Яде зеленчуковото пюре от шише

  • 1 706
  • 26
Моето момиченце яде зеленчуковите пюрета почти само с биберон. Не ги харесва особено, но от шишето обикновено си ги изяжда. Няма против да яде с лъжица по-сладки неща- кисели, плодови пюрета, зеленчуковите обаче- не ги иска. Защо така, има ли други с подобен проблем и как постъпвате?
Виж целия пост
# 1
Нямала съм такъв проблем, но мисля, че трябва да си по настоятелна с лъжицата, не е хубаво да свиква така с шише  Rolling Eyes, пробвай да и отвличаш вниманието с играчки докато буташ лъжицата в устата  Peace
Виж целия пост
# 2
не става, тя просто стиска уста и толкоз. С играчките се заиграва и въобще не отлепва за яде.
Виж целия пост
# 3
А ако го смесиш с АМ или с плодово пак ли ще откаже  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
да Sad още по-не ще.
А и не искам да настоявам с лъжицата, да не я наплаша. Пък и нищо не става- реве, дави се и т.н.
Виж целия пост
# 5
Малкият ми син прави съвсем същото, но вече е на 1,6г.
Плодовите давам с лъжица, зеленчуковите и кашите в шише, а месни по никакъв начин не приема. Tired
Виж целия пост
# 6
олее, Карен, с какво го храниш. Споделай опит, че направо ме отчая сега Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
И аз така в началото давах зеленчуковото и кашата.Според мен по-добре да не я насилваш,този период ще отмине,така или иначе дълго време с биберон и шише няма да остане.Щом така го приема,така й давай,не мисля,че е проблем.
Виж целия пост
# 8
Пробвай така:
Сядаш на масата и си слагаш ядене за теб, в отделна купичка изсипваш пюрето и слагаш до твоите чинии, слагаш и обезсолено сиренце в някаква чинийка и почваш да се храниш, малката няма начин да не прояви интерес, тогава забождаш на върха на виличка малко нсиренце и слагаш в устата като същевременно се храниш и ти и се правиш колко ти е вкусно, после подаваш от пюрето и така излъжи я, бъди по настоятелна, няма да я наплашиш, напротив, превърни яденето в интересна игра за детето, пробвай, с хитрост  Peace

По-добре така отколкото да я свикваш по неправилния начин   bouquet
Виж целия пост
# 9
Не я насилвай, предлагай по различни начини!
Моят до 1 г. изобщо не приемаше лъжичка, повръщаше и ревеше само като я види. Изчаках го, сега яде йогурт и плодови пюрета с лъжичка, а аз съм доволна и на това!
Надявам се с времето да се научи всичко да яде.
На 7 м. е нормално да иска все още биберон. Щом яде, мисля че не е нужно да се тревожиш от какво яде.  bouquet
Виж целия пост
# 10
и аз сам на мнение, че не е много препоръчително да се правя на маймуна, за да яде.
Виж целия пост
# 11
Моето момиченце яде зеленчуковите пюрета почти само с биберон. Не ги харесва особено, но от шишето обикновено си ги изяжда. Няма против да яде с лъжица по-сладки неща- кисели, плодови пюрета, зеленчуковите обаче- не ги иска. Защо така, има ли други с подобен проблем и как постъпвате?

Не разбирам защо това, че яде зеленчуковото пюре от шише те тревожи.  Щом си яде с лъжица кисели и плодови пюрета няма нищо лошо да си хапва с шишето зеленчуковите.  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
щото ми писна да сипвам в паничка, след това да прецеждам и разреждам, за да минава през шишето. А пък и странно защо едното приема, а другото не. newsm78
Виж целия пост
# 13
ЛИсичке, на моя маймун не прецеждам - простите шишета "Камера" имат решетка, която задържа парченцата.
МИсля, че не им е вкусно, затова отказват с лъжичката, а биберонът е познат и по-приемат.
Виж целия пост
# 14
ЛИсичке, на моя маймун не прецеждам - простите шишета "Камера" имат решетка, която задържа парченцата.
МИсля, че не им е вкусно, затова отказват с лъжичката, а биберонът е познат и по-приемат.
и ние сме с тия, ама в Ганчевите пюрета има и по-едри частички и през дупката не минават Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия