Споделете за полетите с прекачване/децата как понасят такова пътуване

  • 1 751
  • 15
Една чуденка имам вече няколко дни, да купя билети за полет Братислава /София /изгодна цена/ или от Прага за София / но полетите с добри цени са с прекачване, или Италия, или Будапеща, или Виена  Crazy/ като гледам офертите, то си е цял ден по самолети и летища  ooooh! а с беба / 15.месеца / нещо не мога да си го представя  Crazy

Мислите ли че е по добре с кола 300км /магистрала е целия път/, и после самолет директно, или по добре с прекачване по летищата  newsm78

Споделете мнения и преживявания с вашите полети с прекачване и деца  Wink
Виж целия пост
# 1
Ние нямаме директни полети от Бордо до София и затова винаги прика4ваме в Мюнхен.
Миналата година се прибирах сама с Тони, който беше на 6 месеца и половина, и освен това, 4е обиколих лети6тето докато намеря портата, други проблеми не съм имала. Намираха се и хора, които изявяваха желание да ни помогнат за багажите. А и бях с голяма коли4ка, която бях натоварила.
Бадемката е голяма и предполагам, 4е 6те и е интересно, ама както си решите   bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз нямам опит с прекачването, но щом има възможност едното летене и дългият престой да се заменят с 300км магистрала аз бих избрала този вариант.
От друга страна по летищата имат добри условия за деца, игрален кът и т.н., но пак зависи колко часа ще се чака и колко е голямо летището. Аз много обичам да се моткам по летищата, но мисля, че след 2-3 часа би ми омръзнало да гоня бързоходката из залите newsm78
Аз не ти помогнах много, но каквото и да решите ви желая лек полет Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ели и аз бих избрала варианта без прекачване.
Когато пътувахме за БГ, Ерик беше на 7 месеца и нямах проблем с престоя, който беше и малък де, само час и половина.
Но, когато се връщахме, той беше на годинка и можеше вече да ходи. Настана някаква лудница. А и времето за чакане се увеличи на 5 часа. То на мен ми писна по едно време, пък камо ли на тези мъничета.
Аз незнам кога пътувате, но ти пожелавам лек път Hug Heart Eyes
Нацелувай Бебка от мен!
Виж целия пост
# 4
май магистрала+директен полет не е зле Simple Smile
това бих избрала аз Peace
Виж целия пост
# 5
За детето е ОК, но за родителите  Crazy
Аз съм пътувала така не веднъж. Сама съм пътувала с баткото с 4 часа престой в Прага, детски кът не видях  newsm78 Обаче имаше два стола за масажи, които ужасно впечатлиха дребния Laughing Сега с беба пътувахме с 5 часа престой във Варшава, пак без детски кът. Добре че тати беше с нас. В Будапеща също нямат детски кът, но имат нещо като самолетен музей на открито, който е отворен лятно време.
Баткото е трениран, обикаляме магазини, седим по кафета и ресторанти и времето минава. Надявам се и беба да свикне като него. Освен това играем ужасно много игри и си приказваме, което ми пълни душата Wink Затова не се оплаквам, въпреки че пристигам като парцал накрая  Tired
Иначе моите полети са от Лондон, та и до Лондон имаме около 2 и повече часа път с кола, зависи до кое летище отиваме.
Виж целия пост
# 6
аз бих избрала магистрала+ самолет. не само заради престоя на летището, където им се взима акъла, но и заради двойното излитане и презимяване със самолета. и това много ги изнервя. едно е да си с дете дето можеш да го залисаш седнало, друго е с дете на година и. малкия не мога да го хвана вече.
при мен няма избор. българите не летят  до тук и ще трябва да се прикачвам в Истамбул. #Crazy
Виж целия пост
# 7
и ние бяхме намерили полети на добра цена, но с прекачване, и zаради малкото се откаzахме...главно zа това, че се иzлита и каца 2 пъти....много ми се струва zа детенце под 3_4 години цялото това приключение Rolling Eyes, но ти си преценяваш Hug Heart Eyes....аz бих иzбрала магиистрала + самолет....
Виж целия пост
# 8
май магистрала+директен полет не е зле Simple Smile
това бих избрала аз Peace

И аз бих избрала магистрала и директен полет без грам колебание. Peace
Виж целия пост
# 9
Цитат
магистрала и директен полет без грам колебание
Благодаря на всички   bouquet
Мисля че правилно съм се ориентирала вече  Wink  bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз въпреки, че пътувам сама предпочитам винаги да съм без прикачване....много по -удобно е.... по добре да попътувам по дълго с кола  отколкото да сменям 2 самолета.... така и вероятността  да ти загубят багажа е по -малка Wink!
Виж целия пост
# 11
Имам кошмарен спомен на връщане от София на Мюнхенското летище(няма пряк полет София Женева та се налага да правим смяна). Провеиха ни и обувките даже, разглобихме количката и столчето за кола на съставните им части и ни караха със все бебетата(2 броя) и количка и столче да слизаме 3,4 етажа надолу и още толкова да качваме нагоре, защото не отвориха служебния вход предвиден за такива случаи като нашия където има асансьор и т.н. На идване от Женева ни чакаше даже човек който ни отвори прословутия служебен вход защото имало информация че сме с два бебока и ни закара с малка кола до самолета, но на идване от София отношението беше коренно различно, никакви коли нямаше никакъв човек да ни посреща. Така че сме решили през Мюнхен да пътуваме само в краен случай, явно че немците спазват двойни стандарти. Като идваш от Западна Европа си човек за тях, а като идваш от Източна не. Ей още съм бясна като сетя как се държаха с нас. Да не говорим че по време на проверките ни разделиха двама по двама и каката изпадна в истерия че са я разделили от баща и в друго помещение, а аз се опитах да обясня на немкинята да ни остави заедно цялото семейство в едно помещение, а тя ми махаше с ръка да излизаме по-бързо. Гадното  беше че всички останали българи търпяха без да се замислят такова унижение, а навярно защото не знаеха какво значи нормално отношение от страна на немците когато идваш от правилната посока на света(според тях).
Виж целия пост
# 12
Имам кошмарен спомен на връщане от София на Мюнхенското летище(няма пряк полет София Женева та се налага да правим смяна). Провеиха ни и обувките даже, разглобихме количката и столчето за кола на съставните им части и ни караха със все бебетата(2 броя) и количка и столче да слизаме 3,4 етажа надолу и още толкова да качваме нагоре, защото не отвориха служебния вход предвиден за такива случаи като нашия където има асансьор и т.н. На идване от Женева ни чакаше даже човек който ни отвори прословутия служебен вход защото имало информация че сме с два бебока и ни закара с малка кола до самолета, но на идване от София отношението беше коренно различно, никакви коли нямаше никакъв човек да ни посреща. Така че сме решили през Мюнхен да пътуваме само в краен случай, явно че немците спазват двойни стандарти. Като идваш от Западна Европа си човек за тях, а като идваш от Източна не. Ей още съм бясна като сетя как се държаха с нас. Да не говорим че по време на проверките ни разделиха двама по двама и каката изпадна в истерия че са я разделили от баща и в друго помещение, а аз се опитах да обясня на немкинята да ни остави заедно цялото семейство в едно помещение, а тя ми махаше с ръка да излизаме по-бързо. Гадното  беше че всички останали българи търпяха без да се замислят такова унижение, а навярно защото не знаеха какво значи нормално отношение от страна на немците когато идваш от правилната посока на света(според тях).

 Hug Hug

Добре,че всичко вече е минало!

Виж целия пост
# 13
Е да така е Grinning. Сега ни е за урок и смятаме да пътуваме само с Мalev прекачване в Будапеща, че всички родители с деца хвалят тази компания и отношението на летището.

Eli cz както по горе написах нас ни съветват да пътуваме с прекачване в Будапеща. Другото което мога да те посъветвам е да не пътувате с Alitalia в ниакъв случай, почти всеки техен рейс закъснява, а много често отменят рейсове и много българи са си патили с тях. Те предлагат обикновено малко по-ниски цени на билетите и хората се връзват, но уви остават с неприятни спомени от дългото чакане на летището.
Виж целия пост
# 14
Ели, а ако сте без прекачването как се отразява това на цената на билета?
Обикновено е по-евтино, когато е с прекачване.
Аз имам опит с такова летене и беше доста изтощително да тичам след 2 звяра, затова бих предпочела, ако не е голяма разликата в цената, да се повозя 300 км по магистралата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия