Колко трае "нормалния" период на адаптация в яслата

  • 1 720
  • 28
Днес моите дечки бяха за първи ден на ясла. Плами влезе първа и въобще не се върна да ни види или да каже чао, Цвети малко по-колебливо, но тръгна след сестра си. Дотук добре,нооо...... стояли са от 8.20 до 10.00 и Плами през цялото време е плакала с периоди на паузи от по една две минутки само. Цвети пък изобщо не е плакала и е била спокойна.
Докога така, ами ако плаче всеки ден по 2 часа Cry Sad Confused Rolling Eyes, няма ли това да й подейства на психиката. Колко време да изчакам, ами ако не спира да плаче и как да разбера ще ги бъде ли изобщо с тази ясла или да ги спирам ...

п.с . много ми е притеснено, защото при мен не се е получило с яслата и направо са ме изхвърлили оттам навремето. и до днсе като влазя в ясла и усещам една специфична миризма, коята ме хваща за гърлото и имам позиви за  Sick Sick Sick. Наясно съм, че ако аз съм неуверена и нервна го предавам и на тях , но уви не мога да се овладея . Ако ги води само таткото - дали ще е по-добре ????
Виж целия пост
# 1
Охххххххх... и на Дариа днес й беше първия ден на градина.

Идея нямам колко време им трябва да свикнат - казаха ми 1-2 седмици - зависело от детето. Дариа не плака като тръгвахме, но после се разплакала. Като отидох на обед ме прегърна, а това е рядкост при нея...но после се върна да си играе с играчките.

Виж аз много тежко го понасям. Не спах почти снощи, а днес само като прекрачихме прага на градината и  Sick Sick Sick.
И мен ме обземат мисли - Ами ако не свикне, ами ако я травмирам и разни такива...

Мисли положително, нещо което желая и на себе си  Peace
Виж целия пост
# 2
И на нас днес ни беше първи ден.Кари тръгна много смели и ни каза"Чао".Леличката каза,че от време на време малко си поплаквала,но пак се заигравала.Като отидох да я взема беше весела и каза,че утре пак ще ходи.Явно се е превъзбудила,защото я сложих да спи преди 1/2 час и още си приказва нещо на играчките  Grinning .Дано да свикнат бързо.
Виж целия пост
# 3
И на нас ние първи ден,но на мен лелята ми каза след 1 час  да я взема,само от време на време поплаквала.Като отворих врата тя беше сама на столчетата,ами как да свикни.Само тя е новата в групата днес,ами малко внимание от страна на лелите,колко му трябва на едно дете.
Виж целия пост
# 4
Наистина си зависи от децата, но ще споделя нашия опит.
Първия ден ревах аз, не той. Казаха ми, че проплаквал през деня, като се сетил, но го гушкали и забравял. Но в никакъв случай не е бил спокоен. Ние една седмеца бяхме до обяд, 2-та седмица го вземах след 15.30 (след следобедния сън).
Точно една седмица ни трябваше и свикна. Ходим на ясла от 6 месеца и всяка сутрин той казва, че не иска да ходи(дежурна реплика #Crazy), но като отида да го взема - не иска да си тръгва, искал да си играе с децата и даже да спи там и се влачим по мокетите в яслата Thinking Mr. Green
Според мен (моите наблюдения върху нашето адаптиране), 2 седмици са нормален период за децата. Поне при нас статистиката е такава Peace
Мисля, че там си знаят работата и гушкат новите дечица и им обръщат повече внимание. Peace
Виж целия пост
# 5
Мисля,че е различен за всяко дете.За някои е няколко дни,други не свикват с месеци.Разправят,че около 2 седмици било нормално,но все пак мисля,че е доста условно.
Виж целия пост
# 6
Зависи от детето! От отношението на лелите също............
.Много е относително при едни ден два при дуги месец два....
Успех и бърза адаптация Peace
Виж целия пост
# 7
О, bibi как те разбирам само да знаеш Hug

Моята почва трета седмица - първите три дни ревеше и на оставяне и на взимане и през другото време си е поплаквала, до края на седмицата се поуспокои. Втората седмица само ме викаше, като влизаше, но се успокояваше щом влезе, а когато отивах да я взема се разплакваше, щом чуеше: хайде мама е дошла  Wink

Иначе какво да ти кажа...... Сега не плаче на отиване, но щом звънна да я взема и почва да мрънка, спря да сънува кошмари нощем, хубавото е, че щом я взема и е спокойна, каквато си е нормално, играе, пее, значи всичко е ОК. Остана и само притеснението, че ще я оставим където и да отидем и все ме търси, но иначе е ОК, виждат се вече и положителните страни на ясленския живот.

Да ти кажа на теб ще ти е много по-трудно, аз на втория ден си поплаках и така се бях депресирала, но вече свикнахме и двете и нещата се оправят.

И да ти кажа най-добре - едната седмица до обед, другата и да спят там, за да свикват по-бързо, иначе агонията се точи, а много лесно се научават кога точно ги взимаш /по режима/ и наближи ли времето почват да плачкат.

Стискам палци за бързо адаптиране Hug
Виж целия пост
# 8
Мили мами, разбирам ви напълно Hug
От моя син видях, 4е мамата се адаптира по-трудно и по-бавно от детенце. Моят син плака първата седмица, после нямах проблеми. Едно дете в групата му плака два месеца Cry Cry.На една приятелка пък толкова много плачеше, 4е ве4ер нямаше глас  Cry . Така, 4е е разли4но, но все някога трябва да дойде момента за адаптация и за отделяне от мама и тати. Не се отказвай Биби още от на4алото, ще свикнат сладурките. Най-трудно е от 3-ия ден нататък, защото ве4е знаят , 4е отиват там, където мама ще ги остави. Биби, пробвай утре таткото да ги заведе- може би ще е по-добре.
Стискам палци за лесна адаптация на вси4ки сладкишчета!!!! И най ве4е- с минимум боледуване, 4е това според мен е по-големия проблем, а не адаптацията  Peace
Виж целия пост
# 9
Много зависи от детето.
Дияна плака по малко 1вите 3 дена, обаче една седмица я водих само сутрин, взимах я на обяд.
И Еми е права, че майките се адаптират по-трудно от децата.
Виж целия пост
# 10
 Sadи ние от днес ходим на ясли така че те разбирам колко ти е трудно.марио плака доста,ноаз очаквах да бъде още по страшно.оставих го за час и седях до прозореца за да слушам и няма да казвам че това беше най-дългият час в живота ми.знам че утре ще плаче още повече но за сега съм силна не съм плакала и само му се усмихвам. Cryмисля че трябва да издържим и да не се предаваме нали сме родители и го правим за доброто на децата ни ,само се притеснявам дали те ще се справят милите да не вземат нещо да се травмират или да се стреснат.дано да понесат леко тези нови неща,да свикнат бързо и да ходят с желание. Simple Smileи до две три седмици да приключим с адаптацията. newsm10успех.
Виж целия пост
# 11
Аз съм плакала със седмици, но са ме оставили в яслата и след това в детската градина. Спомням си че се криех да плача. До 5г. израстнах по седмични ясли и детски градини. Последствията от това още си ги нося и не мога да се отърва от тях. Сега като се върна назад в спомените това са най лошите моменти от живота ми. Поради тази причина отказвам да дам сина си на ясла. Защото знам аз колко тежко преживях това, чувствах се изоставена и отхвърлена. Но не ме взимай мен за критерий, всяко дете е различно и изживява нещата по различен начин.
Виж целия пост
# 12
зависи от детето.
На щерката и трябваха 4 дни.
Виж целия пост
# 13
Момичета, нямам опит по темата. Включвам се само за да ви подкрепя!
Дано всички новопостъпили малки душички се адаптират бързо и безболезнено!
Виж целия пост
# 14
Здравей, наистина вси4ко е специфи4но, аз имах късмет с много рднини и сина ми беше свикнал с разли4ни хора и за 2-3 дена му стана интересно с децата, но и лелките наистина са много важни... LaughingМоже би с някоя любима игра4ка ще ви е по-лесно, но после дали ще си я върне обратно в къщи е трудно да се каже CryВсе пак успех на малкото зай4е Party Party Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия