Хигиената в градините

  • 4 911
  • 88
       Вече 2 панталона на Мони са избелели от белината.

Не е ли опасно да се мие пред децата с такива препарати?.... newsm78

Повечето са малки и неможе да им кажеш да не пипат там...да не говорим, че може да си оближат ръцете.... ooooh!

       Незнам кога става почистването точно, но след като има бели петна по крачолите, значи се чисти когато и те са там.

Някой от вас да знае как става и дали има между вас родители, които са купували препарати за почисистване..

Казаха ми, че от ХЕИ имало изискване да се чисти с белина и още нещо...хубаво..ама как и кога се чисти?



А Вие има ли ли сте подобни проблеми?

п.п. Да уточня, не ми е за дрехите...а за това, че вдишат тези изпарения и че може да ги погълнат Sad
Виж целия пост
# 1
Баба ми е детска учителка и съответно съм прекарала детството си по детски градини. Винаги са си миели с белина и то в присъствие на децата. И на мен ми е чудно дали не е вредно за тях???
А иначе с белина дезинфектират, а дезинфекцията е задължителна.
За вредните изпарения някой друг да каже...
Виж целия пост
# 2
Хм. Не съм се интересувала по този въпрос. Проблеми с дрехите не сме имали а и като ходя не ми е мирисало никога на белина.
Ще се поинтересувам, не искам Сиси да диша тази гадост.
Виж целия пост
# 3
Баба ми е детска учителка и съответно съм прекарала детството си по детски градини. Винаги са си миели с белина и то в присъствие на децата. И на мен ми е чудно дали не е вредно за тях???

Аха да не се учудвам тогава защо цялата мирише на белина Sick Просто и косата и е попила този аромат Tired


А иначе с белина дезинфектират, а дезинфекцията е задължителна.

Добре де, аз нямам нищо против да се дезинфекцира, но защо когато е пред децата? newsm78

Неможе ли да чистят когато децата спят, да се проветри и после обратното?

 Сори Лил  bouquet, не ги задавам на теб тези въпроси, просто си мисля на глас Thinking
Виж целия пост
# 4
София се изрива от белина.
Използването й в яслите е обяснимо от финансова гледна точка, но за мен е неприемливо!
Виж целия пост
# 5
....Използването й в яслите е обяснимо от финансова гледна точка, но за мен е неприемливо!

Е защо пък финансова..аз бих била съгласна да купувам всеки месец нещо друго, но не и белина....

2-3 майки ми казаха, че от ХЕИ ги задължавали да се чисти с белина...но незнам дали е вярно и ако е, защо не се чисти когато ги няма децата??? newsm78
Виж целия пост
# 6
По-евтина е от другите препарати, не виждам друга причина да я ползват  Thinking
Виж целия пост
# 7
Милите дечица.Как издържат на този аромат?
Виж целия пост
# 8
По принцип лелята трябва да е на работа поне един час преди децата. Мие се с белина абсолютно всичко, включвам и черчеветата на прозорците. Това се прави с цел дезинфекция. Веднъж седмично, но не се знае кой ден, минаво комисия от ХЕИ. Правят тестове и разбират къде, дали и как е дезинфекцирано. Ако не е се глобява лелката, т.е. отнема се част от заплатата. Заради това всяка лелка съвестно си изпълнява задълженията.Ако е отишла на работа по-късно, нрмално е белината да не е изветряла до степен, която не позволява да се цапат дрешките.
Виж целия пост
# 9
Има изисквания от ХЕИ. И думата точно е ХЛОРИРАНЕ - знаете с какъв прапарат става. Има точно упоменат процентен разтвор - като дойде ХЕИ-то в детската градина проверява дали са изпълнени изискванията. И те не са еднократно, а многократно хлориране за деня. Така че не обвинявайте лелките в мързел и закъснение, те си гледат стриктно работата, защото иначе ще им вземат и мизерните пари, които незнайно защо са наричани заплати.
Виж целия пост
# 10
Да се мие с белина е изискване на ХЕИ. В нашата ясла миеха сутрин към 7 за да се измирише, в градината по- късно мият. Незнам по колко пъти на ден. И да вредно е за някои деца, но е по-евтино от др. дезинфектиращи препарати. Аз също се притеснявам като водя моя по-рано, защото е с астма, а белината е един от дразнителите, но нямам избор - изискване. Лелките се стараят, но пред децата изобщо не трябва да се чисти с белина.
Виж целия пост
# 11
Малко в страни от темата за белината, но все пак за хигиената. Дали и при вас сапуна виси в къса торбичка от марля, засъхнал и едва достиган от децата. Аз поне не мога да си измия ръцете в градината, а малките как го правят или и това е просто проформа?
Виж целия пост
# 12
Вини, абсолютно същата история - дрехи, които са в петна (все едно са го топили в белина Sick #Crazy), напълно и безвъзвратно унищожени. Целия мирише на белина.... ooooh!. Дори имаше бележки, като ги вземаме или оставяме, да не ги слагаме да сядат в/у шкафовете (по-лесно им се обуват пантофките там), защото ще си изцапат дрехите.
Найстина е пълно безумие да се чисти с белина, когато има толкова малки деца (изискване или не на ХЕИ). В 21 век има толкова други хигиенизиращи и почистващи препарати......
Виж целия пост
# 13
Има изисквания от ХЕИ. И думата точно е ХЛОРИРАНЕ - знаете с какъв прапарат става. Има точно упоменат процентен разтвор - като дойде ХЕИ-то в детската градина проверява дали са изпълнени изискванията. И те не са еднократно, а многократно хлориране за деня. Така че не обвинявайте лелките в мързел и закъснение, те си гледат стриктно работата, защото иначе ще им вземат и мизерните пари, които незнайно защо са наричани заплати.

Ok...има изисквания....и за разтвора разбрахме....

Но защо когато децата са там... Thinking

Аз лично не обвинявам лелките кога идват, защото знам, че те не закъсняват....Водя мони към 8.15, което в никакъв случай не е рано...но за да има бели петна по дрехите...значи се мие пред тях, между тях, когато те са там...или бъркам нещо? newsm78
Виж целия пост
# 14
Ами става обикновено в 7 сутринта, дори и това да се изпари, как мислите , че ще стане със следващите две хлорирания - в 10 часа и след обяд?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия