Хъркане при малки деца

  • 3 974
  • 5
Здравейте.За първи път задавам въпрос в този форум,а тои е следния.Дъщерями Светла на 5г от няколко месеца,след като заспи започва да хърка като възрастен.Водих я на специалист УНГ които и изписа Пиритол,Вибросил и Бисептол и сложи диагноза /увеличена трета сливица/.Седем дни вземахме тези лекарства и се върнахме за контролен преглед,каза че  сливицата се е прибрала и всичко е нормално .И наистина тя започна да спи по спокоино....но след два дни отново се върна хъркането.Искам да ви помоля за съвет и ака някои се сблъсквал с нещо подовно да сподели.Чувам че има хора които /лекували / сливиците чрез дърпане на ушенца, чували  ли сте нещо такова.Предварително благодаря. newsm78
Виж целия пост
# 1
Темата ти е за Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.0

Там ще прочетеш за и против на махане на 3та сливица, за и против "тегленето на ушите".
Дияна също има проблеми с дишането (хърка) когато е леко настинала, по принцип има леко увеличена 3та сливица.
Виж целия пост
# 2
Точно когато беше на 5 дъщеря ми и оперираха третата сливица. Сега се радва на спокоен сън smile3524
Виж целия пост
# 3
А моята щерка я оперирах на 3г. и половина от 3-та сливица, при все, че винаги е имала спокоен и тих сън.

Изводите...
Виж целия пост
# 4
И моята щерка по едно време започна да хърка нощем и до ден днешен понякога си хърка /а носът не и е запушен например/. Водила съм я при двама специалисти, за да видят има ли трета сливица и двамата така и не можаха нищо да видят. Като и бръкнат в гърлото на нея и се гади ужакно. Казаха ми, че като мине осмата година и да е имала проблем с третата сливица, ще се оправи.

За дърпането на уши може да прочетеш ТУК
Виж целия пост
# 5
И аз бях така като дете, извадиха ми сливицата и всичко се оправи.
Не отлагай! И не мъчи детето с теглене на уши и др. части от тялото ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия