Питанка за обяда и закуската?

  • 398
  • 5
Сега като се постопли времето и като бутнахме стрелката на часовниците с един час напред,с беба оставаме наван до по-късничко.Та в този смисъл искам да се допитам до вас как разпределяте по часове твърдите храни през деня,поне горе-долу.При нас досега беше така:обяд - към 12:00(зеленчуково или месно пюре),следобедна закуска - 18:00(зърнена каша + плод),като междувременно има наи-малко едно кърмене към 15:00.
То това в 18:00 май се явява по-скоро вечеря,но съм правила така с оглед на това да има по-голям промеждутък между двете хранения с твърда храна,за да може да се справи стомахчето със смилането и усвояването на храната.
Обаче сега за мен ще е по-лесно да дам кашата към 15 - 16 часа и след това - бегом навън до по-късничко.
Ох,май много сложно си зададох въпроса,но в синтезиран вид исккам да разбера дали ако дам следобедна закуска 3 часа след обяда ще стомахчето ще е готово? newsm78
Незнам дали ме разбрахте,но се надявам Wink
Виж целия пост
# 1
Ако си я хапне, значи се е справило. Мисля, че интервал от 4 часа е пре-пре-достаъчен.
Виж целия пост
# 2
Ако си я хапне, значи се е справило. Мисля, че интервал от 4 часа е пре-пре-достаъчен.

Там е работата,че днес така направих и не беше прието много добре от малката.Много би ми помогнало,ако споделите вашите режими на хранене. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ние хапваме на обяд - 12.00ч. - 1 малко бурканче (или половин голямо) зеленчуци и се докърмяме, после към 4-5 папаме каша и пак се кърмим, но понякога преди кашата. Ако сме на вън по това време - просто не папаме пюре или каша, а си оставаме с кърменето  Mr. Green, но може и навън да се яде - има и пюрета и каши в бурканчета - Всъшност аз не виждам тук проблем с храненето  Thinking
Виж целия пост
# 4
Ами и аз не виждам проблем, даже по-сладко си хапва навън.
При мен проблем е по-скоро, че трябва да се цедя през три-четири часа, а това навън не мога да го правя.

де да кърмех...
Виж целия пост
# 5
Така е,обаче въпросът идва от там,че малката на обяд си хапва стабилно - около 200 грама (ако много и се услади и повече) + кърмене по време или след хранене.Което ми се вижда доста и може би трябва повечко време за смилане,особено когато е месо.. ThinkingЗатова досега съм оставяла интервал от около 6 часа преди следващата твърда храна.Това необходимо ли е в действителност?
А следобяда винаги гледам кашата + пасираните плодове да са приготвени непосредствено преди хранене.Направило ми е впечатление,че като престои малко става рядка.Приготвям кашата с вода,пък млякото си го изпива след това.Ако има каши,които да попрестояват час-два преди изяждане,супер!Моля,споделете.Тенкс  bouquet Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия