мисля че детето ми не е добре............?

  • 3 916
  • 12
Здравейте мили мами може би вече сте решили да подминавате всяка написана тема от мен, но искам да ви питам нещо което от 2-3 дена ме притеснява доста и съм  уплашена защото незнам какво да правя.От няколко дена детенцето ми изхожда по един път дневно сивкаво- черни испражнения, който са и малко рядки.Посъветвах се с педиатърката ни и тя ми исписа някакво прахче - рехидрин,и ампули-натриев цитрат,но както виждам не помагат тази сутрин  се изходи и акото бе6е още по тъмно.Посъветвайте ме моля ви,и ако някоя от вас се е сблъсквала сподобен проблем моля да ми пише.Ще се радвам ако някои може с нещо да ми помогне защото явно нашата умна педиатърка неможе.Предварително благодаря за вниманието.
Виж целия пост
# 1
разкажи ми как храниш детето- като часове и с какво-като храна.? Може да е понастинало-времето предразполага към настинки.
Виж целия пост
# 2
А желязо под някаква форма даваш ли (на недоносените бебета често се дават такива добавки) - от него аките може да се оцветят в черно, без това да е проблем.
А детето как е - жизнено, нормално изглеждащо, нормално ли се храни, нормално ли пишка?
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви  за вниманието.Детенцето ми яде за сега само адаптирано мляко-аптамил-2, бяхме до скоро на желязо,по точно на някакви капки-легофер,но от една седмица сме ги спряли.Не и давам нищо освен мляко и водичка,и затова съм много уплашена и незнам на какво се дължи промяната на акото(с извинение за израза).Иначе е жизнена постоянно се върти в легълцето си и се смее от време на време,а колкото до уринирането не съм много сигурна защото и сменям памперса на 3ч. и немога да преценя дали пишка нормално.
Виж целия пост
# 4
Ние не сме имали подобен проблем, но бих те посъветвала да дадеш проба за изследване.Дано всичко е наред!
Виж целия пост
# 5
Щом детето изглежда и се държи нормално, едва ли има сериозен проблем - но наистина не е лошо да се направи едно изследване на аките, за да си спокойна Grinning Докторката трябва да ти обясни как и да ти даде бележка за микробиологично изследване - с тази бележка в лабораторията трябва да ти дадат едно шишенце, което на капачката отвътре има малка лъжичка - с нея без да я пипаш се взима проба от акото от памперса, завива се капачката обратно и се носи в лабораторията за изследване. Добре е да занесеш един акан памперс на докторката да го види - така ще е по-склонна да ти даде бележка за изследване, ако нещо се дърпа.
Виж целия пост
# 6
И ние имахме подобен проблем преди време.Оказа се , че е бил изпотен и пил по-студено мляко и му  изстинало коремчето.За няколко дни се оправи.При вас имали подобни моменти?Да е била навън на слънце и да пила по-хладно .Получава се несъотвествие между телесната температура и това на млякото-Затова акото променя цвета си .Дано се оправите скоро.Пиши за да да не се притесняваме.Успех
Виж целия пост
# 7
Дробчо,аз имам една стара френска книжка за различните болестни състояния при децата.Там пише така:"Обезцветени изпражнения.Кравето мляко,кондензираното мляко,често правят изпражненията на кърмачетата сиви.Съвсем безцветни,почти бели изпражнения означават,че черния дроб не функционира добре,понякога това е първи белег на жълтеница."Само това успях да намеря.
Виж целия пост
# 8
blagodarq za otziv4ivostta i za sivetite.Izvinqvaite 4e ne pi6a na kirilica no ne6to mi se skapa kompa i nemoga da si  go vklu4a na bilgarski.Prostete mi 6te gledam do utre da go opravq.A kolkoto do tova dali sme bili navin i mlqkoto e bilo studeno- da predi dva dena be6e no ne studeno a hladko i tq dori ne iska6e da go pie,move i da si prava za tova 4e ima veroqtnost da e istinalo korem4eto i,i zatova da se e promenil cvetit na akoto.Zasega o6te ne see izhodila za da vidq dali ima promqna no ako trqbva nqma i da spq cala no6t dokato nevidq dali ima promqna.I otnovo vi blagodarq za sivetite i razbiraneto,bidete jivi i zdravi vie i va6ite malki ili golemi beb4eta-bezcenni sikrovi6ta.6te 4akam vse o6te do sutrinta nqkoi da mi pi6e ne6to po temata za6toto kakto se podrazbira mnogo sim upla6ena i pritesnena. Cry
Виж целия пост
# 9
ЗОри настоявай да направите изследвания.
Но щом детето е спокойно - най-вероятно не е нещо лошо, и наистина е просто настинка или нещо подобно...
Спокойно и иди на лекар - жалко че все още сте на аптамил 2 - все пак това е тежка храна за бебе на коригирана възраст от 1 месец!
Виж целия пост
# 10
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84610.msg1465890#msg1465890
Виж целия пост
# 11
Извинявай че ще ти го кажа...но май е крайно време да си смените педиатърката...като си спомня, че на 4 месеца, дори не и коригирани тая жена ви накара да се храните с адаптирано мляко, което се изписва на деца след 6 коригиран месец...тя това като не знае...какво означава сериозен проблем да оправи. Не знам каква е причината за този цвят на акито ви, но определено е сигнал за нещо...повярвай ми, ако се храните само с адаптирано мляко цвета трябва да си е само един и същ...всяко изменение показва някакъв проблем...къде по-голям, къде по-малък! Така че...ако е необходимо платете зза прегтлед но се посъветвайте и с друг лекар, при това още по-добре ще е ако е и неонатолог...това предполагам знаеш че са докторите които са специалисти на бебчета родени прежбевременно...не го отлагай тоя преглед...не искам да те плаша, но аз лично не бих стояла спокойно и да гледам как детето ми не е добре, но аз не знам какво му е  smile3511
Виж целия пост
# 12
Само да вметна едно уточнение-Аптамил 2 се води за след 4 месец, за разлика от другите двойки-Фризо....
Естествено, 4 коригиран месец. И, естествено, когато майката реши.
Дробчо, посети и друг педиатър, не може да няма и други. Разгледай в Здравен Справочник-сигурна съм, че има коментирани педиатри от Велико Търново, към които можеш да се обърнеш, ако не за смяна на педиатъра, то поне за второ мнение.
Щом се притесняваш, може и да има нещо, ти знаеш и усещаш най-добре, защото си майката на детето, а и най-дълго време с него.
Късмет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия