Кога се изправят окончателно краката на децата?

  • 9 995
  • 7
Хлапето ми е на година и четири месеца и крачетата му още са криви. Водихме го на 4 месеца на ортопед и всичко му беше наред. Мисля си че или памперса му пречи да си ги изправи или още е рано. Обаче днес една мама ме притесни като каза че нейната дъщеричка още като проходила била с идеално събрани крака и памперса не я е разкрачвал. Дали наистина е така и краката на моето дете са криви?
Виж целия пост
# 1
Martisun,не мисля че детенцето ти има проблем.Моята дъщеричка проходи много рано на 10м и крачетата и се изкрибиха, почти като бук.О.Аз направо се бях побъркала от притеснения.Но с времето всичко си дойде на мястото.Твоят юнак е още много малък, но ако се притесняваш, консултирай се пак с ортопед.
Виж целия пост
# 2
В настолната ми книга пише до училищна възраст, сиреч 4 годинки.
Виж целия пост
# 3
Долу-горе когато Мони беше на възрастта на твоя дечко и аз се бях притеснила доста - даже пусках тема  Laughing - крачетата й бяха доста криви. Някак изведнъж (не разбрах точно кога) се изправиха - може би като стана на година и 7-8 месеца - сега са идеално прави!  Peace
Виж целия пост
# 4
Доктор ми беше казал, че крачетата им се изправят към 3-та година.
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за отговорите. Успокоихте ме.
Виж целия пост
# 6
Все едно аз съм го писала преди 7 месеца - Виктор имаше доста криви крака и аз също го водих на ортопед. Казаха въобще да не се притеснявам, че всичко е наред. Около 2 месеца след това забелязах, че са се изправили и в момента са му супер. Все още е с памперс и това не само, че не вреди ами в по ранната им възраст спомага за ставите - не питай обаче точна как помага защото незнам Mr. Green Не се безпокой, така е при повечета проходили наскоро мъници...отнема време да заякнат и се изправят крачетата
Виж целия пост
# 7
точно на вашата възраст имах много интересен разговор с една баба в една градинка. Ния беше с рокля, която визуално още повече подчертаваше кривокрачието и...та бабата дойде и ме попита:
"туй дете що не го къпете?" #Crazy
"е, как да не го къпем?!" 
"ами слагайте му орехова шума във водата!"
"и що?"
"да му се изправят краката!"
"те ще му се изправят сами..."
"е, по-бързо да се изправят...срамота! момиченце!"
хубаво, че мама ме е възпитала и просто се оттеглих, без да се занимавам с глупости ooooh!
малко се отплеснах, ама може би към година и 7-8 месеца и се изправиха крачетата...даже и не съм забелязала кога точно...а тя не проходи рано  -14 месеца...така че имате време  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия