Жалирани плодове?

  • 4 080
  • 8
Купих от Метро готов замразен микс от плодове и сега искам да ги жалирам, но как ?
Виж целия пост
# 1
Какво по-точно искаш да направиш с плодовете - да украсиш торта, да направиш крем, друго?
Виж целия пост
# 2
Просто искам да ги жалирам пък идея си нямам как да го направя. Яла съм таково нещо във високи чаши.
Виж целия пост
# 3
Най-лесно е:
1. да нарежеш полдовете на парченца (по-едрите плодове),
2. да ги сложиш в чаши или купички,
3. да разтвориш желатин в хладка вода (1 кафена чашка вода на 10 грамажелатин),
4. да изчакаш желатина да набъбне,
5. да го затоплиш малко, докато стане на прозрачен сироп (да не завира в никакъв случай),
6. да смесиш разтвореният желатин със сок от компот, захарен сироп, бяло вино или каквото там решиш в съотношение 10 гр. желатин за 500 мл.течност.
7. да залееш плодовете
8. да прибереш в хладилника или във фризера докато стегне желатина,
9. да ядеш с удоволствие.
Виж целия пост
# 4
Браво, Рая!
Само две уточнения от мен - в т.6 - общо течността трябва да стане 500 мл., т.е. приспадни количеството течност, в което си разтворила желатина. И друго - някои плодове като ананасите не стават за желиране - разрушавали структурата на желатина  newsm78
Виж целия пост
# 5
Отивам да жалирам и после ще си хапвам сладко мерси Grinning
Виж целия пост
# 6
И друго - някои плодове като ананасите не стават за желиране - разрушавали структурата на желатина  newsm78

Това не съм го чувала. Не ми се вярва да става така, но знам ли. Ти пробвала ли си?
Благодаря за уточнението за грамажите.
Виж целия пост
# 7
Това за ананаса не е така- желирам компот от ананас по4ти всяка седмица Simple Smile
А ти какъв микс си купила от Метро?? 4е аз за ягодовото перфе на Сладка Хапка ползвам замразени плодове, ама в Била нещо ве4е няма нито малини, нито ягоди и нямам резервен вариант..
Виж целия пост
# 8
след като научи как се правят, редно е да знаеш и как се пишат - ЖЕЛИРАНИ, ЖЕЛИРАМ, ЖЕЛАТИН!
а не жАлирам, жАлирани!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия