудълси/.
Направо съм се пристрастила, сигурно яко хакат глутамат. Едно време така бях луда по ориза на Хепи, после разбрах за '' сосчето'' от глутамат и не'знам какво си още. Ама сега като се върна пак ще ям. И кебапчета от Чаталджа също  Joy
Виж целия пост
# 12
 newsm78 май ги няма тука . Нека мамите от северна Италия да кажат има ли го там това папане на корем за дребни евра , та да се вдигна да ида... Joy
Виж целия пост
# 13
........... МирОто е влюбен в тях с различните им макаронени изделия и рибни вкусотийки ...
Дидка, а ходи ли ли сте на Каса Корфу? Преди беше страхотен, с много пресни плодове и зеленчуци, меса и рибни специалитети, и различни спагети ии десерти и перфектно обслужване?
Виж целия пост
# 14
Изобщо не знам за съществуването на такива. ooooh! Само аз май съм толкова неориентирана. ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия