Дядо Коледа или Дядо Мраз

  • 15 466
  • 124
# 30
Избирам си дядо Мраз и Снежанка,
заради спомените и вълненията от детството,
но ако може да останат и двамата ,
единият ще идва на Коледа,
другият на Нова Година!  Laughing Heart Eyes
абсолютно съм съгласна с теб....
дори и сина ми очаква Дядо Мраз да дойде на 31,12...., въпреки че е минал и Дядо Коледа на 25,12....
Виж целия пост
# 31
Има и песни от народното творчество за Коледа , значи тогава идва и Дядо Коледа .
Кока Кола само използват този символ за реклама, но не те са откривателите ...
Комунистите са забранявали религията , ходенето на църква и за това са го нарекли Дядо Мраз
В народното творчество се възпява празника Коледа, коледари, Рождество. Не съм чувала народна песен за дядо Коледа.
Църквата отрича налагането на всякакви образи от типа на дядо Коледа/Мраз, Великденски Зайци, Феи на Зъбките и други подобни, така че не намесвай религията в тази дискусия.

Аз "хванах" и от дядо Мраз, и малко от дядо Коледа, но Мраз и Снежанка са ми по-любими.
Виж целия пост
# 32
Ето един много приятен финландски филм за историята на Николаус или Санта Клаус:

http://www.imdb.com/title/tt0772176/


Това за мен е дядо Коледа.
Виж целия пост
# 33
Трябваше към темата да се пусне и анкета  Party
Виж целия пост
# 34
Никой от познатите ми отдавна не споменава дядо Мраз.
Учудвам се, че според повечето съфорумци това понятие е още актуално. Мислех, че е останало в миналия век.
Виж целия пост
# 35
Ама, че тема? Да речем, че ви представлява интерес кой как го нарича. Не вяравам много хора да го наричат още дядо Мраз, освен моите баби, те така го наричаха.
За мен е дядо Коледа, за хората живяли във соца, дядо Мраз. Simple Smile
Виж целия пост
# 36
И след като за всички е Дядо Коледа, защо го придружава Снежанка? Тук в мола миналата година имаше Снежанка - къде е логиката? Просто си е нашенска версия, която в основата си е повече Дядо Мраз.
Виж целия пост
# 37
"Дядо Мраз! Че това име ли е? Дядо Студ? Че кой обича студ? Кой се радва на мраз и студ? Ти сигурно раздаваш ледени висулки вместо подаръци? Мраз! Това има нещо общо с Омраза!"
Виж целия пост
# 38
Ееее... 5 точки!
Сигурно това е бил слогънът от прехода на Дядо Мраз към Дядо Коледа.
Мраз го свързвам със студ, но не и с омраза. Коледа го свързвам с женско име - Клаудия или Клодил, но пък съм свикнала Дядото да се казва така и не се замислям.

Има Снежанка, защото има джуджета. Неправилен прочит от социализма.
Синтер Клаас в Холандия си има Зварте Пийт -  Черния Пийт, който е негърче. И те са прочели нещо неправилно, защото са мислили, че в Испания живеят черни и там пращат непослушните деца. В наши дни холандците са изкупили Испания и умират да се шейкват на Ибиса, но в миналото тези земи са ги плашили.
Както има Дядо Коледа и Снежанка, така   лесно може да се сдобие и с Пепеляшка, и със Спящата Красавица като персонажи от приказките.
Виж целия пост
# 39
Това за приказките е вярно - на мен ми изглежда неадекватно, но след като написах за Снежанка в мола, ми излезе новина във Фб, че дядо Коледа и Снежанка раздавали подаръци в някакво местно училище)) Актуални са и това е! Понякога ги придружават и седемте джуджета Joy

Преди години някой (май Слави) направи предложение придружителката на дядо Коледа да се казва не Снежанка, а Елена Рудолф.
Виж целия пост
# 40
Ами просто е обяснението. На Снежанка й е писнало с този деспот дядо Мраз, и е пристанала на дядо Коледа.
Виж целия пост
# 41
Само в Бг Wink
Виж целия пост
# 42
Разбира се! Все пак пословична е любовта на Снегурочка към българският дядо ( бате) Кольо. В сравнение с дед Мороз е ехеее....на светлинни години.
Виж целия пост
# 43
Избирам си дядо Мраз и Снежанка,
заради спомените и вълненията от детството,
но ако може да останат и двамата ,
единият ще идва на Коледа,
другият на Нова Година!  Laughing Heart Eyes

И аз искам поотделно да идват. Стареца, викайте му както искате, да идва на Коледа, а Снежанка - на Нова година, че жената отива при тъщата за 3 дена и съм сам  Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 44
Аз съм ЗА този дядо Коледа Mr. Green
Скрит текст:
Ако не може - избирам "Мраз" Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия