за кърмата и има ли въобще начин да се увеличи количеството така че да няма

  • 1 085
  • 17
няма възможност за повече букви в заглавието Laughing
има ли въобще начин да се увеличи количеството така че да няма нужда от изкуствено хранене. Има ли нещо което се взема още докато си бременна или някои да сподели опита си? Има ли случаи при първо дете малко и почти няма кърма а при второ се заливаш от кърма? Задавам въпроса защото така ми се иска вторият път да имам нормално количество кърма. Първият път се изцеждах почти 12 пъти на денонощие и по толкова пъти стоеше детето,и накрая само някакви си 200мл за 24 часа, даже и толкова нямаше. И мислех че правя нещо докато не доиде една приятелка и тя си го кърмеше и се помпеше и пред мен за 10 минути изпоми 2 шишета, ама то течеше направо. И освен това пробвах и билкови лекарства-нищо не помогна и си помислих ако нещо знаете за предварително или все тази-каквото е било първото дете така ще е и второто...
Виж целия пост
# 1
Лана, пусни тази тема в Кърмаческия и ако искаш прегледай библиотеката там. Според мен тогава и сама ще си отговориш на въпросите. Аз никога не съм преливала от кърма, да изцедя 200 грама не помня да ми се е случвало, но кърмя повече от година вече  Grinning
Виж целия пост
# 2
Предполагам най-добре ще ти отговорят майките във форума "Кърмене"
  bouquet
Виж целия пост
# 3
ето ти малко линкове към статии по темата от библиотеката на Кърмаческия
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8057
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4199
Виж целия пост
# 4
Може би ще е от полза да дадеш повече подробности относно раждането и всичко около първото кърмене - евентуално може да си проличи къде е имало проблем, за да можеш да получиш по-конкретна информация какво да избягваш?
Иначе най-общо казано - по-лесно е да се избягват грешките, отколкото да се поправят.Много е важно нещата да са организирани правилно от самото начало - неограничавано по време често кърмене, без добавки, води, чайчета и т.н. Необходимо е да се изключат и проблеми от страна на бебето - неефективно сучене и неправилно захапване без трансфер на мляко, както и някои други особености. За майката - да се изключат някои здравословни и хормонални проблеми. А преди това - събиране на възможно най-много информация предварително, за да е уверена майката, че е направила всичко по силите си и най-вече - да има подкрепа от околните и от опитни кърмачки (и от медицински лица по възможност). Т.е. - Библиотеката на кърмаческия форум е задължително четиво за момента, другото ще дойде после Grinning
Виж целия пост
# 5
Хедра го е казала прекрасно!  bouquet

При мен беше същото, баткото кърмих само месец поради липса на информация и неадекватни съвети от страна на педиатъра. Все си мислих че и втория път няма да успея. С малката се подковах  от рано с инфо. Първото което сторих още в родилния дом беше да кърмя почти постоянно или по-точно толкова дълго и често, колкото бебето искаше. Така продължих и у дома, така продължавам вече година и половина, на поискване!. Цедила съм 200мл кърма само първия месец когато кърмата не се беше регулирала според нуждите на малката, възползвах се от излишъка да си направя запаси във фризера. После спрях да цедя и всичко се нормализира. Ивелина беше само на кърма 6 месеца!
Следващия път когато ми се наложи да цедя беше когато започнах захранването, понеже забърквах кашите и пюретата с кърма. Ако кърмиш бебето си на поискване, което ще рече чуденсо и достатъчно и въпреки това изцеждаш 200мл, това щше рече че си си докарала хиперлактация, което никому ненужно и дори опасно.
Виж целия пост
# 6
Да, изчела съм ги тези неща-не стана Cry
Бебето беше родено нормално (с епидурал)без никакви усложнения 4300г. и имаше адското желание да яде и все още не е намаляло LaughingРефлекса беше точен. Тук бебето си го оставиха при мен веднага след раждането и в самата стая го къпаха и прочие-всички които трябваше да го прегледат идваха при мен с бебето. На всеки два часа идваше сестра специално за да види как го кърмя и дали е правилно, само през нощта не доиде, но ми каза да продължавам на поискване и така докато ме изписаха, което беше на втория ден и после за в къщи ми дадоха пак указаниа и съм го кърмила с картинки и думи- на поискване или минимум на два часа и тогава не се цедях, бебчо смучеше като за световно ама да му се невидяло нямало е нищо. на петия ден имах задължителна консултация пак да видят как стои въпроса с кърменето. И да не забравя откакто родих толкова течности пиех, всъшност само вода но учудвах самата себе си-някак си организма го искаше... И като отидох на петия ден -пак гледаха поза, как смуче -мериха го преди да смуче, след това-няма нищо от това което му е нужно и ми дадоха една помпа"МЕДЕЛА"-много добра и ми казаха да му давам да суче когато иска или минимум на 2 часа и след това да се цедя поне на 3 часа през деня и 4 през ноща. и така върховото ми постижение беше тези 200мл за 24 часа събрано.и то на втория месец. А след това на десетия ден пак ме викнаха да видят какво става и пак нямаше никои. А детето стоеше по 15 минути на всяка гърда. А наистина тези които имат кърма  на три часа цедят от едната гърда по толкова. И на третия месец аз се предадох, а и вече се връщах на работа и така. Затова търся нещо повече. А относно даване на вода и чаичета на детето още от болницата ми казаха ниаккви такива до 6 месеца-само маичино мляко или изкуствено ако нямаш и аз съм го спазвала. Така че явно няма да има чудо да кърмя и това дете. Не знам за хиперлактация, но то не пускаше Mr. GreenМоята приятелка го кърми два месеца и после се върна на работа-нямаш избор и се цедеше на работа през 4 часа и когато беше на 6 спря да се цеди а бебето пиеше мляко до 10 от запасите във фризера. А всъщност и повечето жени са така за които съм чула че има кърма. Но наистина цедеше по толкова аз съм го виждала с очите си и всъщност това доста ме отчая. Къде съм сгрешила? И бебчо реве та се къса и познаите защо-ами гладен. Беще с половин килограм по лек на петия ден -гладен човека...
Виж целия пост
# 7
Лана, пишеш, че си се предала на 3-я месец след връщането си на работа. А дотогава само на кърма ли беше бебето? Как качваше?

Това за петия ден не го мисли много. Нормално бебетата свалят до 10% от теглото си през първите няколко дни, така че не е показател. Вярно, че при вас са повечко, но ми е интересно какви бяха следващите ви резултати от тегленията. Ня вярвам тамошните медици да са оставаили бебето да гладува напълно 3 месеца  newsm78
Виж целия пост
# 8
Много чудно това Thinking Иначе за информация моята беба се роди 3850. Падна до 3350 и ми я изписаха на 3550 с подпис от моя страна, че си взимам "гладното" и "недохранено" бебе. Родих секцио и ме изписаха на 6-тия ден. Та наистина в началот си спадат, ама защо така е продължило... Деси скоро беше писала нещо за остатъци от плацента... ДЕСИИИИИ, къде си да обясниш подробно, че да не взема да напиша някоя глупост Blush
Виж целия пост
# 9
Мами да се включа и аз като новак/от всякъде/.В род.дом имах много,родих секцио и на 2 ден преливах.След изписването ни продължих с кърменето до момента в който не дойде GP на консултация.Като разбра че кърмя за около 1 ч. ми се на кара,тр.дае 15-20 мин.,но беба продължаваше да си търси...Стигна се до там че с постепенното намаляване на времетраенето и кърмата ми намаля SadУтре ставаме на 1м. цедя едвам 30 гр. исе дохранваме с АМ CryМъчно ми е като ви чета как кърмите а аз не. Sad
Виж целия пост
# 10
Мокина, бебето ти е още много мъчничко и връщането изцяло на кърма няма да бъде голям проблем.
Иска се само желание от твоя страна и готовност да се отдадеш изцяло на бебето поне за няколко дни, докато ти стимулира лактацията толкова, че да започнеш пак да произвеждаш количествата, които са му нужни.

За съветите на педиатърката не ми се говори, за съжаление в БГ всички сме на този хал и за да кърмим успешно ни трябват доплънителни източници на информация - форуми, сайтове... и всичко е почти само в нета. Дори книжарниците не предалгат нищо кой знае какво, освен "Книга за кърменето", която ти препоръчвам горещо да си купиш, ако все още не си.

Ако те интересува въстановяването на лактацията и връщането изцяло на кърма, просто посети библиотеката на форума. Там има достатъчно информация по въпроса. Ако имаш все пак нешо неясно, питай - ние ще помагаме.

 
Виж целия пост
# 11
mokina гледай сега, когато човек иска намира начин!
Виждаш сама грешката си а се оплакваш newsm78, вземи промени нещата щом имаш желание да кърмиш. Обещавам ти че за седмица ще спреш добавката!
Виж целия пост
# 12
Мами да се включа и аз като новак/от всякъде/.В род.дом имах много,родих секцио и на 2 ден преливах.След изписването ни продължих с кърменето до момента в който не дойде GP на консултация.Като разбра че кърмя за около 1 ч. ми се на кара,тр.дае 15-20 мин.,но беба продължаваше да си търси...Стигна се до там че с постепенното намаляване на времетраенето и кърмата ми намаля SadУтре ставаме на 1м. цедя едвам 30 гр. исе дохранваме с АМ CryМъчно ми е като ви чета как кърмите а аз не. Sad
Не обръщай внимание на педито за такива неща,правиш се на разсеяна "да-да" и си правиш каквото ти си знаеш.Стигнала съм до заключението че не им се занимава с кърмене.До 3-тия месец Павел съм го кърмила от 40мин.до 1час всеки път различно,но под 40 мин не ми се е случвало.Дори и да заспи,което често се случваше,докато сам не пусне цицата не съм го оставяла.
Виж целия пост
# 13
Лана,разбирам,че не си в БГ и имаш достъп до ресурси, които тук не са на разположение. Може отсега да попиташ лекарите да те насочат към специалист-сертифициран консултант по кърмене (носят титлата ICBLC - international board certified lactation consultant - друг тип консултант няма да ти свърши същата работа!), с когото да се свържеш и да направи предварителен преглед на гърдите и на историята ти (прави се много подробна анамнеза не само на раждането, а и на всякакви заболявания при теб, които привидно не изглежда да имат връзка с лактацията като тироидни смущения, други хормонални проблеми, проблеми със зачеването и т.н.). Същият консултант може да те следи още веднага след раждането и да даде препоръки за някои по-специфични мерки, ако се налага (има разни видове билкови и лекарствени стимуланти, но към тях се прибягва след подробна консултация с такъв специалист и предписание от него и след като са изчерпани всички други мерки - а тези хора си знаят работата). Има и един проблем обаче с тези консултации, който не знам доколко ще ти е проблем - плащат се от джоба. В някои страни осигуровката покрива една такава консултация след раждането извън болницата (а и в някои болници има такъв консултант на разположение и вижда всички родилки, това си е включено в болничния престой) - може би трябва да се поинтересуваш как стоят нещата при вас и евентуално да се посражаваш със застрахователите да ти платят такава визита.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви  bouquetЩе се опитам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия