Как се прави лимонтозу?

  • 16 839
  • 10
Интересува ме като нямам лимонтозу, как да си го направя. Като бях в БГ приятелката ми смесваше две съставки, но не помня какви. Някой знае ли?
Виж целия пост
# 1
В Щатите не се ли продава такава чудесия?
Тук си я купуваме на пакетчета и струва 0,20 ст.
Представа си нямам как се прави и дали въобще може да се прави в домашни условия.
Виж целия пост
# 2
Не се ли смесваше лимонтузо със сода да се получи нещо като бакпулвер Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Цитат на: klia
И аз знам за бакпулвера че се получава от лимонтозу и сода.
А иначе лимонтозу-то може в някои случаи да се замести от лимонов сок, но не винаги. Помоли да ти пратят от БГ - може и в писмо те са тънки пликчета.


Тънки пликчета Shocked  май го бъркаш с ванилията, а и със сигурност няма да мине... то все едно да пратиш дрогичка  Wink  и да мине...
Виж целия пост
# 4
Получава се във вид на кристали по синтетичен начин. Разтворът й (1 чаена лъжичка киселина се разтваря във 2 лъжички топла вода) се използва като лимонов сок. Сокът на един лимон съответства на приблизително 5 г киселина на кристали или на две малки лъжички разтвор от нея.
П.П - Замести с лимон, ако нямаш лимонтозу.
Виж целия пост
# 5
Срам ме е да си призная, но по виденовата криза съм бухвала сладкиша и със смес от сода с мъничко оцет. Нищо не си личеше  де.
Виж целия пост
# 6
Лимонтузу-то не се прави при домашни условия... Това дето приятелката ти го е смесвала, най-вероятно е бакпулвер. Търси го като baking powder - това е същото. Доколкото знам в Щатите го продават така, а също и смесено с ванилия - за сладкиши специално.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Sisi
Интересува ме като нямам лимонтозу, как да си го направя. Като бях в БГ приятелката ми смесваше две съставки, но не помня какви. Някой знае ли?


"лимонтозу"-то е citric acid. Не можеш да си го направиш в домашни условия. В Канада се продава в деликатесните магазини (разбирай специализирани европейски, като руски, полски, немски, швейцарски и т.н.). Виждала съм го и в супермаркети, но изкл, рядко.
Виж целия пост
# 8
Питай някъде за лимонена киселина, би трябвало да има. Ама като има лимони, защо ли ти е тази химия
Виж целия пост
# 9
Цитат на: юл4е
Лимонтузу-то не се прави при домашни условия... Това дето приятелката ти го е смесвала, най-вероятно е бакпулвер. Търси го като baking powder - това е същото. Доколкото знам в Щатите го продават така, а също и смесено с ванилия - за сладкиши специално.


булка,тва дет си го писала не е ли мая???..за ляп???
Виж целия пост
# 10
Сиси,
Преди няколко часа си купих "лимонтозу" от Health Shop (благодаря ти, че ми даде идеята). Продават го насипно, можеш да си купиш  колкото искаш!
Лаура
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия