Въпрос към родилите през 2006 г. в Окръжна б-ца Варна

  • 579
  • 9
Родих първото си дете в Окръжна б-ца преди 5 г. и смятам да раждам там и второто (живот и здраве в началото на май). Та имам няколко въпроса.
1. Преди 5 г. освен личните вещи трябваше да се носят и чаршафи, чиния, прибори за хранене - това все още ли е така?
2. При постъпването имаше един списък с медицински консумативи, който трябваше да се предаде на дежурните - имам предвид спринцовки, игли, памуци, марли, абокати, спирт и още куп неща. Все още искат ли такива работи?
3. Как стои въпроса с присъствието на таткото при раждането? Позволено ли е? Заплаща ли се?
4. А посещения след раждането могат ли да се правят? Родилката може ли да излиза свободно извън родилното?

Благодаря предварително на всички, които отговорят!
Виж целия пост
# 1
stef_p аз родих там преди 30 дни, за което съм много доволна.
Относно въпросите ти:
1. Преди 5 г. освен личните вещи трябваше да се носят и чаршафи, чиния, прибори за хранене - това все още ли е така?
- трябва да си носиш само чашка за чайче, вилица и лъжица.
2. При постъпването имаше един списък с медицински консумативи, който трябваше да се предаде на дежурните - имам предвид спринцовки, игли, памуци, марли, абокати, спирт и още куп неща. Все още искат ли такива работи?
- не е необходимо нищо от изброените неща, само за след раждането лигнин.
3. Как стои въпроса с присъствието на таткото при раждането? Позволено ли е? Заплаща ли се?
- виж по този въпрос не съм информирана, защото никога не съм искала таткото да ме вижда в неадекватно положение, пък и за него трябва да мисля Laughing
4. А посещения след раждането могат ли да се правят? Родилката може ли да излиза свободно извън родилното?
- Посещения се правят през целия ден във фоаето и бебчето го показват през прозореца на вратите. За излизането не е разрешено, но пък не е и заключено.
Виж целия пост
# 2
Виоланта го е написала много добре!!!и аз така знам
Виж целия пост
# 3
Аз родих там миналата година, не мисля , че за 10 месеца нещо се е променило.
Ще ти отговоря на последния въпрос, защото на другите Violanta ти е отговорила.

Моят мъж ме видя 5 мин. след като родих. Посещенията са малко ограничени, защото вратите  са с магнитни карти. Но аз няма проблеми , просто трябва да помолиш санитарките да ти отворят. Някои казват, че не пускали вътре, но моят мъж всеки ден беше при нас.

Не съм много сигурна за присъствието на бащата, защото не видях да има ВИП родилна зала. Тази в която аз раждах имаше две магарета. Но може и да има.

Желя ти успех и леко раждане.

Violanta, честито бебче. Да е живо и здраво и много да те радва   bouquet
Виж целия пост
# 4
Преди три седмици всичко беше както го е написала Violanta.
То и по-добре ,че никого не пускат вътре,че ще ни видят кървящи и заголили кълки.
Едно момиче беше дало да снимат вътре кото се роди беба и не и отказа тази акушерка.
Малко се карат като станат много във фоаето ,че често излизат прекалено рано родилките.
Иначе след обяд почти никой няма.
Виж целия пост
# 5
Искам да попитам - нощниците от там ли ги дават или си носиш свой newsm78
Виж целия пост
# 6
Виоланта го е написала много добре!!!и аз така знам
Родих преди 13 дена в ОБ, с посещенията е малко зле , свижданията са разрешени , но доста често се поскарват когато станат повече хора , навън е забранено да се излиза , но не е невъзможно.
 Ношници си носиш от къщи , аз си бях взела и пижама и ми беше много по удобно , ношницата я ползвах при самото раждане  и после за сутрешната визитация .
 И  нещо друго - при приемане багажа не разрешават да е в сак , накараха ме да прехвърля всичко в найлонова торба.
  Леко раждане 
Виж целия пост
# 7
Искам да попитам - нощниците от там ли ги дават или си носиш свой newsm78
Приготви поне 3 броя, защото вътре е голяма жега. За родилките искат пакет лигнин и памперси за бебето, и лигнинът и памперсите стоят при теб, памперсите ги искат като преобуват детето. Багажът е в торби, а раждане с бащата май струваше 200 лева, ама трябва да проверите пак. Аз раждах декември месец 2004, много съм доволна. Живот и здраве, второто пак там. Laughing
Виж целия пост
# 8
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 9
До колкото разбрах,присъствието на таткото струва 60лв smile3503
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия