ТОЙ ХЪЛЦА

  • 914
  • 13
Здравейте мами,
Моят бебо е на 8 дни и ме притеснява това,че след почти всяко ядене хълца newsm78,а не урига.Храня го на поискване и откакто сме вкъщи не му давам вода.Трябва ли да давам вода за това често хълцане,защото аз понякога предлагам гърда...той приема и след малко хълцането спира,но не всеки път иска да суче още...
Виж целия пост
# 1
Честито бебенце Grinning
Не се притеснявай - хълцането е напълно нормално, не пречи на бебето и не е индикатор, че правиш нещо погрешно. Няма нужда от вода - може да предлагаш гърдата, бебето ще сукне, ако има нужда - ако не,значи не трябва и ти да се тревожиш Grinning
Уригването често е трудничко, но не е проблем, че бебето не се оригва, стига да е спокойно и да не връща много мляко. Постепенно ще се научиш как е най-ефективния начин за уригване, ако се наложи - при мен и двете ми деца не искаха да се уригват, никога не са връщали мляко и това не ги е притеснявало, така че не съм го мислила и аз. Но и двамата хълцаха (и продължават да си хълцат и до днес) след всяко хранене Grinning
Виж целия пост
# 2
При мен също е трудно уригването, ако един път се уригне, после три не го прави.Но не връща кърма.Струва ми се обаче, че по-трудно заспива когато не е уригнат и обратното, заспива веднага, когато е.Дали има някаква връзка? newsm78
Виж целия пост
# 3
Честито бебче!  ylinfant
И моето хълцаше след всяко ядене първите два месеца. Сега хълца по-рядко. Ти си открила начина за спиране. Понякога не действа, аз не се притеснявам и я оставям да се успокои сама. Хърца по 15-20 минути тогава. А за оригването-не се оригаме изобщо.
Виж целия пост
# 4
Синът ми хълцаше много още в корема ми. Като се роди, се оригваше изключително рядко, за сметка на това пък хълцаше много и продължително. Минаваше му само със сукване. И сега хълца сравнително често, особено като се смее много. Ама не му минава от нищо, освен от само себе си.  Wink
Виж целия пост
# 5
Честито бебче!
И моят син почти никога не се е оригвал след хранене, започна да го прави на дърти бебешки години  Wink - към 7-8 месец. За сметка на това хълцаше много. Открила си начина за спиране на хълцавицата, който и при нас действаше безотказно Hug

П.П. Един трик за спиране на хълцането при пораснали дечица и при мами, татковци и т.н. - една лъжичка кисело мляко. Действа в 100% от случаите Sunglasses
Виж целия пост
# 6
Честито и от мен!
И моето бебе хълца в 90% от случаите. Понякога предлагам гърда, понякога не. Обикновено я държа правичка, докато се успокои. Не винаги орига. Хълцането е неприятно по- скоро за теб, отколкото за бебето. Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите.И моят бебо не връща мляко Peaceзначи мога да бъда спокойна
Виж целия пост
# 8
И ние сме от хълцащите бебета-дъщеря ми хълцаше преди да се роди още!Когато хълца и давам да суче-винаги действа!
Виж целия пост
# 9
И ние сме от хълцащите бебета-дъщеря ми хълцаше преди да се роди още!Когато хълца и давам да суче-винаги действа!
и ние така
честита радост
Виж целия пост
# 10
Да, и моят сладур хълцаше още в корема Hugи това с млякото помага Peace
Виж целия пост
# 11
Съвсем нормално е бебенцата да хълцат не му се притеснявай толкова и според мен няма смисъл да се дава вода,то минава от само себе си.
Виж целия пост
# 12
честита рожба.ние много хълцахме,но постепенно се пооправ :иха нещата.сега сме на 5 м.и гледаме да се уригваме.не винаги става,но не се притесняваи. Laughing Laughing
Виж целия пост
# 13
И ние все още хълцаме всеки ден по наколко пъти. Даже докато беше в утробата ми все хълцаше.На доста места четох, че това не е проблем.Не се тревожи ,давай водичка ако иска, ако не недей. Моето бебче вода неиска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия