Нова среща се задава,седмицата тя огрява!3.04-9.04

  • 4 388
  • 88
Добро утро на всички.От вчера съм замислила тази темичка,друго не можах да измисля.Желая на всички да са здрави.Чакам с нетърпение съботната среща,надявам се и вие.
Виж целия пост
# 1
Добри да са и утрото и седмицата!
Всички болести вече да си ходят!
И тоя дъжд, дето се е развалял, да спира!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МАРГО!
да си ни жива и здрава!
само най-хубави неща да ти се случват!
много усмивки и много подаръци!
Виж целия пост
# 2
Хубава седмица на всички! И аз чакам срещата с нетърпение.
Марго, честит рожден ден и от мен!
Виж целия пост
# 3
Честит нов месец  bouquet, желая на всички ви април да ви донесе много цъфнали дръвчета и цветенца  bouquet
много здраве и щастие, повече поводи за усмивки и смях в очите.
Хубава и топла седмица, и тези облаци дето са надвиснали над цяла България да поизмият земята едно хубаво и после да си ходят newsm28  Animal Snail
Честит Рожден Ден и от мен на Марго nbirthday
Виж целия пост
# 4
Добро утро и щастлива и слънчева седмичка !
Честит празник на всички празнуващи с много цветни пожелания!

Аз съм вече на линия и мисля да пиша все по-често, а живот и здраве ще дойда на срещичката заедно с моят малък мъж Бобо. Той е сополив и мрънкащ, но засега съм оптимист, че до края на слънчевата ни седмичка всичко ще е наред и ще можем да се позабавляваме заедно.

Мен ме е обхванала една апатия..поредната. НО да не развалям настроението с меланхолични краски..

Мамо Иги, Мишо ще стане ли софиянче в събота за срещата?
Ей, много се радвам, че ще се видим.

Наде, тоя път срещата ще е в Младост, аз ще домъкна най-сетне материалното превъплъщение на нашата уговорка и се надявам да видим и малкият голям Дани.
Виж целия пост
# 5
Добро утро,
честита ни нова темичка и хубава седмица.Да си изкарате добре на срещата, болничките да оздравеят и да се снимате, да ви се порадвам и аз  Grinning !
Марго, Честит Рожден Ден, много здраве, щастие и успехи, много усмивки и радости и най-вече да се сбъдне онова, което най-много желаеш и после...само здраве, забавления и смях!
Виж целия пост
# 6
Габи за жалост няма сигурно да го взема, че искам да мина поредното лежане в болницата, и тогава да го взема, а май няма да успея да го направя тази седмица, това е единственото което ме бави да го взема, че ако ме държат пак 5-6 дена няма кой да го гледа тук! И като се сетих как ще видя вашите да тичат около мен и сърцето ми се сви, ама нали пък е жив и здрав и щастлив, да ви кажа днес става вече един месец от както не съм го виждала и не съм цункала малката сладка муцунка и много ми е вече гадно!
И да използвам момента да напиша нещо на Катнадийн: Абе Наде стига си ни обиждала момчетата, всяко момче е индивидуалност и се развива по-различен начин, моя син никога не е бил от изоставащите и бавните, както ти пишеш непрестанно, това не е вярно, че всички момчета са назад или пък всички момиченца много развити, не можеш да правиш такива обобщения, да, когато порастнат нагоре,в пубертета например, момичетата изглеждаме като по-големи каки на наборите си момчета, но все пак всичко е до дете когато се родят и растат! Аз не съм съгласна с това обощение, още повече че моя син бърбореше като скъсан на годинка и половина още, а на 2 ме питаше защо неговата приятелка Мими му говори само със срички? А ела да видиш сега въпросната Мими как дърдори на 3 и половина нарежда като стара баба! Така че всичко е много относително! Мишо на 11 месеца след първата си операция ми казваше: Долу! (да го смъкна от кошарата в болницата) и после Дай буфки! (обувай ми обувките)! Не се хваля с нищо, просто ти давам пример за нещата!
Така че мили майчета не се притеснявайте, ще проговорят и ще проходят стабилно, после ще забравите за винаги тези тревожещи ви в момента мисли, всяко дете е готово в един момент, не си мислете че имате проблеми, просто малчо или малечка още не са готови! Е когато е минало мноооооооого време и вече видимо има някакъв проблем е необходимо мнение и на специалист!
Извинете ме, аз се разбърборих ненужно много и какво ли ви поучавам (макар че не беше такава целта ми, а само да ви успокоя), просто ви разбирам за тревогите накрая да ви пиша, и аз за всяко нещо със свито сърце следях дали и моето дете като другите ще е добре и ще прави всичко както трябва! Обичам ви и ви целувам!
И на Маргото много здраве и много щастие  желая и то от сърце!
Виж целия пост
# 7
Здравейте ш лека и хубава седмица!

Марго, здраве и щастие и мнгого любов! Късмет и добри приятели! От сърце ти желая това да са ви последните трудности с малкия!

Иги, миличка, това обобщение не е мое - това нещо, което с поколенията се е наблюдавало и се е утвърдило като мнение. Ясно е, че има и изкл - но те са от тези потвърждаващи правилата! Моя приятелка имаше син,който на 1.5 говореше като деца на 2-2.5 и махна памперса на толкова, а дъщеря и на 2.5 не говори освен отделни думи и махна пампито с мъки на 2 и нещо. Но пак казвам - това не е мое обобщение, а нещо наблюдавано и от други хора!
Затова аз лично считам, че Любознателна НЯМА причина да се притеснява - още повече, че е до дете и темперамент - има такива деца дето са като Дани - обичат сами да се занимават, създават си свой свят в който играят и говорят на свой език. Има пък др дето искат да контактуват с хората и близките повече от всичко др - те май проговарят по-бързи.
А в екстремни ситуации децата проговарят още по-рано - Дани като ходеше на процедури 1-2 пъти от зор ми каза мама, а беше на 7 месеца! А сега магарето не иска!

Сети, дръж се и не се давай! Малката да оздравее и да не боледува скоро!
Виж целия пост
# 8
Здравейте и от мен!Щастлива и весела седмица на всички!
Не ми се ще да развалям хубавите новини но съм страшно притеснена-снощи се случи нещо ужасно-Айда падна от спалнята!Така я научихме още от изписването от род.дом да спи м/у нас и аз пренебрегвах критиките на бабите защото детето се чувстваше спокойно.Снощи си заспа нормално и след това я заградих с възглавници и как се е преметнала през тях -чух рев и тя на земята.Всичко за нея беше в сънно състояние и дори не плака много и заспа.Вярвате ли ми цяла нощ не съм мигнала и не съм спряла да рева.Днес е както винаги-играе няма цицина и няма темп. но не зная за какво да следя.....Дайте ми съвет за какво да съм нащрек!Мъжът ми все ми се кара че я гледам като порцеланова кукла и така не й давам свобода.Не мога да си простя че допуснах да се случи-на всяка минута я наглеждам....Честно да си кажа хваща ме депресията и всичко върви назад.Голямата изкара грипа после я обърна на пневмония и още се лекуваме.Радева ми изпрати документ за пред здр.каса че точно тази храна е нужна за детето а те се заядоха че нямало печат......А сега и това падане.
Дано не съм ви развалила настроението с това оплакване но поне ми олекна и знам че ще бъда разбрана!
Виж целия пост
# 9
Аидичка,трябва да следиш малката да не спи повече от нормалното,да не повръща.Дано нямате проблем. newsm10
Виж целия пост
# 10
aidi4ka, наблюдавай я, но не се тревожи прекалено. И двамата ми сина са падали от кревата, пък на чукам на глава - нищо. Геле ти е казала какво да гледаш, аз стискам палци всичко да е наред. Боби падна от леглото на 7-8 месеца, при условие, че изобщо не може да се обръща. Някак се изтласка с краката и туп долу. И нашия татко нареждаше сума ти време, но като размисли си призна, че не е прав.
Виж целия пост
# 11
Айдичка, наблюдавай я, но спокойно, май всички тук сме минали по този път, моя син беше изпълзял назад (тогава това правеше) на 6 месеца и докато аз каталясала съм заспала следобяд до него паднал от леглото, но после нищо нямаше! И ако това те успокои, на 5 месеца падна с количката по едни стълби, цялата количка се преобърнала и бебето най-отдолу на цимента, докато бяха с баща си навън и даже стояхме после в неврохирургията на Пирогов и макар че имаше и вдлъбнато на мекото черепче, нямаше други последствия, дано и няма! Остана само моята непреглътната от мен вина, че крещях на баща му УБИЕЦ! в ужаса си.........така че сега ми е смешно какво виках, но и ужасно, човек като не се контролира какво приказва!
Стискам палци нищо да няма!
Виж целия пост
# 12
Аидичка, гледай както са ти казали за сънливост, повръщания и обръщане на очите...

НЯМА страшно! Сина ми падна поне 3-4 пъти - аз съм от майките дето считат че мога да гопредпазя, но вм разумни граници и не от всичко - а и не е нужно иначе няма да се научи САМ да се грижи за себе си. След 3-4 падане - той се научи да НЕ ходи до ръба - и не падаше - сям се пазеше. Падна веднъж и от столчето за хранен - нашето е от високите евтините на Бертони - нищо му нямаше - и пак повече не се е премятела - сам се пази.
Напоследък пак танцува във стола... но като падне - ще се научи да внимава!

Не е хубаво, не е полезно, но пък и няма как да ги опазим от всичко! Това е истината и се опитвам да живея с нея. Гледам да предотвратя явни беди, но пък и ако не им даваме свобода да се удрят - няма как да се научат да не падат!
Виж целия пост
# 13
Аидичка, гледай както са ти казали за сънливост, повръщания и обръщане на очите...
само да добавя "разширени зеници" към нещата, за които да следиш... мисля, че всичко ще е наред Praynig Ния падна от масата, като беше на 4 месеца - тъкмо се беше научила да се обръща. бях я сложила да и правя Войтата и се обърнах буквално за секунди, да взема една пелена зад мен...мисля, че аз плаках повече от нея...не се притеснявай - не се дават лесно мъниците Hug
Виж целия пост
# 14
Здравейте, хубава седмица на всички!
Тази седмица сме почивка от яслата и ще ходим само следобед на рехабилитация, направо не мога да повярвам, че си седя спокойно пред компютъра, така бях свикнала да хвърча напред - назад и да си пресмятам всяка минута... Моят син, тъкмо тръгна да му се пооправя мъжското достойнство и вече възпалението да минава и му текнаха сополи, направо едно след друго идват  smile3511
aidi4ka, щом е минало толкова време и детето е добре, няма от какво да се притесняваш повече. Аз няма да описвам Яни колко пъти ми е падал  Embarassed и в момента си ходим с огромна синка (която вече е жълто-зелена) на челото и хората по улиците ме спират да ми дават акъл какво да правя при такива синини... Те симптомите се проявяват първите часове, щом си е спинкала спокойно и сега е добре - няма страшно, даже и страха от падането сигурно вече е забравило мъничето, само в теб остава  Wink
Ние няма да можем да дойдем на срещичката  Sad, Иво няма да е в София, а сама с Яни няма никакъв удобен транспорт от нас до тази част в Младост, ще пропуснем и този път...
Марго, честит празник!!! Много, много радост ти желая, нека само щастливи моменти занапред да те чакат, много късмет и здраве за цялото ти семейство!  newsm51
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия