Ваксина против Менингит

  • 10 697
  • 44
Има ли някой информация за ваксината против Менингит?
Знам,че в някои страни в Западна Европа е задължителна.При нас не е.Педиатърката ми каза,ако реша да купя ваксина и след 7 месец да я постави на бебо,но самата тя каза че е резервирана.Не ми спомена за странични ефекти,каза че била като ДТК.Нямам друга информация.
Виж целия пост
# 1
ние я направихме на Елина миналата година. Докторът каза, че е важна, пък ние на този човек много му вярваме....
Виж целия пост
# 2
Нашата педиатърка ни препоръча да я сложим.Приема е 3 пъти, при нас така се случи че първата я направихме ДТК +менингит /комбинирана/ и може би и следващите ще са така. Обадих се на д-р Мангъров - републикански инфекционист, той идва в къщи и я поставя. Доколкото знам ~20 лв. е противоминингитната.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: mi6i
Обадих се на д-р Мангъров - републикански инфекционист, той идва в къщи и я поставя. Доколкото знам ~20 лв. е противоминингитната.


точно за него говорех!!!
обичам го този лекар!!!
страхотен е!
Виж целия пост
# 4
Ako se slaga predi godinka e na 3 priema,sled 1 g  se bocva samo vednaj.Naistina e pojelatelna no az imam doverie na na6ata pediatarka i ia slojihme sled vsi4ki zadaljitelni po kalendar.Tova be6e kan 1g i 4 m.Struva17-18lv,kupuva se ot aptekite/SLEDI ZA SROK NA GODNOST-minalata godina ima6e s iztekal;sega vaksinata se vnasia ot Targovska liga ,te si imat apteki-tam ia tarsi!/
Виж целия пост
# 5
molq nqkoi ako q sresne po aptekite vaksinata da mi pi6e na li4ni nikade q nqma spreli sa da q vnasqt a ni e vreme da q slagame pak mnogo vi molq svirnete ako 4uete nesto  Confused
Виж целия пост
# 6
Цитат на: bimbi
Има ли някой информация за ваксината против Менингит?
Знам,че в някои страни в Западна Европа е задължителна.При нас не е.Педиатърката ми каза,ако реша да купя ваксина и след 7 месец да я постави на бебо,но самата тя каза че е резервирана.Не ми спомена за странични ефекти,каза че била като ДТК.Нямам друга информация.


При нас не е задължителна, защото е скъпа и здравната каса не може да я поема.Но по принцип, ако не е този проблем ще е задължителна.Ние я сложихме по препоръка на доктора.
Виж целия пост
# 7
От аптеката до нас /Руски п-к/  ми казаха, че се очаквало към края на миналия м. да я има, иначе май отдавна я няма като отделна ваксина. Може да помолиш в някоя аптека да ти я доставят, само че трябва да е съхранена добре - в хладилник.
Виж целия пост
# 8
Момичета ами може ли да се сложи на 3 годишно дете? Rolling Eyes Преди не са ми казвали за тази ваксина.Малкия като направи годинка ще му я слажим ама баткото ? Може ли сега? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Moje ,razbira se .Govori s pediatara vi.
Виж целия пост
# 10
Ако се слага еднократно - се слага до 5 год възраст.
Разбира се, че я има отделно, ако говорите за противоменингитната  Act Hib. що се отнася до Хемофилус Инфлуенце.
Вчера говорих с представителката на Pasteur, ваксината е на митницата в момента.
Другата седмица, че я има в аптечната мрежа.
Виж целия пост
# 11
Нашата педиатърка препоръча да я сложим след навършване на 1г., за да бъде само с един прием. Сложихме я когато Иво направи 1г. и 1м.
Нямаше никакви странични ефекти, нито някакво неразположение.
Виж целия пост
# 12
To4no za Act hib stava vapros i proizvoditel sa Pasteur!
Виж целия пост
# 13
Цитат на: lucki
To4no za Act hib stava vapros i proizvoditel sa Pasteur!



ахъм, точно така, вече писах по-горе Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Тук се слага на 3 пъти, първите два пъти си платихме по 90$ защото не я покриваше застраховката, но сега я сложиха в задължителните и се плаща от държавата, като стане Алекс на 1 год ще му сложат последната. Май има реваксинации по-нататък, не съм сигурна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия