Може ли да си "разкъсам" майчинството със стар платен отпуск?

  • 482
  • 8
Понеже е ясно, че 160 лева наникъде не стигат, а и предвид наближаващото лято искам да попитам-Е ли възможно да си "разкъсам" майчинството с платен-стар-годишен отпуск в рамките на 1 месец и после пак да продължа(майчинство)? Ако да-какво е нужно да се направи?
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84862.0 Simple Smile
Виж целия пост
# 2
За да излезеш в отпуск и да получиш по- висока заплата , трябва да имаш поне 10 работни дни в предходният месец. Иначе ще получищ отпуската върху майчинските си. После пак може да си в майчински. През работните ти дни (за отпуската не съм сигурна, но може би и при нея е така) ще получаваш и 50% от майчинските- 80лв плюс заплатата.
Виж целия пост
# 3
Не знам дали това ще ти свърши работа, но само това успях да изровя от кодекса на труда по твоя случай/питане :"    Чл. 175. (1) (Предишен текст на чл. 175, доп. и изм., ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Когато през време на ползуването на платения годишен отпуск на работника или служителя бъде разрешен друг вид платен или неплатен отпуск, ползуването на платения годишен отпуск се прекъсва по негово искане и остатъкът се ползува допълнително по съгласие между него и работодателя.
    (2) (Нова, ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Извън случаите по предходната алинея отпускът на работника или служителя може да бъде прекъсван по взаимно съгласие на страните, изразено писмено."
Виж целия пост
# 4
Можеш, слънце, но не виждам смисъл, защото си губиш половината майчинство през това време и пишеш сума ти молби. За подробности - на лични.  Grinning
Виж целия пост
# 5
Аз постъпих точно така, но по повод Коледни и Новогодишни празници. Подава се молба за прекратяване отпуска по майчинство и друга за продължаване отпуска по майчинство. Отпуската се заплаща в-у заплатата преди майчинството плюс 50% от сумата на майчинството.
Виж целия пост
# 6
значи трябва да ходиш на работа поне десетина дни
Виж целия пост
# 7
На мен ми обясниха от фирмата, че след като ми изтече последният БОЛНИЧЕН мога да си пусна отпуската и така ще ми я  изплатят върху 90% от заплатата. Ако прекъсна майчинството по-нататък, или я взема след като минат 2 години, ще ми я платят върху 160лв.
Виж целия пост
# 8
На мен ми обясниха от фирмата, че след като ми изтече последният БОЛНИЧЕН мога да си пусна отпуската и така ще ми я  изплатят върху 90% от заплатата. Ако прекъсна майчинството по-нататък, или я взема след като минат 2 години, ще ми я платят върху 160лв.
Пусто, само ако знаеш колко ме е яд, че и аз не постъпих така.
Ама разбрах мнооого късно. Tired
Аз постъпих точно така, но по повод Коледни и Новогодишни празници. Подава се молба за прекратяване отпуска по майчинство и друга за продължаване отпуска по майчинство. Отпуската се заплаща в-у заплатата преди майчинството плюс 50% от сумата на майчинството.
Маманче, би ли разяснила по-подробно тук или на ЛС? И на какви членове да се позова? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия