Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

С термин Ноември вече и в Родени

• 52 553
  • 686
 animal085
Здравейте!
Крайно време беше да се премести темата, така че ЗАПОВЯДАЙТЕ Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Мерси за темичката 😊
Виж целия пост
# 2
Здравейте и от мен.. Мерси за темата Hug
Виж целия пост
# 3
Мерси за темата!
Виж целия пост
# 4
Здравейте и от мен! Мерси за темата! Днес моята кукла прави 2 месеца  Party и по случая така хубаво се е успала Simple Smile
 В четвъртък сме на консултация и ваксини. Дано ги понесе леко. Бузите продължават да са й грапави, въпреки че я мажа с крем на Биодерма. Ще видим какво ще каже педи по въпроса.
 Днес го дават по-хубаво време и мисля да излизаме вече, че се побърках вътре. Иначе нея я изкравах на балкона, но не е същото.
 И да се похваля - от 01.02 почвам 90-дневната, че съм станала мини-багер вече. Дано само да имам и воля Simple Smile
 Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 5
Честит ви втори месец , Слънчогледке!
И аз взех да се побърквам вече вътре. Ние тъкмо почнахме да се разхождаме и времето стана ужасно. Sad Сега с нетърпение чакам. Ама нека се постопи тия дни снега и тогава, че по тоя лед количката не става.

И на Мери бузките са грапави. И да ги мажа все са така.
Утре ще подавам документи за детски. Оказа се, че с новите прагове се класираме. То големите пари, ама все пак.
Вчера мъжи ми ходи да иска направление за ортопед и оная му казала къде да иде без направление сега, а по-късно да му се занесе на лекаря. Аз не искам така. Трябвало било, когато ходим на преглед тогава да ни даде и имало вриме до четвъртия месец. Толкова се ядосох. Само да дойде юни и ще я сменя тази. Слънчогледке, ти ли ми беше препоръчвала педиатър в трета градска? Би  ли ми казала пак името (ако правилно помня, че си ти). Не ми е съвсем близо в сравнение със сега, но е по-важно да е читав лекаря.
А ваксините са мнооого кофти, ама няма начин.  Хубав ден , момичета!
Виж целия пост
# 6
 bouquet Здравейте майчета! Благодаря за новата темичка, поне в нея ще бъда по активна! Виждам, че обсъждате прегледа на ортопед. Нашия педиатър нищичко не ми е споменал, но сега сме на 10ти февруари на консултация и ще го питам аз. Мойто Катенце е вече на 2м. и половина, много е кротичка, но нещо с яденето не можем да се разберем и ме притеснява, че расте повече на дължина от колкото на кг. На консултацията на 2рия месец беше 58см и 4,600кг. Тя е на АМ от 40 ден за съжаление ми спря кърмата... Купувахме и НАН1 но нещо много повръщаше от него и педиатъра ми каза да купувам на ХИП млякото което е анти рефлукс и е против повръщане. Тя го харесва хапва си от него и вече нямаме проблеми с повръщането. Храни се по 5 - 5 пъти на ден но повече от 150мл. много рядко да изпие. Вие как сте в това отношение момичета, по колко горе долу хапват вашите бебоци, че нещо съм се притеснила... Зная че хапва колкото и се яде, но все пак ми е притеснено... И искам да ви попитам да споделите ако някоя от вас има сходен проблем, с главичката, Катето много сми на ляво и главичката леко се е изкривила, аз се опитвам да я слагам на другата страна, но тя е много ината и след малко пак си се обръща... Споделих с педиатъра и той ми вика "Ми нищо ще е по екзотична..." което ме изнерви страшно много, вместо да даде съвет той се държи несериозно, та май май ще го сменявам.... Поздрави момичета и ще чакам да пишете като сте по - свободни!  Hug
Виж целия пост
# 7
Бебоче, прага за детските е в сила от средата на годината мисля. Дотогава си остава 350 лева на член от семейството.
'Месечна помощ за дете до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст;
Месечна помощ за отглеждане на дете до навършване на една година;
имат семействата, чиито средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, преди месеца на подаване на молба-декларация, е по-нисък или равен на 350 лв. бруто.От 1 юли 400 лв бруто.'
Питай тук за всеки случай:
http://m.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=897179.0
Виж целия пост
# 8
Зайче, ние също имаме проблем с яденето. Не се получава режим читав. Иначе по 120мл. изяжда, толкова е нормално - 120-130мл. Ама малко трудно ги изяжда, а и дори да ги изяде пак много рано е градна след това без да изчака три часа. А сме на АМ.
150мл. си е бая, ама то си е до дете. Ако му се яде, няма да го държиш градно.
Моята кукла май по-често спи надясно, ама и на другата страна се облъща. Както си иска.
Едит: Доли, мерси.
Виж целия пост
# 9
Здравейте, мами!
Моята принцеса е на два месеца. Тъй като не пожела да засуче се налага да се цедя. Храня я около 6 - 7 пъти на денонощие, средно три хранения с кърма по 120 мл. и три с АМ - пак 120 мл. Тя се роди 3050 гр., после смъкна до 2820 гр. Сега не знам колко точно е, но последно педиатърката каза, че наддава добре.
Тъй като се лигави докато я храня, на гушката й има зачервена гънка от влагата, въпреки че забърсвам старателно. Една позната ми каза да я мажа с Бепантен, но не съм убедена, че е правилно. Някой с подобен проблем?
Виж целия пост
# 10
Здравейте и от мен е новата тема.
Виж целия пост
# 11
Бебоче, за Трета градкса ти бях препоръчала д-р Иванова.
 Ние от скоро ядем по 120 мл. Иначе 90. Предпочитам по-често и по малко. С тези АМ да не се разшири стомахчето като е много на веднъж.
 Сега в четвъртък и аз ще питам за ортопед, че до сега нищо не ми е казвала.
 Иначе Габи спи по гръб и си мести главата сама на където й е удобно. Милата - едното уше й е по-стърчащо от другото и като че ли с е малко по-различно. Не е много, но откакто я забелязах само се вглеждам в това и се нервирам. То и реално няма какво да се направи де. Нека да ми здрава, пък това да й е кусура!
Виж целия пост
# 12
и на моето мишле едното му уше е стърчащо и аз само в него се вглеждам, както и в главичката и се ядасвам, но наистина най - важното е да са ни живи и здрави, не да им търсим кусури  Wink А за хапването явно си е просто с такъв метаболизъм и си върви финна мома за сега, може би не бива да се притеснявам, ща видим сега на консултацията, какво ще каже педиатъра. Относно зачервяването на гушката, и ние имахме такъв проблем и лекаря каза да купя Тридерм и след къпане да я намажа, и наистина имаше голям ефект, много бързо и мина.
Виж целия пост
# 13
Здравейте и от мен в новата тема,  bouquet.
И при нас имаше предпочитание на коя страна да спи момата, като споделих с педитърката, тя ми обясни че бебетата се обръщат към обекти които са им интересни - нещо светещо, прозорец, лампа. И реално и при нас беше така, тя искаше винаги да е обърната към мен и зад мен е нощното осветление. Решихме проблема като се преместих от другата страна на леглото. Като заспива първо е обърната към светлината и нещо си говори преди да заспи, като се събуди през ноща за хранене я поставям без проблеми на другата страна. Това е защото спим двете на спалнята. Но има и възглавници, виждала съм други майки да споделят, че ползват, децата на могат да се обръщат сами с тях.
И аз покзвам Бепантен за дупето и съм много доволна. Когато под мишниците и гънките се зачервят слагам и там от крема и много бързо минава. Ползвам Бепантен оинтмент, има различни видове.
Виж целия пост
# 14
И аз да се разпиша в новата тема! И ние растем, на два месеца е и пие 150мл ам през около 4 часа. Някой питаше дали е нормално това количество - да, даже е на високата граница. А АR млеката са и по-гъсти така бебетата имат чувство за ситост с тях (ние не сме на AR въпреки че сме с рефлукс). Оказа се че сме и с алергия към млякото и след няколко опита и грешки мисля, че открихме подходящото.

Иначе още ни мъчат колики. Сега от няколко дена започна да лапа ръкави, одеала, блузи, играчки и се чудя не е ли много рано? Изплюва си биберона и започва да дъвче качулката на блузата . някой друг с такова бебче? Само не ми казвайте зъби, защото ще се застрелям. Поне глътка въздух да поемем от рефлукс и колики преди зъбите...

Едит: Да допълня за главичката - при нас в началото предимно на дясно гледаше. Това, което най-много помогна бяха 3 сесии с остеопат специализиран в бебета (в чужбина съм и не мога да препоръчам конкретен). Ние ходихме за рефлукса, но това с главата беше "бонус". Сега вече няма никакви проблеми, но и аз сменям позицията на играчките (по-скоро за да не му омръзват).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия