За алергиите

  • 459
  • 9
Моето бебе / възраст: малко над 1 месец/ има много дребен обрив по цялото лице,сякаш е посипан с пясък.Според лекаря ни няма нищо страшно - да го мажа с "Бочко" или Бейби Тан.Според дерматолога с Адвантан,но той е кортикостероиден препарат и смятам ,че е опасен за тази възраст.Ако сте имали подобен проблем,моля,споделете!Притеснявам се да не е алегичен към АМ /НАН 1/!
Виж целия пост
# 1
почти всички бебета имат такъв обрив ние се мазахме с бактрубан.аз в началото не исках да го мажа но  после опитах и за 3 дни се изчисти
Виж целия пост
# 2
Може да е бебешко акне, може  да е от претопляне. Намажи детенцето с това, което те е посъветвал лекаря.
Виж целия пост
# 3
И ние имахме такъв в началото, по-късно наистина се оказа, че сме с атопична кожа. И на нас педката ни исписа Адвантан, аз мазах, защото тогава не знаех какво е кортикостероиди  #Cussing out яд ме е на мен. Сега се мажем само с козметика за атопична кожа на Мустела. Вземи си имат много хубаво кремче при раздразнения на кожата, има успокояващо и почистващо действие, казва се STELATRIA. Скъпичко е, но по-добре ако може да се оправят нещата с козметика, отколкота с лекарствени мазила.
Виж целия пост
# 4
И при нас беше същото.Като я погледна на снимките е направо ужас.Мазахме с цинкови кремчета,но пак си продължи 2-3 седмици.
Виж целия пост
# 5
С две ръце за Мустела и пак с толкова - -против кортикостероидите, особено на тази невръстна възраст. Моят син също е с атопична кожа и използвам почти всичко от серията STELATOPIA. Много съм доволна.
Виж целия пост
# 6
jeni G това не е алергия.Моето момиченце има алергия и тя се изразява по друг начин.Имахме и точно същия обрив и лекарката ни предписа едно мехлемче напулно безопасно"тридерм".Като я намазах първия пут обрива избледня и с второто мазане се скри.Много съм доволна.И сега и се появява от време на време и като я забележа веднага намазвам и всичко се скрива.  Flutter
Виж целия пост
# 7
Ако беше алергия, щеше да има обриви и по корема, гърдите, мишниците, слабините. Това не е алергия и минава от самосебе си и без мазане. Много бебета на приятелки, вкл. и моето са го имали и се маха с времето, без да се маже с нищо. Даже в момента не мога да се сетя за бебе, което да не е имало такъв обрив по лицето първите месеци.
Виж целия пост
# 8
Много благодаря на всички за отговорите.Надявам се нещата да се оправят.Много важно за мен беше успокоението ,което ми донесоха вашите съвети.Мислех,че е неспокоен от обрива,но тази вечер при къпането видях,че ще излиза пъпчицата от противотуберкулозната ваксина.Не знам дали ще бъде болезнено за него и за колко време ще мине.Споделете опит с една неопитна майка!
Виж целия пост
# 9
С две ръце за Мустела и пак с толкова - -против кортикостероидите, особено на тази невръстна възраст. Моят син също е с атопична кожа и използвам почти всичко от серията STELATOPIA. Много съм доволна.
И аз също  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия