Относно капките Еспумизан

  • 30 658
  • 41
Ако някой е давал на бебето си тези капки,моля да сподели опит.Коликите ни са много силни.Имам чувството ,че след противохепатитната ваксина се усилиха или си е неспокоен просто от самата ваксина.Педиатъра твърди,че това не е възможно.Чая на ХИП вече не успокоява.Давах и Саб симплекс също без особен успех.Давайте съвет!
Виж целия пост
# 1
Аз съм давала от тези капки . Като че ли помогнаха . Но при нас не продължиха дълго коликите , за щастие . Имай предвид обаче , че често се появява запек като страничен ефект от тях !
Виж целия пост
# 2
Освен от изброените от теб, съм давала и чай от анасон, но чесно казано нищо не е имало ефект, докато сами не си минат, няма лек
Не е възможно да има колики от ваксината, от нея може да вдигне температура, но колики, не
Виж целия пост
# 3
Редувах една опаковка Саб,една Еспумизан ,+ всевъзможни чайчета за колики.Особен ефект нямаше,спрях ги някъде като беше на 6м.И сега от време на време пак има колики.
Виж целия пост
# 4
И нашият имаше много силни колики,пробвахме със саб,но не помогнаха и взехме еспумизан.Доколкото ми обясни нашата лекарка няма странични ефекти и е по-силен.Аз давах по много капки,защото и на лекар посред нощ сме го карали заради коликите(много плачеше и все си мислех,че може да има и нещо по-сериозно).Но еспумизана ни подейства най-добре.
Виж целия пост
# 5
ами аз си мисля че на нас ни помогнаха но всяко дете е индивидуално нямаме колики от две три седмици вече давах и още давам чайче на хипп за колики успех и търпение  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз давах Еспумизан по около 10 капки два пъти на ден в млякото. Запекоха ни яко обаче и ги спрях. Други капки не съм пробвала. А коликите май преборихме с анасонова водичка. Започнах да слагам по малко анасон във водата за млякото и така и го давах. Няколко месеца го пи така млякото и се разминахме само с 2 седмици колики.
Виж целия пост
# 7
Предписаха ни ги наскоро за разстройство. Само за 2 отиде в другата крайност - запек. Съжалявам, че ги взех.
Виж целия пост
# 8
Давах му но нищо, се си плачеше с тях без тях  накрая ги спрях.Давах му само чай сега сме на4месеца и колики нямаме спиме си цяла нощ. Party
Виж целия пост
# 9
При нас сякаш малко пуспокояваха Бейбинос, или аз си въобразявам. Но опитахме какво ли не.
Това което със сигурност действаше - затопляне на коремчето, бебка млъкваше и заспиваше.
Виж целия пост
# 10
В началото и ние давахме Еспумизан, но нямаха особен ефект. Във форума прочетохме за капките Инфакол и поръчахме на наша близка да ни прати. От тях беба имаше значително облекчение.
И двата вида капки имат еднаква активна съставка - симетикон, но схемата на прием е различна. Затова бяхме решили, ако след свършването на Инфакола беба има още колики да й даваме Еспумизан, но по схемата на Инфакол, т.е. не 3 пъти на ден по 20 капки, а преди всяко хранене по 10 капки (на толкова отговаря дозатора на Инфакола).
За наша радост с опаковката свършиха и коликите и не мога да кажа дали схемата действа.

Желая ти успех в борбата с коликите!
Виж целия пост
# 11
На нас ни действат добре - не са ни запичали. В последните три хранения слагам по 15 капчици и почти нямаме проблеми с коликите.
Виж целия пост
# 12
На мен аптекарката ми обясни ,че няма разлика между Саб и Еспумизан-активното вещество е едно и също и в двата вида капки,само концентрацията е различна.Затова от Саб се дават 20капки ,а Еспумизан -15.Редувала съм си и ги и честно казано ефект нямаше. Cry
Виж целия пост
# 13
Аз съм много доволна от тези капки.Давах ги два пъти на ден-сутрин и вечер.По това време бяха най-силните колики.Но колкиките на Ники бяха 2-3 седмици.Незнам дали капките помогнаха,но не съм имала голям зор.Иначе запичат,и щом ги спрях започна пак да дриска на всяко хранене,а с капките-1 път на ден.
Виж целия пост
# 14
Ползвах в началото Саб симплекс без особен ефект , след което почнах да давам Еспумизан и тук никакав ефект накрая си купих Бейбинос , но така и не ги ползвах  ooooh!.Правех чай от копърово семе мисля си ,като че ли най-успя да понамали коликите  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия