Някой да е гладувал по Пол Брег?

  • 20 768
  • 22
Някоя мама да е спазвала гладуванията описани от Пол Брег? Те са си за прочистване на организма, слабеенето е вторичен ефект, но понеже Емиловата докторка заклеймява Брег, че само вода се пиело и било неестествено, та да питам дали има някой с опит тук? newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз съм била при Емилова. Приятеля ми се подложи на 20 дни гладуване и 10 захранване и от тогава го прави още няколко пъти. Като е на плодове се чувства много добре, в началото си малко отпаднал, но след 2 дни свикваш и се чувстваш все едно летиш. Много е важно след това да задържиш килограмите. Трябва много силна воля. Добре е  да се прави прочистване поне 1 ден в седмицата на плодове и чай(Емилова го препоръчва), а дългото гладуване изтощава организма, но най-бързо се слабее. Най-дългото ми гладуване беше 5 дни когато бяхме при нея на Пампорово. Като съм вкъщи не издържам повече от 2 дни, но там е по-лесно, гледат се филми, слушат се лекции, всеки само за това говори и няма как да не издържиш. Организират се походи, всички са под лекарско наблюдение. Много професионално се работи.
Виж целия пост
# 2
Баща ми гладува според Пол Брег от около 10г-не за отслабване, а за здраве. Освен това не закусва от години (така препоръчва Брег). По едно време цялото семейство свикнахме да не закусваме. Той си е доволен но аз от това незакусване си докарах гастрит и сега никога не пропускам закуската дори и много да бързам за работа.Мисля че методите му са доста крайни и аз лично не издържам на неговия режим, а мъж ми не ще и да чуе.   Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз преди време бях изпаднала в тая крайност. Бях още много млада, как не си докарах някоя анурексия се чудя. С този ми акъл никога не бих го повотрила  Naughty
Бих те посъветвала да не си правиш експерименти, може би този метод е наистина полезен но съм сигурна че трябва да се прилага под наблюдение от специалист. В днешно време има информация за хиляди добре балансирани диети, които в съчетание със спорт имат в пъте по-добър ефект.
Виж целия пост
# 4
Имах една учителка, коята много ни го хвалеше (сега си мисля, че е малко рисковано на момичета в пубертета да се говорят такива работи - че трябва само вода да се пие 40 дена #Crazy) Даже и биографията му ни четеше - че умрял на 80 и кусур години...карайки сърф!!!  Rolling Eyes
Не знам колко е разумно да се правят такива неща! Но всеки сам си решава. аз не мисля, че бих издържала.
Виж целия пост
# 5
Преди години четох книгата му. Написана е в типичния за този род книги стил - повтаря, повтаря едно и също нещо до припадък, докато не ти го набие в главата и не те зомбира. Тезата му е, че дестилираната (!!!) вода помага за прочистване на организма, който, като няма какво да преработва, насочва усилията си  към вътрешното "премитане" Mr. Green , изхвърляне на шлаки и лекуване на увредени органи. Методът на Лидия Ковачева и Емилова е на същия принцип, но както самата Л. Ковачева го определя - омекотен вариант. При Пол Брег има различни схеми за лечение. Доколкото си спомням - един ден седмично, 3-4 дни еднократно в месеца и 1-2 пъти в годината по 10-на дни, но последното само под лекарско наблюдение!!!
Вярно, звучи стряскащо, да си само дни наред, а и за всеки е различно, но не знам, дали сте чували, че самият Пол Брег умира на 92 годишна възраст и то при злополука със сърф!!!!!! Та, такива ми ти работи #Crazy
Виж целия пост
# 6
Даже и биографията му ни четеше - че умрял на 80 и кусур години...карайки сърф!!!  Rolling Eyes
Не знам колко е разумно да се правят такива неща! Но всеки сам си решава. аз не мисля, че бих издържала.

Теди, що ме изпревари Sick
Виж целия пост
# 7
АЗ!
Започнах да гладувам уж за да смъкна килограми и с голямо задоволство установих, че физически и психически се чувствам много по-добре. Сутрин се събуждах отпочинала и наспала се (а преди това докато си отворя очите ми трябваха минимум 30 мин. и вечно ми се спеше), имах много енергия, кръвното ми, което до тогава беше 90/60 , се нормализира, забравих какво е това бяло течение и други такива. Тогава изкарах 2 седмици на дестилирана вода и след това 10 дни се захранвах. Пиех обаче по 4 литра дест. вода. Оттогава долу-горе на две седмици гладувам по 2-3 дни, а сега съм решила да направя пак едно по-продължително гладуване.

При Пол Брег има различни схеми за лечение. Доколкото си спомням - един ден седмично, 3-4 дни еднократно в месеца и 1-2 пъти в годината по 10-на дни, но последното само под лекарско наблюдение!!!
Абсолютно вярно!
Виж целия пост
# 8
Аз съм използвала метода на Пол Брег за гладуването, само че не пиех  дестилирана вода, а обикновена или минерална. Започнах направо с десет дни, минаха неусетно, стопих много сланинки и се чувствах чудесно, наистина все едно летях. През това време учех усилено за изпити и се подготвих отлично.
Самата Лидия Ковачева казва, че той е един от учителите й!
Гладуването с неговата система не е трудно, напротив, по-лесно е от системата на Лидия, поне така аз го усещам!
Виж целия пост
# 9
Пропуснах да добавя нещо.
За сваленето на много голямо количество килограми Пол Брег препоръчва да се прави гладуване в една определена схема на редуване- един ден гладуване, един ден хранене, като разбира се, храненето да е ограничено, а не тъпкане до преяждане. И казва, че този му метод има голям и бърз резултат. Някой пробвал ли е точно това?
Виж целия пост
# 10
Пропуснах да добавя нещо.
За сваленето на много голямо количество килограми Пол Брег препоръчва да се прави гладуване в една определена схема на редуване- един ден гладуване, един ден хранене, като разбира се, храненето да е ограничено, а не тъпкане до преяждане. И казва, че този му метод има голям и бърз резултат. Някой пробвал ли е точно това?


Този вариант въобще не си го спомням. Сигурна ли си в това newsm78 Може пък аз да съм го пропуснала  Thinking Сигурно защото, когато четох книгата, ги нямах тия много голямо количество килограми за сваляне Mr. Green Еееех, хубаво беше goodscale
Виж целия пост
# 11

Този вариант въобще не си го спомням. Сигурна ли си в това newsm78 Може пък аз да съм го пропуснала  Thinking Сигурно защото, когато четох книгата, ги нямах тия много голямо количество килограми за сваляне Mr. Green Еееех, хубаво беше goodscale
[/quote]

Направо ти го цитирам от книгата:
"Аз често съм давал на много пълни хора програма, при която те гладуваха до три пъти седмично по 24 часа. С други думи, един ден ядяха, а на другия ден гладуваха. Ако чоек си позволи излишъци в тези дни, докато се храни, то 24-часовото гладуване няколко пъти седмично бързо го заставя да загуби това тегло. Галдуването с цел загуба на тегло дава отлични резултати. Организмът бързо се връща към младостта."
Това за малдостта си е съвсем вярно, никой не ми дава 29 години Grinning
Виж целия пост
# 12
Майка ми от 5 години, вече и баща ми. Тя го прави така - един ден в седмицата е на дестилирана вода. Чувства се прекрасно - като вторичен ефект свали и килограми, на 57 години няма корем, няма задник, просто страхотна фигура за нейната възраст. А преди да почне са го прави беше 10 кг по-вече поне 20 години. Останалите 6 дни няма никакви ограничения като храна, сладко, алкохол, само първото и ядене след тези 24 часа на вода и е задължително зелева салата.
Виж целия пост
# 13
Аз! Преди години! Мания за здравословно хранене!
Виж целия пост
# 14
......
Това за младостта си е съвсем вярно, никой не ми дава 29 години Grinning

То пък 29 години е едно мнооооого... Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия