Не-кърменето е скъпо, предупреждавам

  • 3 037
  • 57
Да ви кажа, скъпо нещо е даването на АМ. Със сина ми не го осъзнавах, защото веднага след като спрях да го кърмя, направи АБКМ и беше на специално мляко, което ни даваха по Здравната каса.
С Емата - знаете, до скоро се кърмихме и макар че чат-пат съм купувала по някоя кутия АМ, я позвах рядко - само за безмлечни каши, попари, от време на време пиеше, когато съм излизала без нея навън и т.н.
Сега обаче яко ни бърка в джоба това мляко - по кутия (7 лв.) на три дни. Е, няма да се разорим, но споделям, че си е сериозен разход.  Crazy Не бързайте с отбиването.  Mr. Green
Тая тема можете да ми я пишете на сметката в графа - "Агитация в полза на кърменето!"!  Mr. Green Laughing
Виж целия пост
# 1
Виждам, че ни следиш изкъсо  Mr. Green
Продължаваме да кърмим... Следваме примера на дълго кърмещите мами  Flowers Sunflower
Виж целия пост
# 2
 Хихихи - зачестиха ти напоследък тези прокърмаческо-агитационни теми Heart Eyes
Слушаме и изпълняваме bowuu
Виж целия пост
# 3
Да ви кажа, скъпо нещо е даването на АМ.

"Късно е, чадо, мандалото 'лопна!" Ами да се беше сетила по-рано за тия разходи, сега току-виж като съвсем тръгнеш към фалит зорлем си се върнала към кърменето  Naughty Майтапът настрани, но имам приятелка, която кърми дъщеря си докъм шестия месец и към десетия се беше поболяла, че детето не иска да яде кисело мляко, а с адаптираното едва издържаха финансово. Това май е единственият случай, в който някой ми е завиждал благородно, че кърмя толкова дълго  bowuu
Виж целия пост
# 4
Аз все още кърмя, но като чета си мисля колко хубаво би било да кърмим поне докато тръгнат на училище, какво ще кажете newsm78
Виж целия пост
# 5
Аз все още кърмя, но като чета си мисля колко хубаво би било да кърмим поне докато тръгнат на училище, какво ще кажете newsm78

Бе глупости говориш - нали и на училище пак пари за закуска трябват smile3527Номерът е да кърмиш до пълнолетие - е на т'ва му казвам аз минимизиране на разходите Mr. GreenПосле  - шут в гъза smile3513, да се оправя само, нали е на 18, ник'ви ангажименти няма да имаш Mr. Green

Така, почесах си клавишките GrinningОбещавам да не спамя повече Blush
Виж целия пост
# 6
Зъхи, бягай да пуснеш темата и в братксия форум, токувиж някой те чул  Wink
Започвай с агитациите, много добре се справяш!

За ЛЛЛ мислила ли си?  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Защо мислиш още кърмя Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Абсолютно вярно #Puppy dog
аз по стечение на обстоятелствата  кърмих малката само 5 дена и представетеси за какво става въпрос  smile3506
Да не говорим че освен евтина майчината кърма е толкова ценна ча няма АМ което да я замести.
Дано ако имам второ да мога да го кърмя Flushed
Виж целия пост
# 9
Малко след като тръгнах на работа заместихме едното млечно хранене с АМ. Това съчетано с безумните цени на каши и пюрета, направо ни доведе до финансов колапс Money А хем ние сме на смесено хранене и не съм изпитала "облагите" на бебе хранено изцяло с АМ.
МАЙЧЕТА КЪРМЕТЕ ДОКАТО МОЖЕТЕ, че иначе половин заплата само за това си отива Tired
Виж целия пост
# 10
Зъхи, братче, да не пуснеш после и тема "Помагайте, искам да релактирам!"  Grinning Шегичка.  remybussi
Виж целия пост
# 11
....яко ни бърка в джоба това мляко ....че си е сериозен разход. .... Не бързайте с отбиването. 
Зъхи, това да ти е за урок за третото. Peace
Виж целия пост
# 12
Аз все още кърмя, но като чета си мисля колко хубаво би било да кърмим поне докато тръгнат на училище, какво ще кажете newsm78
Аяааа,това вече е обсъждано! WinkИ въпросът за частно училище за кърмачета също! Mr. GreenВече има записани! JoyХайде да си признават една по една,да не ги издавам аз! Laughing
Виж целия пост
# 13
Налага ми се в края на април да отсъствам 4 дена и вчера за всеки случай купих Нутрилон ХА /по съвет на педито/ и платих 11.60. Съгласно инструкциите за приготвяне една кутия стига за около 4 дена. Направо се шашнах и още повече не мога да разбера майките, които минават на АМ още от началото. А по въпроса за цените на пюретата и кашите да споделя, че ние сме купили само ранни моркови и сок от сливи, защото пътувахме. Имаме детегледачка и тя приготвя всичко вкъщи. Така си избиваме част от заплатата и. Дори купуваме сливи от 14 лева, сладък картоф и други скъпотии, но сме направили сметка, че излиза пак в пъти по-евтино. Другото е, че знаеш какво има вътре. Например на ХИП сливите и на Семпер мангото са с оризово нишесте и добавена захар.
Виж целия пост
# 14
Поредната хубава тема на Зъхи! Grinning

Не само адаптетата са скъпи.
Ами комплект шишета на Авент например струват около 40 лв. Добре, че снаха ми (чака бебче в края на месеца) първо ме попита колко шишета ще и трябват ако кърми, че иначе една напориста продавачка вчера настояваше, че така или иначе ще трябват като започне да му дава сокчета...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия