Помогнете, вече пети месец боледува - хрема, кашлица следва- възпалени очи илиуш

  • 1 566
  • 6
Здравейте, дъщеря ми е на две години и половина. От началото на ноември миналата година почнахме ясли и сякаш от тогава болестите не спират. Всеки път е едни също - започваме с хрема, влачим я една-две седмици, като през това време капем капки в носа- бели, кафяви, виброцил и каквито се сетите още- послеследва- лека кашлица, запушен нос през ноща и силно хъркане, и следва или възпаление на очите или на ушите. Всички лекари в ИСУЛ ни научиха. Два пъти ходихме в Университетска. При първото посещение, в края на 2005г. ни казаха, че сме с трета сливица. Записах я на частна градина - в групата са само 6 деца. Но въобще не сме спрели да боледуваме. Понякога и три седмици не ни стигат да се оправим. възпшаляват се очитекато се пълнят с гурли, надува се  и се затварят; Ако не са очите, възпалени ще са ушите. Какви ли ни капки сме капали. Без антибиотик до сега не сме минали. Ако не в началото, то заради последващите възпаления, даже стигнахме и до гнойна ангина. Като и направя антибиограма на нослето и гърлото - нищо. Преди две седмици ходихме при доц.Тодоров в ИСУЛ, каза че нямаме трета сливаца, а алергия и ни изписа celeston s за носа. Вярно, че сополите намаляха, но само след 4 дни всичко се започна отново, вкл. и възпалението в очите и така вече 3-та седемица сме със сополи и няма оправия. Непрекъснато и давам витамини, почнах и изопринозин за имунитета,но........... Моля за съвет, включително и за кординати на добри специалисти към които да се обърна, кординати и на добри хомеопати. Благодаря
Виж целия пост
# 1
Правилно си се насочила към хомеопат, но за съжаление не мога да ти препоръчам. Дано някой друг се включи. При нас беше същото ,като тръгна на детска градина, но без възпаление на очите и ушите. Добре, че по това време бяхме в Чехия и не я тъпкаха с антибиотици. По едно време докторката каза, че ще й сложи диагноза: непоносимост към детската градина. И имуностимуланти пи всякакви, нищо. По едно време й взеха секрет от носа и гърлото и откриха стафилококи. Излекувахме ги, но продължи да боледува докато просто не го израстна.
Дано скоро да се оправите.
Виж целия пост
# 2
Направете й изследване за стафилококи и антибиограма.
Виж целия пост
# 3
Като начало трябва да намериш един лекар, който да следи детето, ти да му имаш доверие, да го запознаеш с цялостното състояние на детенцето, да назначите изследванията. Трябва да го спреш от градина поне за малко - там има много и различни източници на зарази. Не съм сигурна, че изопринозинът е добър за толкова малко дете newsm78. Аз правех на моите прясно изцеден сок от плод-ябълка, портокал, смесен със сока на 1 лимон и мед - всеки ден, поне 1 месец. Давам също и на двете деца по 2 капки Саменто сутрин. Най-важното е да намериш специалист, който да систематизира нещата, да ти се подредят мислите и да решавате проблемите един след друг - не се тревожи, ще отминат всички тези неща, просто е много тежко когато децата ни боледуват и се чувстваме неспособни да се справим  bouquet
Виж целия пост
# 4
Направете й изследване за стафилококи и антибиограма.
и после хомеопатия.
Виж целия пост
# 5
чакай, чакай, при вас има някакво пълно объркване май.....
Първо защо трябва да обиколяш цяла София и 100 лекари?
Тодоров едно си само знае - алергия и толкова. Той друго не приказва.
Първи съвет: Спри се на един УНГ лекар, но той трябва да следи детето за да има пълна представа за картината. Пример: Дъщеря ми име един УНГ лекарка, която я следи от декември 2005 и която преди 2 дни каза, че до момента не е виждала ушите на дъщеря ми толкова добре.
Тоест тя е човекът, който има най-пълна представа за състоянието на детето ми.
Но от 100 лекари - полза никаква, можеш да направиш консултация с втори лекар, но толкова.

След това никъде не пишеш какви изледвания са направени на твоето дете? newsm78
Секрет от очите? Какво показа антибиограмата?
От носа?
Като чета май не само в носа, но и в очите имате разни не дотам приятни находки.
Но никъде не пишеш какви са те?
Тия безброй капки в носа изобщо, ама изобщо няма да помогнат. Само дразниш още повече лигавицата и се получава ефектът на "изтъргването"

Ако не знаеш към кого да се обърнеш пиши ми на лични.

Но с Тодоров не се занимавай - съвет- може да е бил голямо светило едно време, но ЕГН-но му сочи вече друго.
Виж целия пост
# 6
Доволна съм от д-р Михайлова. Вече е препоръчвана в този форум.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия