Въпрос за документи?

  • 504
  • 5
iskam da vi popitam kakwi dokumenti sa nujni za da izleze dete ot bg i da patuwa samo s predrujitel(stiuardesa) ot BG do Canada kato popichitelstwoto e na roditelia pri koito idwa w Canada blagodaria vi predwaritelno.

Искам да ви попитам какви документи са нужни за да излезе дете от БГ и да пътува само с придругител (стюардеса) от БГ до Канада като попечителството е на родителя, при който идва в Канада. Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
За документи не знам но мога да кажа че на самолета се грижат много добре с тяж, поемат се обикновенно от Cheef cabin или purser на полета, тои има по големи правомошиа от стиордеса, и предава документите на детето-паспорт билети и т.н до родителите, минава с  детенце на митница с превилегии или го изпраща до следващия полет до самия самолет!!!
Това сам виждала с очите си, на детето му се обраща внимание през цялото врем да не се чуства само и целия екипаж е длажен да се грижи за удобството и да го наглежда!!!
Успех!!!    Обади се на авиокомпанията те ще ти разяснят, всяка компания има различни изисквания!!!!
Виж целия пост
# 2
Задължително на излизане от Бг ще искат декларация от теб и  декларация от  бащата на детето(нотариално заверени!),че сте съгласни да пътува извън страната.Не ги интересува решението на съда за попечителство.
  Другите неща са билет и паспорт.Помня,че детето го взема придружителя още на чек-ин-а и го предават лично при пристигането.Така ,че не се притеснявай от тази гледна точка.
Виж целия пост
# 3
а колко е голямо детето?
защото си мисля, че презокеанско не им разрешават да пътуват сами, ако не са поне на 10 години.
Виж целия пост
# 4
Дете, придружавано от трето лице

Придружителят трябва да притежава декларация, подписана от двамата родители, с която дават съгласие детето да напусне територията на Република България, придружавано от него.

Когато единият от родителите е лишен от родителски права със съдебно решение, към декларацията на другия се прилага нотариално заверено копие от съдебното решение.


Някои авиокомпании не приемат непридружени деца под 5 г. /някои под 8 и 12 г/.

Виж целия пост
# 5
благодаря на всички за отговорите
вече съм наясно какво е необходимо надявам се всичко да е наред Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия