Да замразявам ли предното мляко?

  • 505
  • 8
От известно време имаме жестоки газове. Прочетох библиотеката и видях възможните причини и се опитвам да ги отстранявам. Кърмим се само от шише, ползвам Авент. Изцеждам и двете гърди, защото само едната не стига. Започнах да махам първите 20-30мл. кърма. Въпросът ми е - мога ли да ги събирам през целия ден, да ги замразя и в по-късните месеци да използвам за каши и разреждане на пюрета?
Предварително благодаря!!!
Виж целия пост
# 1
Няма никакъв проблем с това мляко - просто не е толкова засищащо, но за добавка към пюрета и каши си е супер Grinning
Виж целия пост
# 2
Аз само не разбрах каква е връзката на газовете с първите милилитри кърма?!?

Това мляко утолява жаждата на бебето и се препоръчва да му се дава от "второто" мляко, ако има проблеми с наддаването... Иначе може да се ползва за кашите и пюретата - по-добре отколкото да го хвърляш. Но не ги събирай през целия ден в една доза за замразяване, защото ще ти дойде много такава доза за разреждане. По-добре прави дози по 30 милилитра.
Виж целия пост
# 3
Валентина го е казала правилно. Аз замразявах по 200, а сега не мога да ги ползвам за пюрета и се цедя. Че какво му е на предното мляко newsm78Замразявам всичко заедно.
Виж целия пост
# 4
А как различавате предното от задното мляко? newsm78 Аз като се цедя млякото ми изглежда по един и същ начин и в началото и в края. Възможно ли е изобщо да не стигаме до задното?
Виж целия пост
# 5
А как различавате предното от задното мляко? newsm78 Аз като се цедя млякото ми изглежда по един и същ начин и в началото и в края. Възможно ли е изобщо да не стигаме до задното?

Много ти е малко бебенцето - най-вероятно още има доста коластра в млякото ти та затова Simple Smile

А иначе - изцеди малко (10мл) преди кърмене и малко след кърмене (10мл) и има разлика - едното е по-бяло и по-непрозрачно/по-мазно/.
Ама предполагам при теб и двете са еднакво жълти сега Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Прочетох, че в предното мляко има повече лактоза /ако не ме лъже паметта/ и тя може да предизвика газове, та затова я махах.
Благодаря на всички за отговорите!!!
Виж целия пост
# 7
Деси-Моето бебче е на 8 дни и нямам коластра.Това проблем ли е?млякото си ми е като мляко...даже като постои малко(изцеденото де)отгоре излиза нещо по масленко newsm78.Да не съм нещо повредена?Коластра не съм имала май или може би първия ден,ако тя може да е прозрачничка newsm78
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай, Цвети - млякото на различните жени варира изключително много по цвят и вид, но като съдържание е винаги идеално за конкретното бебенце Grinning По това време (при нормално протичане на раждането и липса на проблем със сученето втората фаза на лактогенезиса стратира на 3-4 ден след раждането) вече е налице преходното мляко, не коластрата и е нормално да е както доста бяло, така и силно жълтеникаво - това нищо не означава. Бебенцето ти си е получило всичката коластра, от която е имало нужда Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия