Бурен растеж - дали е от Милумил-а?

  • 651
  • 13
В4ера бяхме на консултация - малката е 70 см , 7.200 на 4 месеца, педито каза 4е има признаци на липса на калции и наи-вероятно се дължало на " бурен растеж" . Тя се храни с Милумил , като на всяко хранене изяжда по 200 г. Реших да я захраня с пюре от морков , тя е на 4м и 10 дни, струва ми се диети4но , ама не знам дали не е по-добре да сменя млякото? Сега и давам калции и витамин Д допълнително , но наистина не знам как да постъпя - да сменя млякото или да захраня ? Надявам се въпросът ми не е абсурден. Благодаря предварително за мненията!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Със сигурност не е от Милумила, защото и ние сме на Милумил и във вторник бяхме на консултация - тежим 5.800 и сме дълги 64 см. Аз съм я захранила със всички зеленчукови и плодови пюрета. Режима ни е такъв. Сутрин 8.00 - 8.30 140-150 АМ, 10.30 - плодово пюре 30-40 гр., Обяд - 130-140 гр. зеленчуково пюре, 14.30 - плодово пюре - 30-40 гр., 16-30 - 140-150 гр.АМ, 18.30 - 30-40 гр.плодово пюре и последно хранене 20.30 - 21.00 - 140-150 гр. АМ. Спи цяла нощ без да се буди. След всяко хранене и давам по 20-30 гр. сок и вода.
Виж целия пост
# 2
Тя се храни с Милумил , като на всяко хранене изяжда по 200 г.

Според мен количеството на млякото е доста за вашата възраст. На вашата възраст бебчето трябва да хапва около 150 мл.
Виж целия пост
# 3
Не е специално от Милумила,той си е мляко като всички останали.Въпрос на апетит,наследствени гени,лични особености на бебето.Давай вит.Д,храни си го както поиска,този растеж ще спре.Иначе и моето диване ядеше по толкова тогава.Доста е,но...различни са.А пюренце от моркови можеш да започнеш,ако искаш.Успех  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ами имаш си лакумница Mr. Green-за вашата възреаст е добре да яде по около 140-150 грама,но не се сещам начин да кажеш на бебето че яде много Laughing
Виж целия пост
# 5
А по колко пъти на денонощие ги хапвате тези 200 мл?
Виж целия пост
# 6
alex123, а какви са признаците за липса на калций?
Виж целия пост
# 7
Яде по 5 пъти на денонощие , а за признаците за липса на калций - изпотяване , нервност , мятане в леглото , внезапни будения през нощта и съпоставено с бурния растеж на ръст за месеца. Аз като се обадих на педито си мислех , 4е това са признаци на растене на зъбки , ама като я прегледа се оказа това с калция. Благодаря на вси4ки за мненията , поуспокоих се и наистина ще пробвам ве4е да хапваме пюрета малко по малко...
Виж целия пост
# 8
5 х 200 мл е много на 4 м. Ако бебчо от начало си хапва по-повече, обаче явно си е лакома, ген и т.н.. Не знам дали захранването с пюре ще се отрази отрицателно на растежа.
Виж целия пост
# 9
Калоричността на Милумила е като на другите млека, но ти защо го даваш, след като ядете добре? Той се води за злояди деца, може би отваря апетита на детето? Защо не даваш Аптамил?
Относно признаците за липса на калций - сигурно ли е, че не му е топло на детето през нощта? И ние имахме такива признаци и като започнах да спирам парното през нощта изчезнаха веднага. Grinning
Виж целия пост
# 10
и ние сме на Милумил но от 1 седмица яде по 180 на ядене доста е като количество, а сме почти на 7 месеца
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай всички бебета са различни. Бебето на сестра ми беше на кърма и качваше много. После като почна да пълзи и да се движи повече спря да качва и сега почти на годинка е слабичък. Аз също съм на Милумил, но моя е малко злояд, яде 7 пъти по 100, а понякога и по 6 пъти бута ми ръката и не иска(на 3 месеца става в понеделник). Та едни бебета ядат повече други по-малко. Важното е детето да се чувства добре. Иначе и моя бебо е малко нервен и се буди през нощта давам му биберон, заспива за малко и после пак се буди и мен това ме притеснява.
Виж целия пост
# 12
Добре де, нали точно в млякото се съдържа калций. Пък и АМ са специално обогатени newsm78 Предполагам педката ти знае най-добре, но просто ми се странно.
А за количеството мляко и големината на бебето и друг път съм казвала: "Като яде малко - защо малко, като яде много - защо много" Не могат всички да са еднакви. Ето сега си чета бебешкия дневник - в началото на 4 месец Ева е ядяла по 200мл. 5 пъти дневно, ама точно в този период после почнаха едни зъби и мъка, мъка...
Виж целия пост
# 13
Виж в съседната тема какво са ми писали "Над 180 мл." се казва темата. Моят малък мъж беше започнал да яде по толкова и по съвет на мамите му смъкнах к-вото на към 160 по 5 пъти дневно. Мрънка по малко, ама нека мрънка, наддава добре тъй че няма нужда от повече. Можеш и ти да пробваш да смъкнеш с 10-20 грама количеството /на готовото мляко/ и с 1 лъжичка примерно /мерителна за сухото в-во/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия