Защо оставят бебетата при майките в Св.София

  • 2 356
  • 51
През цялото време ли са при майките. От една страна е хубаво, но от друга бебетата не трябва ли да са под постоянно наблюдение, нали има опасност от инфекции, а пък им и слагат първата имунизация. Моля споделете как протича един ден с бебето в една стая? Решила съм да раждам там.
Виж целия пост
# 1
Аз родих там , бебетата са при майките само във Вип отделението и не е задължително бебето да е при теб , това е само ако ти искаш. Лично аз 1-вата нощт не я взех при себе си , но останалите дни пожелах да си е при мен- така свикнах още от родилното на режима на бебка, с храненето и вси4ко останало. Взимат бебетата всяка сутрин за изследвания и през няколко 4аса за преобли4ане. Ако все пак не се 4устваш сигурна го остави в общата стая - това е въпрос на избор. Желая ти леко раждане и прекрасно бебе!
Виж целия пост
# 2
Опасността бебето да прихване болнична инфекция е толкова по-голяма, колкото по-често за него се грижат други освен майката (към майчините бактерии детето има имунитет, предаден трансплацентарно и усилван чрез коластрата) и колкото повече време прекарва изолирано от нея и в контакт с болничната обстановка. Наблюдение на бебетата е нужно - и се осъществява постоянно - от майката Laughing Майка, която е до детето си и го наблюдава постоянно, много по-бързо може да улови признаци за нещо нередно от забързана акушерка, която има да се грижи за още н-броя бебета. Първата имунизация на много места се слага пред майката (аз раждах в Окръжна и там я слагаха пред нас - бебетата си бяха нон-стоп с нас) и в присъствието на неонатолога след сутрешния преглед на бебетата.
В добавка това бебето да е при теб има множество предимства - свикваш ти да си човека, отговорен за бебето и се учиш от него още от първия момент, което ти позволява да си много по-уверена като се върнеш вкъщи и отговорността падне изцяло върху теб. Помага да се установи правилно кърменето и бебето да има неограничаван от часове достъп до гърдата, което е важно за избягване на куп проблеми. И т.н., и т.н. Grinning
Виж целия пост
# 3
Когато родиш, ще разбереш защо и няма да съжалиш и за миг  smile3521
След раждането това стана основният ми критерий за избор на АГ болница.
Хедра е обяснила предимствата много добре, както винаги  Hug Имунизациите, тоалетите, взимането на кръв за изследвания... всичко се прави пред теб в стаята, на вратите има окачен график на визитациите на гинеколозите и педиатрите.
Ако пожелаеш, винаги можеш да оставиш бебето в детското отделение, но едва ли ще поискаш  Wink Пожелавам ти леко раждане, за да можеш да се занимаваш пълноценно с него  Hug

П.П. Бебетата са при майките навсякъде, не само във ВИП-а.
Виж целия пост
# 4
       
        Защото е естествено майката и бебето да са заедно.
Лично на мен прекия контакт ми даде възможност да опозная детето си и ми вдъхна увереност.
           Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 5
       
        Защото е естествено майката и бебето да са заедно.
Лично на мен прекия контакт ми даде възможност да опозная детето си и ми вдъхна увереност.
           Успех и леко раждане!
Grinning newsm10
Виж целия пост
# 6
няма нищо по-естествено то това бебето и майката да са заедно-само в БГ е таз порочна практика да са отделно в някои болници, а след това се чудят защо повече от пловината майки не могат или ни искат да кърмят бебетата си
Виж целия пост
# 7
В "Света София" бебетата са при майките не само във Вип-а!
Мен лично никой не ме е питал дали искам бебето при себе си или не! Сутрин в 6,30 часа ми го носеха и вечер към 11-12 часа го взимаха за през нощта! През останалото време ги взимаха само за по 10-тина минути за тоалет!
Въпреки, че родих секцио, ми дадоха бебето още на следващия ден, щом излязох от реанимация! И наистина носеха бебетата на всички, без да питат искаш ли или не!
На мен лично ми беше добре да си гушкам бебето през деня, а през нощта си доспивах!
Успех!
Виж целия пост
# 8
Аз точно затова избрах Св. София Simple Smile

Бях във ВИП, бебето си беше при мен, кърмех я на поискване. Имаше опция през нощта да я взимат, но аз не давах и си я държах при мен Simple Smile

Първо бебето може да се кърми на поискване и второ не е толкова стресиращо прибирането вкъщи защото си свикнал поне мъничко с малкото човече  Grinning

Леко раждане и едно прекрасно и здраво бебенце Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
момичета, не мага да ви разбера, честно.
В една тема масово негодуване защо еди-къде си бебетата били отделно, а в друга защо били с майките си. Ами чудесно, изберете болницата, в която правят така, както на вас ви харесва
Виж целия пост
# 10
Най-голямата ми радост в болницата беше, че Ния е до мен във всеки момент.. Когато тя спеше, спях и аз. Когато беше будна, я вземах в мен, гушках я, милвах я, слагах я на гърдите си, правех й снимки или просто я наблюдавах.. Неповторимо изживяване!
Виж целия пост
# 11
Ама това че е при теб, не означава, че не е под наблюдение  Rolling Eyes
Аз си гушнах бебето за първи път 8 дни след раждането и толкова се радвах и разтапях от гледката на бебенце, което носеха при майка му няколко часа след раждането  Simple Smile
Живот и здраве като родиш, ще оцениш това  Grinning
Виж целия пост
# 12
Мила,в Бургас например има само една болница в която се ражда и нямаме право на никакъв избор.Та във въпросната болница бебчовците са си при теб още от самото начало и постоянно и вечер и ги повиват пред теб и къпят и всичко останало!Няма дори опция да ти ги взимат вечер,че да се наспиш,но това е чудесно!!!Не бих могла да си представя бебка да я бяха взимали и да незнам какво става с нея newsm78А и другите момичета много правилно са ти казали,ами така свиваш с режима на бебето и у дома ще ти е много по-лесно!А особенно и ако ти е 1-во бебче по добре още от болницата да си наясно какъв режим ще има то.
Желая ти леко и безпроблемно раждане!
Виж целия пост
# 13
И "у наше село" (т.е. в Плевен) бебчетата са денонощно при мамите си. И според мен това е най-доброто за бебето - то 9 месеца е било вътре в мама и изведнъж да го откъснат от нея, да го отделят в друга стая - съвсем само, без мама... ooooh!
От друга страна, когато е при теб и заплаче, ти го взимаш, кърмиш, гушваш, проверяваш му памп-а и други подобни. А когато е при акушерките... нали не мислиш, че някой му обръща внимание Sad... цъ...
Успех Grinning
Виж целия пост
# 14
Това е съвсем нормално.Бебето е винаги при майката(освен ако се е родило в 7 мес. и се налага кувиоз).А иначе практиката тук е следната-75 % от жените,раждат по домовете си(на тяхното легло,или в тяхната вана)Така че си направи сама заключенията,къде след това бебоците Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия