Как протича срещата със социалния работник?

  • 1 233
  • 7
Здравейте, настоящи и бъдещи мами! Аз съм нова в този форум и всичко което чета тук много ми помага в първите ми стъпки по пътя на осиновяването. Вече и от опит разбрах за мудната и несправедливо тромава процедура. Най-накрая се обади социалният работник за първа среща с него. И сега малко се спекох..  Shocked Как ще протече? Какво ще питат? Единственото, което разбрах е, че ще е продължителна - казаха 3-4 часа!?! Ще ме успокоите ли? Praynig  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Бъди себе си! При нас имаше едни дълги въпросници, които социалната попълваше явно за да й е по-лесно после писането на социалния доклад - това отнема време. Освен това си говорихме общи неща за синовяването и времето минава... Нормално е да си притеснена, но и това ще мине.

Бъди позитивно настроена Simple Smile
Виж целия пост
# 2
 Здравей DeMo!При нас беше едно младо момиче.Видимо се притесняваше от възрастовата разлика с нас.В случая тя се чувстваше напрегната и се опитваше да покаже професионални познания.Разпитваше ни и даваше много съвети.Ние имаме вече едно осиновено дете и един батко студент.В един момент мъжът ми я попита дали тя е осиновявала дете.Социалната работничка блокира съвсем. Mr. GreenМоят съвет е:не се притеснявай за нищо!Просто няма за какво.Фактът,че сте поели по този път говори достатъчно за вас или още повече за теб,ако пък ще си самотна майка.Успех!И ни пиши как вървят нещата.  bouquet
Виж целия пост
# 3
ДеМо ,не се притеснявай мила Heart EyesСрещата ще протече добре.Просто соц.раб.ще ви задава въпроси.Обикновено се държат много мило.Можеш също и ти да задаваш въпроси които те интересуват.Аз първият път също се притеснявах,но се оказа ,че не е имало за какво.Гледай на тази жена като на приятел,човек който ще ти помага.Успех ти желая и да пишеш как е минало. newsm10
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви, момичета! Не, няма да съм самотна мама - имам прекрасен съпруг, когото много обичам! Той, обаче, изобщо не се притеснява с кой ще се среща и какво ще го питат... И мен ме успокоява, ама аз ... май наистина трябва да не ми пука толкова Confused Успешен ден от мен!
Виж целия пост
# 5
ДеМо, както са ти казали момичетата, няма страшно Simple Smile Наистина бъди себе си - колкото по-откровени и естествени сте със съпруга ти, толкова по-добре. Не се притеснявай, че срещу теб стои някой, който те оценява - опитай се да се отпуснеш и да споделиш живота си, светогледа си, ценностите си, нагласите ти към детето. Това са нещата, които ще ви питат. Освен това, срещата не е една, а минимум три. Една от срещите ще е във вашия дом. Социалният доклад, който социалният работник трябва да изготви за вашето семейство, изисква много подробна информация. Много от нещата, които ще ви питат, ще са доста лични, бих казалa дори интимни - бъди подготвена за това и бъди откровена. Това се оценява много положително и може да е само в твой плюс Simple Smile

Желая ти много късмет Simple Smile
Виж целия пост
# 6
ДеМо какво става? Мина ли срещата? Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Здравейте! Срещата приключи преди малко. Не болеше  Laughing Според нас мина много добре. Жената беше усмихната, добронамерена, успя да ни предразположи и по всичко личеше, че е дошла за да ни помогне всичко да потръгне и нещата да започнат да се движат. По вашия съвет й се доверихме и бяхме естествени, изчерпателни, споделяхме. Мисля, че това, което видя и чу й хареса. Каза, че и сега може да ни напише доклада, но по закон имало още няколко срещи - с нас и препоръчителите. Благодаря ви за вдъхнатата смелост и за успокоението!  Kissing Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия