Списък на домовете по области

  • 243 231
  • 132
БУ - Болнично училище                                          
ВУИ - Възпитателно училище-интернат
ДДЛРГ - Дом за деца, лишени от родителска грижа
ДДМУИ - Дом за деца и младежи с умствена изостаналост
ДДМФУСИ - Дом за деца и младежи с физически увреждания и съхранен интелект
ДДУИ - Дом за деца с умствена изостаналост
ДМСГД - Дом за медико-социални грижи за деца
ДЦ - Дневен център
ДЦ към ДДМУИ - Дневен център към Дом за деца и младежи с умствена изостаналост
ДЦ към ДДУИ - Дневен център към Дом за деца с умствена изостаналост
ДЦ към ДМСГД - Дневен център към Дом за медико-социални грижи за деца
ДЦДМУ - Дневен център за деца и младежи с увреждания
ДЦДУ - Дневен център за деца с увреждания
ОБУ - Основно болнично училище
ООУ - Основно оздравително училище
ООУБЗ - Основно оздравително училище за белодробни заболявания
ООУССБЗ - Основно Оздравително училище за сърдечносъдови и белодробни заболявания
ОПГ - Оздравителна професионална гимназия
ОПГИ - Оздравителна професионална гимназия по икономика
ОСОУ - Оздравително средно общообразователно училище
ОУ - Оздравително училище
ОУ при ДММ - Основно училище при Дом за деца и младежи
ПУ - Помощно училище
СООУ - Средно общообразователно оздравително училище
СОУ за ДНЗ - Средно общообразователно училище за Деца с нарушено зрение
СОУ за ДУС - Средно общообразователно училище за Деца с увреден слух
СПИ - Социално-педагогически интернат
ССУ за ДУС - Средно специално училище за Деца с увреден слух
ССУ с ДГ за ДУС - Средно специално училище с детска градина за Деца с увреден слух
СУПЦ - Социален учебно-професионален център
У за ДНЗ - Училище за деца с нарушено зрение
У за ДУС - Училище за деца с увреден слух

Специализирани институции и специални училища за деца по области

Виж целия пост
# 1
Танче,
  bouquet
Виж целия пост
# 2
AnMary,мамите от Варна сме ти много блгодарни,много ни помогна с тази информация !!!
Виж целия пост
# 3
 smile3525 за труда smile3525
Виж целия пост
# 4
Безкрайно много ти благодаря. Пожелавам ти успех във всичко, което правиш.
Виж целия пост
# 5
Благодаря  smile3525 Жалко, че не съм я видяла по-рано, но ще ми бъде много полезна!
Виж целия пост
# 6
Благодаря   bouquet че си положила този   bouquet труд и си дала тази много полезна информация   bouquet
Виж целия пост
# 7
Не може ли темата да се закове?
Виж целия пост
# 8
Ми трябва да се говори с някой мод.
Виж целия пост
# 9
Айтос 8500   ЛУ   "Иван Вазов"      ул."Цар Освободител"18      тел. 0558/2-25-96

От септември 2006 е закрито
Виж целия пост
# 10
Айтос 8500   ЛУ   "Иван Вазов"      ул."Цар Освободител"18      тел. 0558/2-25-96

От септември 2006 е закрито
Не мога да се редактирам, ще говоря с мод да го изтрие. Предполагам, че и други домове закриват.
Виж целия пост
# 11

Лешница 5578      ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.) "Люляче"                        тел. 06922/282


От Ловешка област,
В края на 2006 беше закрит!
Виж целия пост
# 12
Искам само да кажа, че освен домовете за деца с ментални увреждания съществуват и домове в които те биват изпращани след 18 год. възраст и може би трябва да се помисли и за тях. Достигнат ли до там порастналите вече деца сякаш са забравени...може би защото са вече достатъчно големи. А те имат нужда от същото внимание и разбиране и може би от много повече, след като ще прекарат остатъка от своя живот в такава "институция". В повечето случаи тези домове в страната са в окаяно състояние, което според мен не е най- страшното...По- страшното е че обществото ги е отписало с изолиране в отдалечени от големите градове места за които не полага никакви грижи. А е вярно, че този тип хора са най- обичливите същества на света. Иска ми се да можеше да се направи повече.
Виж целия пост
# 13
Искам само да кажа, че освен домовете за деца с ментални увреждания съществуват и домове в които те биват изпращани след 18 год. възраст и може би трябва да се помисли и за тях. Достигнат ли до там порастналите вече деца сякаш са забравени...може би защото са вече достатъчно големи. А те имат нужда от същото внимание и разбиране и може би от много повече, след като ще прекарат остатъка от своя живот в такава "институция". В повечето случаи тези домове в страната са в окаяно състояние, което според мен не е най- страшното...По- страшното е че обществото ги е отписало с изолиране в отдалечени от големите градове места за които не полага никакви грижи. А е вярно, че този тип хора са най- обичливите същества на света. Иска ми се да можеше да се направи повече.

така е,спор няма ,не е леко в тези институции.
Имаш ли конкретни идеи?
Виж целия пост
# 14
Ами конкретни идеи...трудно е да се каже. Такива места имат нужда от почти всичко... Но най- вече от внимание. Домовете за възрастни хора с увреждания не ги посещава почти никой. Нито по празниците, нито в останалото време. Най- тежко е когато осъзнаят, че никой няма нужда от тях. В такива домове понякога попадат и хора които са с лека степен на увреждане, без близки и тази изолация наред със съжителството им останалите води до задълбочаване на проблемите им. Да не говорим, че до скоро този тип заведения са минавали за здравни и е достатъчно да бъдат нахранени и да са раздадени лекарствата. Смятам, че ако има по- голям интерес и към този вид домове ще може да се избегне изолацията на тези хора и ще могат да се задоволяват до някаква степен и емоционалните им потребностти. Това на първо време.Може би и институциите, които отговарят за тях ще започнат да полагат повече грижи. Знам, че е много трудно да се промени гледната точка относно този тип хора, но все пак веднъж дошъл на този свят всеки човек има право на лично достойнство и подкрепа.
Виж целия пост
# 15
Подкрепям те напълно!Ние ще ходим в два такива дома тия дни,тук в с.Драганово има подобен дом за жени и девойки с психични отклонения и в още едно село пък има всякакви хора...млади стари ...мъже и жени ...млади и стари ...изоставени и забравени от своите!Ще идем да има занесем дрехи и някакви плодове,а защо не и по една мартеничка
Виж целия пост
# 16
Дидка,  bouquet
истината е,4е много от децата с проблеми след домовете отиват в тези за стари хора Sad
Ние сме били в КО4ериново само,но е дале4е и няма как да ходим по-4есто.
Много пъти сме мислили за тези хора ,но нямаме адресите на домовете.Дали не може някой да изрови от някъде Praynig
Виж целия пост
# 17
Аз ще се опитам да намеря адреси,поне тия в околността ще взема със сигурност!Може пък да ми съдействат и да ми дадат всичките  Thinking
Виж целия пост
# 18
ДВУИ с. Лозево общ. Шумен  9746. Домът е за мъже.
Виж целия пост
# 19
Намерих някакви адреси, довечера ще ги постна.
Виж целия пост
# 20
Добър вечер, искам да попитам кои от тези домове в Софийска област който са постнати в предишната страница са най малко спонсорирани?
мн ще съм ви благодарен за отговорите! Мерси предварително!
Виж целия пост
# 21
ДВУИ – Дом за възрастни с умствена изостаналост

гр. Баня, Община Карлово,
гр. Батак,
с. Батошево, Област: Габрово, Община: Севлиево
с. Бутан, Област: Враца, Община: Козлодуй
с. Българево, Област: Добрич, Община: Каварна
с. Горен Чифлик, Област: Варна, община Долни Чифлик
с. Горно Вършило, Област: Пазарджик, Община: Септември
с. Драганово, Област: Велико Търново, Община: Горна Оряховица
с. Качулка, Област: Кърджали, Община: Крумовград
с. Куделин, Област: Видин, Община: Брегово
с. Лозево, Област: Шумен, Община: Шумен
с. Лясково, Област: Стара Загора, Община: Стара Загора
с. Маленово, Област: Ямбол, Община: Стралджа
с. Малко Шарково, Област: Ямбол, Община: Болярово
с. Оборище, Област: Варна, Община: Вълчидол
с. Орсоя, Област: Монтана, Община: Лом
гр. Пловдив,
с. Подгумер, Област: София-град, Община: Столична
с. Преколница, Област: Кюстендил, Община: Кюстендил
с. Присово, Област: Велико Търново, Община: Велико Търново
с. Пчелище, Област: Велико Търново, Община: Велико Търново
с. Русокастро, Област: Бургас, Община: Камено
с. Самуил, Област: Разград, Община: Самуил
гр. Твърдица,
с. Тръстика, Област: Търговище, Община: Попово
с. Церова Курия, Област: Велико Търново, Община: Велико Търново

ДВПР – Дом за възрастни с психични разстройства

с. Бориловец, Област: Видин, Община: Бойница
с. Говежда, Област: Монтана, Община: Георги Дамяново
с. Заберново, Област: Бургас, Община: Малко Търново
с. Лакатник, Област: Софийска, Община: Своге
с. Пастра, Област: Кюстендил, Община: Рила
с. Петково, Област: Софийска Община: Елин Пелин
с. Правда,
с. Радовец,
с. Радовци,
с. Раздол,
с. Ровино,
гр. Свиленград,
с. Черни връх

ДВД – Дом за възрастни с деменция

с. Бистрилица,
с. Горна махала,
с. Горско косово,
с. Добро дол,
с. Дряново,
гр. Казанлък,
с. Огнен,
с. Опанец,
гр. Разград,
гр, Русе,
с. Салаш,
с. Славянци,
гр. София
Виж целия пост
# 22
Предполагам, че инфо за адреси и телефони може да се намери от Български Хелзински комитет - http://www.bghelsinki.org/index.php?module=pages&page=report2003&lg=bg
Виж целия пост
# 23
Включвам се само за да коригирам телефона на: София   ДМСГД "Св. Параскева"            кв. Надежда, ул. "Порой" 16      тел. 02/831-33-07
Виж целия пост
# 24
Мога да ви разкажа за дома в с. Лозево общ. Шумен. Стига да има интерес.
Виж целия пост
# 25
Защо изобщо питаш?! Разказвай....
Виж целия пост
# 26
Ами истината е че няма голям интерес към домовете за възрастни, а там отиват след 18 години и възрастта им няма никакво значение. Това са едни големи деца просто. А иначе ако говорим за Лозево- това е един дом скрит от очите на " нормалните" хора със много стара база...там са 90 човека за които има само 2 тоалетни, в стая са по трима...има само едно перално помещение и машината е сигурно от войната...нямат нужда от дрехи , а от по- големи ремонти...Там има хора с различна степен на олигофрения и най- тежко е за тия, които осъзнават, че са изхвърлени от обществото. А иначе са най- искрените същества на света. При тях няма лицемерие така присъщо на нормалният свят, пробемите със етност и възраст не съществуват, ако обичат искрено - обичат,, ако мразят- мразят. Техният живот се състои в това да поддържат дома в които живеят и да чакат някой да забележи, че съществуват. При тях на празници не отива никой , при избори не се сещат за тях, защото не са гласоподаватели, разчита се изцяло на издръжката на държавата, която отделя за един такъв човек на година по около 1600лв. Лошо е когато попадат там идвайки  от семействата си или от детски домове в които е имало всичко...Всички знаем че няма кой знае какви възможностти порастналите вече деца да изявяват своите възможностти и таланти. А те си имат своите мечти и желания, които чесно казано не се различават много от нашите...разбиране...подкрепа...любов...и нещо с което да осмислят съществуванието си...
Виж целия пост
# 27
Можете ли да ми помогнете с адрес на дом приемащ новородени бебета (искам да изпратя дрешки от най-малките номера до 1г)?
извинявам се ако въпроса ми не е за тук
Виж целия пост
# 28
    Орехово 4877       ДОВДЛРГ "Надежда"      тел. 03053/2127   


... и този дом е закрит през 2006 г.
Виж целия пост
# 29
Момичета, живея в Банкя, събрала съм дрешки за деца от различни възрасти, както и някои мои неща.Имам и малко играчки и пантофи.Да ходя направо в някой дом или да ги предам на някоя от вас?Преди време се бях свързала с ОВНЕ, тя ми каза, че ги разпределяте.Сега да я потърся ли пак или направо да търся някой дом?И бихте ли ми дали номера и, защото съм го изгубила!
Виж целия пост
# 30
Търсих,търсих - СУЗП или ДДМФУСИ - тези съкращения  Shocked - но не открих..Идеята ми е,че имам МОИ дрехи - 48 номер, които искам да пратя на дом за по-големи деца все пак.Моля помагайте с инфо!!Не искам да ги оставям на контейнера на циганите и те с пренебрежение да го подмятат #2gunfire #2gunfire А са си хубави,просто вече са ми малко малки

Очаквам отговор, мили мами!!!
Виж целия пост
# 31
От кой град си?
Виж целия пост
# 32
Добрич, но мога да ги пратя като колет където и да е
Виж целия пост
# 33
Балчик 9600   БУ "Йордан Йовков"         м."Тузлата"      тел. 0579/7-26-17
Добрич      ДМСГД               жк Добротица      тел. 058/602-459
Добрич 9300   ДОВДЛРГ "Дъга"            жк "Дружба 3" 57   тел. 058/605-601
Добрич 9300   ДЦ за ДМУИ            ул. Л. Каравелов  55 А   тел. 058/60-42-75
Добрич 9305   ПУ "Д-р Петър Берон"         ул."Й.Йовков" 4      тел. 058/602024
Каварна 9650   ПУ "Любен Каравелов"         ул."Сан Стефано" 16   тел. 0570/82219
Кранево 9649   ПУ "Академик Тодор Самодумов"      ул."Шипка"10      тел. 0579/66501
Крушари 9410   ДДМУИ               ул."Георги Димитров" 46   тел. 05771/22-84
Овчарово 9395   ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.) "Добруджанче"   ул."20"  2      тел. 05711/216, 584
Пчеларово 9550   СПИ "Св. Кл. Охридски"                  тел. 05739/576/577
.........а на първа страница на тая тема можеш да видиш какво значат съкращенията за да се ориентираш!Имаш възможност без да пращаш колет,да занесеш лично дрехите някъде
Като гледам в жк Дружба е най-подходящ домът за твоите дрехи,също и в помощното училище ПУ става,но първо се обади в домът и говори с директора,предполагам,че ще ги приемат,може и направо да идеш на място и да потърсиш директора,като носиш всичко сгънато и подредено в торби или кашони! Пиша по-подробно за да те улесня,щом ти е за пръв път!Ако има нещо,питай ме на лични!
Виж целия пост
# 34
А на мен защо не ми отговаряте Cry
Нося си дрехите в багажника на колата вече седмици с надеждата да намеря този дом в Банкя, но нямам късмет.
Виж целия пост
# 35
Извинявай   bouquet  карамелена,но мислех,че вече си направила някаква връзка със Софийските мами и въпроса е решен! Пиши на  lavender,или на някоя от мамите софиянки от движението,лесно ще ги откриеш ,може и тук да погледнеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226694.0
Виж целия пост
# 36
Мнооого благодаря!
Виж целия пост
# 37

ДОМОВЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА ДЕЦА ЛИШЕНИ ОТ РОДИТЕЛСКИ ГРИЖИ  (ДОВДЛРГ)
   http://decata.orbitel.bg/domove.htm
Виж целия пост
# 38
Имам един въпрос.Понеже в темата ДБМ малко се обърках и затова тук ще питам.За домовете в
Област Пазарджик към кой да се обърна за малко Инфо?
Благодаря    bouquet
Виж целия пост
# 39
Имам един въпрос.Понеже в темата ДБМ малко се обърках и затова тук ще питам.За домовете в
Област Пазарджик към кой да се обърна за малко Инфо?
Благодаря    bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227781.new;topicseen#new
В този Пазарджишки форум момичетата може да ти дадат необходимото инфо.
А ако мога и аз с нещо да ти помогна ще се радвам. Лек ден  bouquet
Виж целия пост
# 40
Благодаря ted,за сега ще я про4ета темата и после ще попитам   bouquet
Виж целия пост
# 41
Незнам дали разполагате с тази информация:
Социално Учебно Професионално Заведение (СУПЗ)- с. Овча Могила


http://www.ovchamogila.com/supz.htm - като малко инфо.

Това е моето село, но за съжаление, не си ходя често там, но имам доста познати. Ако имате интерес, мога да се опитам да ви свържа с някого. Предполагам, че там имат също нужда от дрехи, обувки, сапуни, шампоани и т.н.
Виж целия пост
# 42

Нали не забравяте за божидара
moneybookers.com  сметка:
 Email: savebozhidara@abv.bg
Customer ID: 4468175
Лично аз дадох 200 лева (не е много но от сърце)
Надявам се да оцелее и да успее в живота Hug
Виж целия пост
# 43
здравейте,
не знам дали за някой ще е от полза информацията, но в спъсика с домовете публикуван на първа страница от темата има някои неточности. в смисъл аз лично забелязах една- дома в село Стоб вече не съществува. мислехме да носим дрехи там понеже ни е по път но се оказа че преди време децата са "разхвърляни" по други домове, както се изрази една мила жена.
Виж целия пост
# 44
Списъкът е стар. Наистина предстояще закриване на някои от домовете, и то не един или два.
Списъкът може да се промени от модератор.
Виж целия пост
# 45
Как да откривам информация относно нуждите на някой дом? Деца - първи клас от Пловдив са събрали дрешки и играчки. Подготвили са и програма. Къде да ги завердем?
Виж целия пост
# 46
Как да откривам информация относно нуждите на някой дом? Деца - първи клас от Пловдив са събрали дрешки и играчки. Подготвили са и програма. Къде да ги завердем?
обърни се към ДБМ-гр. Пловдив момичетата ще те насочат
Виж целия пост
# 47
Здравейте,
някой знае ли нещо за домовете в Луковит.
Според списъка на едно и също място има ДГ, дом и училище за деца с физически увреждания,
но никой не отговаря на телефоните.
Виж целия пост
# 48

Русе 7016   ПУ "Св.Св.Кирил и Методий"      ул."Йосиф Цанков" 120   тел. 082/860116, 861582

Училището е закрито,на негово място е ресурсен център.
Виж целия пост
# 49
Здравейте,искам да ви попитам дали някой знае дали има дом за деца лишени от родителски грижи болни от диабет-чувала съм,че има във Вършец,но не съм сигурна.Аз съм майка на дете с диабет и ми се иска да се събера и с други маики на деца с диабет и да им помагаме,но незнам каде да търся.Ако може помогнете ми с инфо-благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 50
Еееееееее, че то имало доста домове в БГ
Виж целия пост
# 51
Дебелец 5030      ДМСГД                     "Патрииарх Евтимий" 49      тел. 06117/21-30

не знам дами как да ви опиша чувството да правиш добро....аз съм на 15 и се казвам стефка,аз и една моя приятелка се чудехме какво да правим иии решихме да направим едно добро дело и нашето начинание го кръстихме "да дарим усмивка" бяхме замислили целият клас или поне тези които искат да дадът нещо свое на дечицата от дома които е споменат по горе и да ги зарадваме...да ама не от даряване на вещи взехме че организирахме голям концерт в общината на Велико Търново...събрахме най-известните рапари на Търново имаше и участници от нашето училище соу "емилиян станев" ,продавахме картички и билети и събрахме 2000 лева .... даже направихме специална песен ( Roky,malkia,iova-hillqdi deca) песента е супер накрая на концерта бяхме излязли всички участници и я пеехме заедно в един от куплетите се пееше "дайте им шанс,дайте им шанс-падам на колене" и всички които бяхме на сцената паднахме на колене а публиката стана на крака...вярно имахме проблеми в училище,но все пак дарихме усмивка....чувството че си помогнал на някого е просто...абе нямам думи...страхотно е....
Виж целия пост
# 52
  Yo_SoY_RebelDe, браво на вас!  bouquet
Виж целия пост
# 53
Някой знае ли как могат да бъдат дарени книги на библиотеките на домовете (художествена и православна литература). Кои домове имат нужда и изобщо всичко?
Виж целия пост
# 54
А плюшени играчки къде може да се подарят, нали наближава Коледа? Имаме доста със сестра ми.
Виж целия пост
# 55
А плюшени играчки къде може да се подарят, нали наближава Коледа? Имаме доста със сестра ми.

там където ние ходим не желаят плюшени игра4ки.

Но се сещам за 19 ОДЗ в МЛадост.Там биха ги приели Peace
Виж целия пост
# 56
А дали има възможност да ги изпратя в колет, нямам транспорт?
Виж целия пост
# 57
А плюшени играчки къде може да се подарят, нали наближава Коледа? Имаме доста със сестра ми.

От моя опит, който имам с подаряването, ДРЕБНИ плюшени играчки могат да се подарат навсякъде, където има логопедични кабинети. Такива кабинети има към общини, училища, датски градини. Перат се лесно в пералня. Разбира се обикновено питам преди това.
По самите детски градини не ги искат, защото са трудни за поддържане, а ХЕИ много често взима проби от тях дали са добре изчистени.
Виж целия пост
# 58
Някой знае ли как могат да бъдат дарени книги на библиотеките на домовете (художествена и православна литература). Кои домове имат нужда и изобщо всичко?

По училищата може да се пита, а защо не и по някои църкви, те също имат библиотеки. На-информирани съм попадала на отците "Покров богородичен" (зад хотел Родина) - имат и тел, който може да се вземе от справки.
Виж целия пост
# 59
здравейте,
искаме да посетим дома в Дебелец, но не мога да се свържа с тях на посочения телефон.
Приготвили сме дрехи , памперси и лакомства . Ако има нов телефон може ли да го публикувате.
Виж целия пост
# 60
Thanks to Ehriz   bouquet

Порових се отново в страницата на ДАЗД. Информацията е от 24 Юни 2008ма.
Давам списъкът в този вид - Специализирани институции и специални училища за деца по области
Виж целия пост
# 61
Тел. на Дома в гр. Дебелец е 06117 2130 -д-р Георгиева -Директор на Дома.
Ние днес ходихме около 15 души и беше невероятно изживяване.
Виж целия пост
# 62
Телефона е верен, не съм го сбъркала. Има и мейл за връзка.
Виж целия пост
# 63
  bouquet  bouquet Hug
Виж целия пост
# 64
браво!
Виж целия пост
# 65
Искам да попитам, дали е възможно да занеса дрехи в дома - гр.Провадия?
Виж целия пост
# 66
Искам да попитам, дали е възможно да занеса дрехи в дома - гр.Провадия?

Обади им се по телефона, не вярвам да ти откажат   bouquet
Виж целия пост
# 67
Къде във Варна мога да занеса дрехи за  по-големи момичета(до 1,60м и до 50кг примерно)?
Виж целия пост
# 68
Къде във Варна мога да занеса дрехи за  по-големи момичета(до 1,60м и до 50кг примерно)?
Моля, пиши и в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=354888.0. Момичетата там най-добре ще те ориентират.

Виж целия пост
# 69
Благодаря!Писах и там.
Виж целия пост
# 70
Защо не видях нищо за домовете в Хасково?Пишете ще помагаме
Виж целия пост
# 71
Сега ги видях адресите
Виж целия пост
# 72
Здравейте.Събрала съм длешки за бебенце и малко играчки.Може ли да ме насочите за дом с по-голяма нужда от  такива,че като гледам списъка е голям,но не знам къде да пратя.
Виж целия пост
# 73
Моля ви, обяснете ми, ПУ - демек Помощните училища на какъв прнцип са? Децата живеят ли в тях? Нямат ли семейства или имат, но просто учат там по различни причини. Защото намерих в списъка едно, което е съвсем близо в нашия квартал (Слатина в София) и мога да им занеса два големи плика с дрехи, които съм отделила. Зная, че най=вериоятно трябва да се обадя на директора и да питам, но все пак моля и вас за обяснение.
Виж целия пост
# 74
Не зная за Слатинското. В Надежденското у-ще родителите водят и прибират децата, те само учат в училището.
Виж целия пост
# 75
Моля ви, обяснете ми, ПУ - демек Помощните училища на какъв прнцип са? Децата живеят ли в тях? Нямат ли семейства или имат, но просто учат там по различни причини. Защото намерих в списъка едно, което е съвсем близо в нашия квартал (Слатина в София) и мога да им занеса два големи плика с дрехи, които съм отделила. Зная, че най=вериоятно трябва да се обадя на директора и да питам, но все пак моля и вас за обяснение.

На лични ви изпратих информация, в която смятам, че ще намерите изчерпателен отговор на въпроса ви. Погледнете и написаното в тази тема ( http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=322354.msg8340504#msg8340504 ), защото може би и там ще намерите информация. Евентуално пишете и на авторката ( http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=83406 ). Ако се наложи пуснете тема и в този подфорум ( http://www.bg-mamma.com/index.php?board=61.0 ), като може би ще ви обяснат подробно всичко.
Виж целия пост
# 76
хубаво е , че има хора като вас  bouquet
Виж целия пост
# 77
Здравейте, това в Добрич не е ДМДУИ, а е Дневен център за деца с увреждания. Вече не се намира на ул."Л.Каравелов" №55А, а на ул. "Суха река" 37
Виж целия пост
# 78
Сега гледах списъка. Няма ДМДУИ в гр. Добрич, в с. Крушари е.
Има записан Дневен център за деца с увреждания в гр. Добрич, с адрес ул. "Л. Каравелов" 55А. Мога да променя адреса. Други данни нямате ли?
Виж целия пост
# 79
Да извинете, грешката е моя, съжалявам! Но за същия център говоря, преместен е на "Суха река" №37, там се намират още Защитено жилище за жени с умствена изостаналост, Дневен център за възрастни с увреждания, Приют за безнадзорни деца, Център за социална рехабилитация и интеграция.
Виж целия пост
# 80
Здравейте, много полезна тема   bouquet Отдавна търся телефон и точен адрес на такива институции в Габрово. Имам дрешки, книжки и играчки, които не ползвам и ми се иска да ги дам там Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 81
Искам да ви попитам някой знае ли какви са условията в дома в с. Говежда, Област: Монтана, Община: Георги Дамяново
или в с. Пастра, Област: Кюстендил, Община: Рила. Или ако някой знае за дом /частен или държавен/ за възрасти хора с психични отклонения с добри условия.
Виж целия пост
# 82
Искам да ви попитам някой знае ли какви са условията в дома в с. Говежда, Област: Монтана, Община: Георги Дамяново
или в с. Пастра, Област: Кюстендил, Община: Рила. Или ако някой знае за дом /частен или държавен/ за възрасти хора с психични отклонения с добри условия.


Това са домове за стари хора,а ние поне(ДБМ) не работим.Ппомагаме основно на деца Peace

Сжалявам,не мога да съм ти полезна Confused
Виж целия пост
# 83
Здравейте, трябва ми телефонът на директорката г-жа Ивелина Георгиева на ДДУИ "Света Екатерина" в с. Искра, област Бургас. В xls файла, който открих, телефонът не е актуален, няма и посочен и-мейл адрес...Някой може ли да ми помогне? Преварително благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 84
Здравейте, трябва ми телефонът на директорката г-жа Ивелина Георгиева на ДДУИ "Света Екатерина" в с. Искра, област Бургас. В xls файла, който открих, телефонът не е актуален, няма и посочен и-мейл адрес...Някой може ли да ми помогне? Преварително благодаря!   bouquet
Защо не попиташ на 11800 това мисля че е телефона на справки.
Виж целия пост
# 85
Здравейте, трябва ми телефонът на директорката г-жа Ивелина Георгиева на ДДУИ "Света Екатерина" в с. Искра, област Бургас. В xls файла, който открих, телефонът не е актуален, няма и посочен и-мейл адрес...Някой може ли да ми помогне? Преварително благодаря!   bouquet
Защо не попиташ на 11800 това мисля че е телефона на справки.

Благодаря, намерих го.   bouquet

Ще помоля някой оторизиран администратор да добави в списъка с информацията за домовете една 2-ка пред телефона на г-жа Ивелина Георгиева и вместо 364 да бъде 2364.
Виж целия пост
# 86
информацията за домовете по области е много полезна ...
Виж целия пост
# 87
Зравейте!
Въпроса ми е за дрешки до 2 годинки къде има нужда да са дадът?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 88
Информация за Помощно Училище - Интернат "Д-р Петър Берон" гр. Търговище може да намерите на този линк.
http://www.pui-targovishte.com/
Виж целия пост
# 89
Momi4eta,mnogo vi molia ako niakoi znae to4en adres i tel.na DVPR-s.Pastra da mi go postne.
Blagodaria predvaritelno
Виж целия пост
# 90
Много полезна информация, благодаря   bouquet

Имам питане, някои работил ли е скоро с този дом и имате ли информация от него?

София         ДМСГД "Св. София"            ул. "Гюешево" 21         тел. 02/82-20-620

Ежедневната ми програма е претрупана и времето ми е много ограничено, но това място ми е близо и много бих се радвала, ако мога да помогна.
Благодаря в аванс.
Виж целия пост
# 91
Това е блога на домa в Брацигово http://dom-bratsigovo.blogspot.com/ . Доколкото знам в момента правят сайт, на който ще бъдат качени снимки от домa и снимки на децата в домa.

Брацигово 4579   ДОВДЛРГ "Васил Петлешков"   ул."Трети март"57      тел. 03552/24-42;21-06

Контакти
Адрес: ДДЛРГ „Васил Петлешков”
гр. Брацигово, бул. „Трети Март”No 57
Директор: Костадинка Найденова
тел: 03552/2106
e-mail: nina_naydenova@abv.bg
Виж целия пост
# 92
В Пловдив (К.Париж, близо до Коматевски възел) има дом за деца, но не откривам контакти в линка. Някой може ли да ми помогне?
Преди време купувахме пакетирани храни и книжки за дечицата, ще ми се пак да вземем нещо. Искам да се свържа с някой от дома.
Виж целия пост
# 93
Попитайте момичетата от Движение на българските майки - ПЛОВДИВ работна тема 27
Виж целия пост
# 94
Благодаря!
Виж целия пост
# 95
Здравейте! Някой може ли да сподели някаква информация за дома за стари хора в село Бистрилица, общ. Берковица? Опитах се да се обадя, но телефона им вече не работи, а селото изглежда доста изоставено. Дали дома не е в окаяно състояние ? Ще съм благодарен на всякаква информация.
Виж целия пост
# 96
Здравейте,
аз да попитам за Дом за жени с умствена изостаналост около Видин.
И, важното е, нещо ми споменаха, че има места за спешни случаи, това е най-големият проблем?
Виж целия пост
# 97
Здравейте,
аз да попитам за Дом за жени с умствена изостаналост около Видин.
И, важното е, нещо ми споменаха, че има места за спешни случаи, това е най-големият проблем?


Самата служба социални грижи предоставя такава информация.
Мисля, че трябва да търсите защитено жилище с интензивна или не интензивна медицинска помощ. И да, важно е дали имат места.

И темата малко я спамиме с информация за възрастни, тук работят само с домове за деца.

Успех в търсенето.
Виж целия пост
# 98
Здравейте,
Наскоро създадохме нов сайт - http://milostiv.org/, на който можете да намерите адресите на всички домове за сираци отбелязани на картата на България, както и информация за контакти.
В скоро време предвиждаме да добавим и адресите на домове за деца с увреждания, както и на  старчески домове.

Надяваме се, сайта да бъден полезен за хората, които имат желание да помагат.
Виж целия пост
# 99
Аз искам да помоля, ако някой от Шумен чете тук, да ми пише на лични, да се организираме за шуменските домове. Благодаря.
Виж целия пост
# 100
Здравейте! Сега е времето на пролетните почиствания, за това се чудя къде бих могла да даря разни дрешки, но като за по-големи деца, къде в София има домове ? Simple Smile

Благодаря предватирелно Simple Smile
Виж целия пост
# 101
писах на един от мейлите ...
дали ще ми отговорят?
някой контактувал ли е така с дом за да уточните подробностите по дарението?
Виж целия пост
# 102
Здравейте!
Трябва ми информация за ДДМУИ в с. Кошарица.
Разрових се в нета, но предпочитам информация от първа ръка.
Благодаря!
Виж целия пост
# 103
Огромни благодарности на всички за полезната информация!   bouquet
Виж целия пост
# 104
Благодаря за информацията  Simple Smile.Предпочитам да дам дрехите и играчките на сина ми на деца ,които имат нужда от тях.
Виж целия пост
# 105
най-много социални домове има в старозагорско - там живеят над 394 деца и младежи. Данните са ужасяващи  Sad
Виж целия пост
# 106
Здравейте! Брат ми е на 42 години и е с диагноза параноидна шизофрения и олигофрения. Агресивен е и често изпада в кризисни състояния. Искам да ви попитам и аз - може ли някой да препоръча "Дом за мъже с психични разстройства" в североизточна България, който да е с възможно най-благоприятни условия за пребиваване на хора с такива проблеми там? Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 107
Здравейте! Брат ми е на 42 години и е с диагноза параноидна шизофрения и олигофрения. Агресивен е и често изпада в кризисни състояния. Искам да ви попитам и аз - може ли някой да препоръча "Дом за мъже с психични разстройства" в североизточна България, който да е с възможно най-благоприятни условия за пребиваване на хора с такива проблеми там? Благодаря Ви!

Тук списъкът е за дестките домове.
За възрастни, трябва да проверите на сайта на МТСП или АСП.
Успех.
Виж целия пост
# 108
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180959.0

да кажа, че има и тема за хосписите, ако си зададе там въпроса, мисля че все някой ще отговори.
Виж целия пост
# 109
Супер полезна информация намерих тука!
Благодаря!
Виж целия пост
# 110
Аз също работя в такава институция и много ще се радвам ако наистина някой ни посети, защото както казват по-горе хората живеещи с години в такива институции нямат само нужда от дрехи и обувки а те се радват на много други дребни неща и най-вече на внимание.Така, че ако някой иска да се свърже с мен може да ми пише. А забравих да се представя аз съм социален работник в Център, където живеят лица над 18год с диагноза шизофрения. Центъра е от семеен тип но не може да се обърне онова внимание, което най вероятно жените ще получат в домовете си а дали някой от близките се интересува от тях е отделен въпрос.
Виж целия пост
# 111
Не знам дали тук е мястото на поста ми,но искам да изкажа искрени благодарности на ДМСГ Град Добрич,и искам да кажа че за един месец посещение детето ми коренно се промени и да благодаря на целия екип за грижите и отдадеността към децата.  bouquet
Виж целия пост
# 112
здравейте искам да попитам каде в Плевен мога да даря дрешки за бебета намирам адрес само на дом от 3-7 год ако няма ж Плевен може и в друго населено място да ги пратя ! Мерси предварително
Виж целия пост
# 113
Здравейте, имам приятелка, която иска да подаря няколко бални рокли, на момичета от дом. Бихте ли ни помогнали да намерим нуждаещи се момичета. И ако е възможно от Варненски регион. Ако има нужда от поправка на тоалета, ще можем да съдействаме.
Виж целия пост
# 114
Здравейте, имам приятелка, която иска да подаря няколко бални рокли, на момичета от дом. Бихте ли ни помогнали да намерим нуждаещи се момичета. И ако е възможно от Варненски регион. Ако има нужда от поправка на тоалета, ще можем да съдействаме.

Във Варна и област, няма звено на ДБМ и не мога да помогна с имфо, но... в почти всички големи градове има открити Защитени и преходни жилища, в които се настаняват младежи от закриващите се домове. В общината трябва да имат координатите им. Провери в страницата на общината. Там трябва да пише и във всяко жилище за каква възраст деца става въпрос....
Виж целия пост
# 115
Някой може ли спешно да помогне с инфо за съществуващ все още ДДЛРГ за деца 7-18 години, защото се оказва, че ДДЛРГ Пенчо Славейков е закрит...?
Виж целия пост
# 116
здравейте. Искам да намеря контакти на един от трите дома в град София, но днес никой не ми вдига. Звънях на тези трите:
ДДЛРГ "Св. Иван Рилски", бул. "Цар Борис ІІІ" № 126   "02/855 38 16
02/ 855 39 16"   Антоанета Иванова
ДДЛРГ Драгалевци,ул. "305" № 1   02/967 12 25   Веселка Соколова
ДДЛРГ "Надежда", жк. "Младост" 1, до бл.29   "02/874 90 57
02/ 874 00 41"   Зорка Афузова

Случайно да знаете днес как мога да се свържа с някой от тях? Мобилен телефонен номер да имате? Или да оставя за понеделник? Една организация иска да направи малко дарение но иска среща с директора и децата. Благодаря

Виж целия пост
# 117
Здравейте,

Искам да попитам знаете ли как мога да намеря информация за конкретно момиче, преместено от цнстду в един град в дом в Търговище. Разполагач с имена, дата на раждане и снимки. Момичето е на 19 години. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 118
Здравейте,

Искам да попитам знаете ли как мога да намеря информация за конкретно момиче, преместено от цнстду в един град в дом в Търговище. Разполагач с имена, дата на раждане и снимки. Момичето е на 19 години. Предварително благодаря!
Не мисля, че ще получите такава информация. Информация се дава на децата, които пожелаят да намерят свой близък, но обратното инфо близък - дете не се предоставя. Момичето е пълнолетно и е напълно възможно освен това вече да не е в институция. Потърсете в Търговище КСУ то, което отговаря за ЦНСТ ако евентуално решат да ви помогнат, но не е много вероятно, съжалявам Sad
Виж целия пост
# 119
Здравейте,

Искам да попитам знаете ли как мога да намеря информация за конкретно момиче, преместено от цнстду в един град в дом в Търговище. Разполагач с имена, дата на раждане и снимки. Момичето е на 19 години. Предварително благодаря!
Не мисля, че ще получите такава информация. Информация се дава на децата, които пожелаят да намерят свой близък, но обратното инфо близък - дете не се предоставя. Момичето е пълнолетно и е напълно възможно освен това вече да не е в институция. Потърсете в Търговище КСУ то, което отговаря за ЦНСТ ако евентуално решат да ви помогнат, но не е много вероятно, съжалявам Sad

Благодаря за отговора! Момичето е с увреждания - Церебрална парализа и други, със сигурност е в институция, тъй като не може да се грижи сама за себе си. Вероятно в дом за възрастни или психиатрична клиника. Тя няма как да пожелае да намери информация за мен, аз не съм ѝ роднина също така, така че дори да поиска няма как да се свържат с мен - тя знае само първото ми име. Просто следите ѝ се губят от момента, в който е преместена от Павликени в Търговище. Аз искам само да знам къде е, за да мога да в посещавам и да ѝ нося някакви неща от първа необходимост, ако има нужда.
Виж целия пост
# 120
Добър вечер.Незнам дали тука е правилната тема за питане.Решили сме с едни приятели да дарим дрехи,играчки ,фтуболни топки,конзоли  ,баскетболни топки на дом за сираци .Мислим за Бургас ,но писахме на един дом за сираци и те отказаха конзолите ,защото се занимавали с деца до 7г. възраст.Може ли да ни предложите дом за сираци в Бургас или в околноста ?
Виж целия пост
# 121
Здравейте момичета. Никъде в темата не намерих координати на домове за деца 0-3 г, има ли ?
Те зи, които намирам в интернет са закрити ?
Виж целия пост
# 122
Здравейте и от мен.
Искам да попитам къде мога да даря момчешки дрехи за около 5-6 г.? Гледах в интернет за дома на Отец Иван, но информацията е стара. Опитах се да пусна е-mail, но не може /сигурно е закрит/.
Виж целия пост
# 123
Здравейте, интересува ме в Пловдив къде мога да занеса детски дрехи за момичета - 8-14 години. Ще съм благодарна на всякаква информация
Виж целия пост
# 124
Здравейте, интересува ме в Пловдив къде мога да занеса детски дрехи за момичета - 8-14 години. Ще съм благодарна на всякаква информация

Добър вечер.Незнам дали тука е правилната тема за питане.Решили сме с едни приятели да дарим дрехи,играчки ,фтуболни топки,конзоли  ,баскетболни топки на дом за сираци .Мислим за Бургас ,но писахме на един дом за сираци и те отказаха конзолите ,защото се занимавали с деца до 7г. възраст.Може ли да ни предложите дом за сираци в Бургас или в околноста ?

Здравейте, имам връзки с дом за деца от Пловдив и мога да помогна като Ви свържа. Децата в дома са между 12 и 16 и мисля, че много биха се зарадвали на игрите. Пишете на лично съобщение.
Виж целия пост
# 125
Занесох всичко в контейнер за дрехи....
Виж целия пост
# 126
Здравейте, има ли в Пловдив дом за бебета 0-3 год? Искам да им занеса дрешки и играчки.
Виж целия пост
# 127
Привет, доскоро дарявахме дрешки и различни предмети от бита в на познати от благотворителна организация, която ги разпределяше, но ни се ще да започнем да правим директно по социални домове. Въпросът ми е има ли място в близост до София, което можем да го правим, проверено място, разбрахме, че на някои ги продават след това на магазини 2ра ръка. Имаме основно дрешки, играчки и приспособления за дечица.Благодаря Ви предварително.
Виж целия пост
# 128
В момента в домът на отец Иван имат нужда от всякакви дрехи и обувки за малки и големи.
Виж целия пост
# 129
БУ - Болнично училище                                          
ВУИ - Възпитателно училище-интернат
ДДЛРГ - Дом за деца, лишени от родителска грижа
ДДМУИ - Дом за деца и младежи с умствена изостаналост
ДДМФУСИ - Дом за деца и младежи с физически увреждания и съхранен интелект
ДДУИ - Дом за деца с умствена изостаналост
ДМСГД - Дом за медико-социални грижи за деца
ДЦ - Дневен център
ДЦ към ДДМУИ - Дневен център към Дом за деца и младежи с умствена изостаналост
ДЦ към ДДУИ - Дневен център към Дом за деца с умствена изостаналост
ДЦ към ДМСГД - Дневен център към Дом за медико-социални грижи за деца
ДЦДМУ - Дневен център за деца и младежи с увреждания
ДЦДУ - Дневен център за деца с увреждания
ОБУ - Основно болнично училище
ООУ - Основно оздравително училище
ООУБЗ - Основно оздравително училище за белодробни заболявания
ООУССБЗ - Основно Оздравително училище за сърдечносъдови и белодробни заболявания
ОПГ - Оздравителна професионална гимназия
ОПГИ - Оздравителна професионална гимназия по икономика
ОСОУ - Оздравително средно общообразователно училище
ОУ - Оздравително училище
ОУ при ДММ - Основно училище при Дом за деца и младежи
ПУ - Помощно училище
СООУ - Средно общообразователно оздравително училище
СОУ за ДНЗ - Средно общообразователно училище за Деца с нарушено зрение
СОУ за ДУС - Средно общообразователно училище за Деца с увреден слух
СПИ - Социално-педагогически интернат
ССУ за ДУС - Средно специално училище за Деца с увреден слух
ССУ с ДГ за ДУС - Средно специално училище с детска градина за Деца с увреден слух
СУПЦ - Социален учебно-професионален център
У за ДНЗ - Училище за деца с нарушено зрение
У за ДУС - Училище за деца с увреден слух

Специализирани институции и специални училища за деца по области



Здравейте,

списъка не се отваря.
Има ли актуален такъв и къде мога да го открия?
Виж целия пост
# 130
Здравейте,

списъка не се отваря.
Има ли актуален такъв и къде мога да го открия?
Ровя по диска си, но явно съм го изтрила.
http://nadejdabg.org/homes.php
Виж целия пост
# 131
Здравейте, някой може ли да сподели информация за частен  дом за хора с психични разтройства в случая шизофрения, понеже вече 2 месеца търсим и не можем да намерим такъв. По възможнист търсим в югоизточна България, но може и да е другаде важното е да намерим подходящо място с адекватни грижи и медицинско наблюдение. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 132
Здравейте, някой може ли да сподели информация за частен  дом за хора с психични разтройства в случая шизофрения, понеже вече 2 месеца търсим и не можем да намерим такъв. По възможнист търсим в югоизточна България, но може и да е другаде важното е да намерим подходящо място с адекватни грижи и медицинско наблюдение. Благодаря предварително

Здравейте!

Успяхте ли да откриете такъв дом - в момента и аз съм в същото положение и се виждам в чудо!
 Ще съм много благодарна на всякаква помощ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия