След първо секцио - второ нормално раждане

  • 1 341
  • 18
Имам въпрос. Някой раждал ли е след първо раждане секцио втори път нормално. Искам да знам, защото съм раждала по-спешност със секцио първият път и не ми се иска втори път пак да ме оперират. Сигурно има такива теми, но не съм попадала на тях. Благодаря предварително baby_neutral
Виж целия пост
# 1
Az poznavam edna jena koqto sled parvo rajdane sekcio e rodila normalno, no za6toto bebo tragnal sam da si izliza. A pyk ina4e mai si e opasno.
Виж целия пост
# 2
Аз знам, че има момичета от форума които след 1 секцио са раждали естествено без проблеми. При теб до колкото виждам има 4г. разлика, едва ли ще има проблеми. Ако децата имат по малко от 2г. разлика има възможност за разтваряне на шевовете. Така че ако си решила не се притеснявай. И все пак е добре да питаш акушер-гинеколога си.
Виж целия пост
# 3
може да родиш нормално,достатъчно време е минало от първото ражадане.Все пак това ще прецени гинеколога.
Виж целия пост
# 4
Може да си родиш нормално.Моята приятелка след 3 г. (от секциото) си роди нормално второто Simple Smile
Виж целия пост
# 5
моите са с 4 години разлика и са секцио първо и след това нормално.
възможно е, ако само, ако матката ти е рязана надлъжно, ако е вертикално, не се препоръчва. също така не се препоръчва и индукция след секцио поради опасност от разкъсване на матката.
успех. определено съм ЗА нормалното раждане, а не за секциото!
Виж целия пост
# 6
Аз съм родена нормално 4 години след като майка ми е родила брат ми с вертикално секцио. Родила  ме е много леко. Дай боже на всяка такова раждане... и за себеси се надявам да успея да родя  леко  както тя ме е родила newsm10
Виж целия пост
# 7
Най-добре лекарят ще ти каже.Но една моя позната искаше нормално след секцио-ужасни мъки и напъни,та накрая пак я срязаха.Така,че си помисли.....нека докторите предценят.Успех!
Виж целия пост
# 8
в миналото може и да са раждали и с вертикално секцио, но сега категорично го отхвърлят. най-добре си е консултация с доктор. имайте предвид, че на видеозон след година не могат да се видят шевовете на матката и си има риск.
но ако си имате доверие в компетентността на доктора ви и нямате противопоказания за нормално раждане, според мен си е по-добре да се ражда природно Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ако имате добър лекар, спокойно се настройвате за нормално раждане - напълно възможно е, дори и препоръчително при равни други условия. След като нямате противопоказания - не ви трябва да се мъчите. Но все пак последната дума е на лекаря, знаете Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Първото ми ражане беше секцио и сега вероятно пак ще е такова.
Моята лекарка, на която имам пълно доверие, като ме чу последно, че още се двуомя, дали да не родя нормално - й се изправи косата. Каза, че все пак ще се съобрази с моето желание, но не знам струва ли си да настоявам от едното любопитство, какво е това нормално раждане, щом тя е на друго мнение!?
А, иначе, че е възможно нормално след секцио - възможно е, но както вече са писали зависи от конкретния случай.
Виж целия пост
# 11
Първото ми ражане беше секцио и сега вероятно пак ще е такова.
Моята лекарка, на която имам пълно доверие, като ме чу последно, че още се двуомя, дали да не родя нормално - й се изправи косата. Каза, че все пак ще се съобрази с моето желание, но не знам струва ли си да настоявам от едното любопитство, какво е това нормално раждане, щом тя е на друго мнение!?А, иначе, че е възможно нормално след секцио - възможно е, но както вече са писали зависи от конкретния случай.

По добре недей,аз поне не бих.Има много жени родили вагинално след преживяно секцио,но си е опасно.
Виж целия пост
# 12
можеш да родиш нормално,ако са минали повече от 4 години от първото секциото и ако разбира се нямаш индикации за друго секцио!!!
Виж целия пост
# 13
По света препоръчват нормално раждане след секцио, но за България статистиката е само20%
Виж целия пост
# 14
Може, но в България рядко се практикува. След секцио обикновено се прави ресекцио. Ако държиш на нормално раждане най- добре си ангажирай лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия