Какво ми казаха днес в яслата ... За детски психолог ли сме?Вече сме болни...

  • 2 821
  • 45
Малката от половин месец е на ясла , но само за по 2 часа . Караме я към 10 и прибираме към 12 , като до днес си я храних в къщи . Днес я оставих да обядва там и ги предупредих предния ден . Още отивам и се почва : Такова злоядо дете не сме имали . Как не щяла да яде и яла само хляб и банан . Как се разревала . Че щяли да ме накарат да им покажа как съм я хранила . Много ми стана мъчно и се почувствах много тъпо . Още повече , че ги бях предупредила , че имаме проблеми с апетита . А това съвсем се провокира с тръгването на ясли . Преди това успявах все някак си да я нахраня . Но като тръгна само като види лъжицата и започва да вика не,не. Оставям я сама чопли , рови , изсипва просто се забавлява  #Crazy. Оставях я колкото яла не яла да огладнее , за да прояде никакъв ефект. Вече незнам какво да правя и адски ми се реве  Cry. Дали трябва да се посъветвам с детски психолог . Или какъв трябва да е подхода ми ? Ние сме на 1,9 година и моята грешка е , че доскоро и пасирах яденето , за да го яде , защото иначе го плюе . Не мога да си го обясня защото картофа си го яде без да го мачкам , хляба също . Луканка ако и дадеш не я изпуска , но предпочитам да я храня с подходяща храна , а тя упорито бие отбой . Моля ви дайте ми някакъв съвет  Praynig.
Виж целия пост
# 1
симона също е доста злояда и тактиката <непукизъм> при нас доста помогна. ако не иска да яде на обяд до 5 минути след като е седнала, я слагам да спи гладна. следобед хапва 2-3 солети, вечерта 2-3 парчета кренвирш, кашкавал и разни други глупости (според мойте разбирания, но не и според нейните!) и на сутринта още като се събуди започва да ми обяснява колко е гладна по нейния си начин. тя също имаше навика да вика не, не, не, когато сяда да яде. искам да кажа, че в момента в който спрях да я моля да яде и тя свикна с тази ситуация (отне й около месец), сега яде доста, доста по-добре. не е зъби, защото няма нови зъби през този период. само за сверка да кажа, че тя е на вашта възраст и е има няма 10кг, не знам твойте колко е.

колкото до пхихолог, мисля, че идеята е абсурдна, злоядите деца, особено на тяхната възраст, според мен са дори повече от ящните. дори съм изумена как в яслата толкова са те наплашили, сякаш за 1 път виждат злоядо дете newsm78
Виж целия пост
# 2
о, хич не се тревожи!
първо, ако едно дете няма симптоми за заболяване, липсата на апетит не е повод за тревога.

второ, тези от яслата ще трябва сами да си намерят подход към детето, защото не е задължително едни и същи "техники" да работят у дома и в яслата.

трето, повтарянето "не, не" може да се превърне в ритуал без непременно да означава, че детето не иска да яде. ти я оставяй с лъжицата и чинията, пък тя да си бърбори каквото си иска.

не показвай, че се притесняваш, бъди търпелива и повярвай, че детето ти ще се научи да се храни. спри да пасираш храната - мачкай я, бъркай с мляко, но дай на детето време да свикне с идеята, че храната се дъвче.

габа вече е в детската градина, но поне веднъж седмично разбирам, че е яла само хляб за обяд или че е пропуснала следобедната или сутрешната закуска. всеки път напомням на учителките да не й обръщат специално внимание - ако е достатъчно гладна, ще яде. от друга страна пък габа яде банани само когато е в детската градина - у дома по никакъв повод не ще и да опита банан.
Виж целия пост
# 3
Моята също беше злояда и в къщи ме правеше на маймун, но като тръгна на ясла прояде и сама си се храни, гледайки другите деца и опитвайки се да им подражава.
Защо я водиш в 10 и я вземаш в 12 от ясла? Така едва ли някога ще свикне с реда там. Като я закараш в 8 сутринта и я сложат с другите деца на масичката за ядене, мисля че ще почне да яде с тях. След това като играе до 12 ч. и седнат да обядват, едва ли ще се дърпа. Ами така мисля.
Виж целия пост
# 4
Да , точно такава беше реакцията още когато предупредих , че ни е проблемно храненето . И днеска начина , по който ми съобщи едната от лелите как е минал обяда ме шокира . А думите и бяха едни и същи и двата пъти , че те злояди деца не са имали  #Crazy. Първия път го приех на майтап  като казах , че сега вече ще имат . Но днес вече съжалих за преждевременната ми искреност . Защото оттук нататък автоматично и е лепнат етикета - трудно дете . А най - вече не ми хареса репликата , че щяли да ме вкарат да им покажа как съм я хранила.Прозвуча ми едва ли не като заплаха или другарски съд . Но , на това м....та му. Повече ме претиснява наистина реакцията на детето и по какъв начин ще процедират като неще да яде  Sad. Стелт , благодаря за съвета , защото аз наистина я държа доста дълго на стола с надеждата , че може да реши да прояде като междувременно и предлагам и няколко неща . Накрая резултата е плачевен с по 4-5 лъжички без да преувеличавам . Днес е изяла 2 лъжици супа , а това с банана не ми се вярва , защото в къщи никога не е яла и не го обича .
Виж целия пост
# 5
Чак пък детски психолог...  newsm78
Има такива деца. Мойта щерка също е злояда. Има дни в които я взимам от детската без да е хапнала грам, защото 90% от храните които приготвят там тя не ги яде. Е не мисля, че детето ми има психични проблеми. По скоро лелите от яслата ви имат такива за да ти говорят по този начин. Детето сега е травмирано и преживява промяната. Нормално е да няма апетит.
Виж целия пост
# 6
Като я закараш в 8 сутринта и я сложат с другите деца на масичката за ядене, мисля че ще почне да яде с тях. След това като играе до 12 ч. и седнат да обядват, едва ли ще се дърпа. Ами така мисля.
Mай е така, но наистина ако детето не е в стрес. И на нас не ни се хапва като сме притеснени за нещо нали??!! Ей, големи гаднярки са в тази ясла Close И това ми било педагози...А адаптирането на детето зависи от отношението на персонала. Аз ако бях май щях да се замисля за смяна на яслата. И теб си позволяват да обиждат Shocked и не могат да се справят с 1 дете??!!!
Виж целия пост
# 7
А най - вече не ми хареса репликата , че щяли да ме вкарат да им покажа как съм я хранила.Прозвуча ми едва ли не като заплаха или другарски съд .
Ето това ме убива в детските ни градини.Че лелките си позволяват реплики,които нито са им работа,нито са проява на интелект във възпитателната работа.А това са хора,които цял ден прекарват с децата ни. Close

И аз мисля,че ако детето е здраво и не се нуждае поради някакви причини от специален режим,не бива да се тревожим,че не се храни,както бихме искали.
По-скоро смятам,че трябва да се изключат от менюто на детето разни чипсове,солети,пуканки,близалки и други подобни,ако то не се храни пълноценно,т.е. ако не приема достатъчно други полезни хранителни вещества.
За мен не е еднозначно да се сложи нещо в устата,каквото и да е то.
Виж целия пост
# 8
Ню , и аз на това се надявах. Незнам , защо но политиката на яслата е първите 2 седмици да съм я водила за по 2 часа , което ми се струва малко странно . В смисъл малката вече цяла седмица ходи влиза без да реве , даже сама си носи нещата. Като я взимам не реве даже се връща обратно не бърза особенно да си тръгва. Но всеки път като отида и лелята почва как само ходила към вратата едва ли не , че ни търси . А тя вкъщи обикаля из целия апартамент не стои затворена в една стая и е много любопитна . Незнам , но в понеделник ще повдигна въпроса за целодневно оставане пък ще видим .
Виж целия пост
# 9
Малката е 9,5 кг , не е и висока и не изглежда хилава. Но както и да го погледнеш в момента яденето ни е в пъти по трудно от когато и да било. А аз изпитвам ужас да не се разболее и влезе в болница , защото и такива мисли ми минават. И тя явно усеща моето притеснение. В последно време даже излизам от стаята когато я сложа да се храни , за да не и влияя . Но не винаги издържам  Embarassed.
Виж целия пост
# 10
9,5 на по-малко от две години - на мен не ми звучи притеснително. влагай по-малко емоции в храненето и ще видиш как нещата постепенно ще се наредят.
Виж целия пост
# 11
Здравей, мисля, че ти можеш да прецениш дали детето е здраво-ако изглежда добре-не го тормозе да яде. Моите и двете са много лакоми, но на приятелка момиченцето си израстна злоядо-караше на по един банан и някой сандвич на ден... не че препоръчвам такова хранене, но това дете до 10 год не е боледувало и 3 пъти.. за разлика от моите... израстна си голямомомиче.. все така злоядо и претенциозно, но сега вече почна да хапва малко по-разумно и то щото реши, че иска да се храни здравословно... не фиксирайте детето с яденето.. предлагай в къщи различни неща да си чопли и да реши какво иска, ама не го затормозвайте. В края на крайщата кажи на лелите известно време да не настояват-като погледа другите да ядат може сама да почне..особено ако никой не я кара и не и обръща внимание..
Виж целия пост
# 12
еи че глупоооооост да се турят етикети на дете щото не ядяло..не знам дали в Бг е прието,но аз тук казах в яслата че настоявам! да не я хранят насила,ако не иска и се предлага до 3 пъти ,ако отказва- храната се прибира и не се прави проблем от това..така е и до днес,има си дни  и дни,здраво дете няма да умре от глад!не бих търпяла обаче да се тормози така дете,това е стрес от нищо генериран..друг е ? че режима на тая ясла  ми се вижа доста особен-може би е добре да я оставяте поне по половин ден,иначе е доста обърващо,а децата като цяло искат ред и повтаряемост..
всичко добро и хич и не си мисли за психолог
Анна
даа...и твърдо НЕ на боклуците м-у храненията-освен всичко друго така се градят лоши навици и после има маса проблеми..
Виж целия пост
# 13
Ами защо не влезеш да покажеш на лелите, как да си гледат работата? Щом са те поканили...
Цялата работа ми намирисва на мързел  Rolling Eyes
Според мен проблемът изобщо не е в детето ти. Не се притеснявай и не мисли за болници, психолози и т.н.
Виж целия пост
# 14
Ааааа сега може да настъпя някого по мазола, обаче
щом са се хванали в ясла да работят, са длъжни да помогнат на децата и да ги подпомагат вав всяко нещо, независимо дали ядене, игри и т.н. Откъде накъде ще ти търсят на теб сметка, че детето не яде толкова, колкото на тях им изнася. Всяко дете си има свой ритъм на развитие и собствени граници за ядене, пиене и пр.
Какъв психолог, какви чудесии  newsm78
Това е малко дете, не възрастен! Ако те притеснява това, че яде само определени храни, давай и ги, но между тях можеш да дадеш и нещо от "полезните" обърни го на игра; разкажи, че картофчето си има приятелче морковче (примерно) и затова и двете трябва да бъдат хапнати...ей такива неща
Бъди търпелива с детето и ще постигнете успех! А лелките...май нещо им куца в подхода и методите  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия