Какви зеленчуци мога да включа?!

  • 724
  • 13
Мили мами, искам да включа нещо зелено в пюретата на малката и се чудя-спанак или коприва?! Има ли значение кое от двете ще включа първо и имат ли противопоказания за нашата възраст? Гледам, че има готови пюрета със спанак.

Също се чудя и с какви други  зеленчуци да разнообразя пюретата.
Досега съм включила:
Картоф, морков, тиквичка, червена чушка, грах. Яла е 2 пъти и купени пюрета, в които имаше ориз и домати.

Мерси!
Виж целия пост
# 1
Можеш да включиш спанак,за копривата не знам.На вашата възраст съм давала и карфиол.
Виж целия пост
# 2
За спанака - мисля, че можеш да даваш. За копривата - не съм сигурна. Можеш да даваш също броколи.
Виж целия пост
# 3
Броколи,спанак,зелен фасул,карфиол.
Виж целия пост
# 4
А мога ли да давам обикновен ориз сварен към пюрето, или е рано?
Защото не ми се иска всеки ден да има картоф, ама без него ми се струва, че няма да е достатъчно хранително пюрето?

Ами магданоз, целина и разни такива подправки по-нататък, нали?? newsm78
Виж целия пост
# 5
Рано е за подправки,няма нужда.По-добре прибавяй оризова каша,по-лесно смилаема е.
Виж целия пост
# 6
А, мерси не бях се сетила за оризова каша. Аз и давам следобед на Фризокрем ориз и царевица, дали мога да добавям от нея и колко?
Мерси за всички отговори!!!!!
Виж целия пост
# 7
Може,защо да не може.Тя млечна ли е или не?Колко сама ще видиш,като почнеш да слагаш - да се сгъсти малко.Ако сложиш повече,ще стане един лепкав туткал и няма изяждане  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Реших да и дам ориз, а не оризова каша. Направих и ориз със спанак и тиквичка. Много го хареса, даже не съм го пасирала и си яде! Благодаря ви! От сумати време се каня да направя някаква примерна схема за всички храни!Е , най-после с ваша помощ е готова!!!!! Mr. Green
Целувки на бебоците!
Виж целия пост
# 9
Никой ли не е давал коприва ?Аз тъкмо си мислех утре да и правя пюре от коприва  Thinking А лапад давали ли сте ?
Виж целия пост
# 10
Ето една тема за копривата: Бабата му даде да папка коприва на 6 1/2 месеца?
Виж целия пост
# 11
И аз още не съм му дала (на 9 месеца е), незнам защо, но знам че е полезна
Виж целия пост
# 12
Благодаря .
Виж целия пост
# 13
Надито, сетих се, че имаше и една тема за лапада:
Можем ли да … ;ад/?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия