Захранване и ходене по голяма нужда

  • 1 554
  • 21
Embarassed  Не зная има ли връзка със захранването, но Гогата вече 4-ти ден не е акал  Cry

От около две седмици му давам тиква на обяд след обедното кърмене, по 3-4 лъжички, аккто и банан сутрин между двете кърмения. Онзи ден му дадох ябълка - първо настъргана, но не я щя, затова я изтисках на сок и си го изпи от чашка.

Чудя се има ли връзка с тези храни ходенето по голяма нужда? В началото като гзахочнах със захранването си акаше добре, а не мисля, че е от ябълката, защото още преди да му я дам не беше акал два дни  Cry  Confused

Днес му дадох и картофено пюре в тиквата (че не го щя само него). Но се чудя как да процедирам?

Дайте съвет или мнение?
Виж целия пост
# 1
Напълно е възможно да е от пюрето.Аз захраних с морков и пак така Ева не беше акала 3-4 дни и накрая като се изака беше твърдо.Затова започнах да слагам по 2-3 чаени лъжички пюре от круша в  зеленчуковото или да давам сок от круша.Акането се регулира.
Имай пред вид,че банана също запича.До колкото помня ти още не даваш плодови пюрета,но можеш да дадеш по малко сокче от круша,за да му помогнеш да си свърши работата Wink ,докато стомахчето свикне с новата храна.
Виж целия пост
# 2
Според мен има връзка. Откакто захраних ака 1 път на ден или на 2 дни, със съвсем различна консистенция, но да не изпадам в подробности. Grinning Иначе преди си ходеше на тоалетна между 2 и 4 пъти на ден.
И аз давам круша /фрешче/, сега като започнах и плодови пюрета чат пат, наблягам на разхлабващи.
Странно защо на пюретата на Хип  и от сливи и от круши пише влияние в/у стомаха- нормализиращо, а не разхлабващо.
Същото ли е като фрешче от ябълка е разхлабващо, а пюрето не. Трябва и за крушата и сливите да е същата логика, нали така?
Виж целия пост
# 3
Цитат на: PoliaSp
Странно защо на пюретата на Хип  и от сливи и от круши пише влияние в/у стомаха- нормализиращо, а не разхлабващо.
Същото ли е като фрешче от ябълка е разхлабващо, а пюрето не. Трябва и за крушата и сливите да е същата логика, нали така?


Защото съдържат и оризово нишесте и смлян ориз,а той действа запичащо.Поне аз така си го обяснявам.
Виж целия пост
# 4
А на мен ми се върти в главата, че в пюрето отивала целулозата от ябълката /крушата/, а в сока не и затова сока е разхлабващ, а пюрето не. Така ли беше?
Дано не съм написала някоя невероятна глупост! Embarassed
Виж целия пост
# 5
напълно възможно.
ние сме съвсем друг случай обаче: на мляко и каша акаше 1 път на ден, горе-долу по едно време.
след въвеждане на картофеното пюре и другите зеленчуци - ака по 3-4-5 пъти на ден все различен материал Wink , вече се побърквам само да проверявам памперса.....
Виж целия пост
# 6
А мога ли да му дам домашен сок от круша? Да си купя круши и да изтискам на сок? И как става? Вие какъв сок давате?
Виж целия пост
# 7
Според мен можеш да му дадеш сок. Като се дава твърда храна е добре детето да поема и течности.
Аз отдавна давам прясно изцедени сокове от ябълка и морков предимно и само благоприятен ефект има Grinning Изстисквам в сокоизстисквачка и прецеждам, за да няма частици, а ако нямаш изстисквачка може да настържеш с ренде и пак да изстискаш през тензух или марля...
Сигурно е от банана при Гогата, защото тиквата има даже разхлабващ ефект. На пюрето от тиква и ябълка на ХИП пише, че разхлабва Rolling Eyes
При нас пък със захранването започна да си ака всеки ден по веднъж или два пъти със съвсем нормална консистенция, а преди това не акаше по 4-5 дни заради твърде добро усвояване на кърмата Neutral Face
Виж целия пост
# 8
Значи мога да си давам сок от ябълка например, а не да ходя да търся круши специално сега?

Кики77, а ти как съхраняваш сока от ябълка - кога го правиш и кога го даваш? Мога л инапример да направя от вечерта и да стои в хладилника например доза за 1-2 дни? Освен това аз давам плода (засега само банан) между две сутрешни кърмения, нали мога да заместя този плод с плодов сок? Не ми се ще да давам много начесто плодове, докато не започнем с повечко зеленчуци...

Само да добавя - относно течностите. Аз мислех, че с кърмата би трябвало да поема достатъчно течности, не е ли така? Или все пак трябва и сокове?
Виж целия пост
# 9
При нас се получи същото и затова започнах да я уча да пие вода. Отне 1м, но след това стомахчето и се оправи.
Виж целия пост
# 10
Ако моят син се разака много, веднага го натъпквам с бананче. Спри банана и ще се оправи запека. За разхлабване можеш да даваш киви, грозде, тиква. Въобще всякакви позволени плодове, с изключение на БАНАН.
А с това захранване как мирише памперса  Angry
Виж целия пост
# 11
Цитат на: SZA
Значи мога да си давам сок от ябълка например, а не да ходя да търся круши специално сега?

Кики77, а ти как съхраняваш сока от ябълка - кога го правиш и кога го даваш? Мога л инапример да направя от вечерта и да стои в хладилника например доза за 1-2 дни?


Според мен - не. Давам сока веднага като го изцедя и докато се туткам, той потъмнява! Не съм оставяла никога, правя му малко, пр. 1 ябълка и 1 морков, или 1 круша, колкото изпие, толкова! Другото или някой от нас го изпива, или хвърлям!
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Graciela
Цитат на: SZA
Значи мога да си давам сок от ябълка например, а не да ходя да търся круши специално сега?

Кики77, а ти как съхраняваш сока от ябълка - кога го правиш и кога го даваш? Мога л инапример да направя от вечерта и да стои в хладилника например доза за 1-2 дни?


Според мен - не. Давам сока веднага като го изцедя и докато се туткам, той потъмнява! Не съм оставяла никога, правя му малко, пр. 1 ябълка и 1 морков, или 1 круша, колкото изпие, толкова! Другото или някой от нас го изпива, или хвърлям!


Точно така!Сока се приготвя и на момента се дава.

SZA,от това което чета до личната ми практика,разликата е огромна.Всяко детенце е различно и различните плодове и зеленчуци,оказват различно влияние върху организма.Ето например,аз като дам сокче от морков на Ева,след половин час най-много памперса е пълен.Никъде обаче не съм чела,че сока от морков разхлабва.Така че ти предлагам да пробваш по малко от допустимите за възрастта плодове или пюренца и ще откриеш,кое е най-подходящо за вас Stuck Out Tongue .Чела съм мненията на няколко майки и тук и в дир-а,че пюрето от круши,но на СЕМПЕР специално,действало разхлабващо и го хвалят.Аз не съм го пробвала,защото във Видин ги няма тези пюрета,но би могла да вземеш и да пробваш.
А щом сте започнали твърдата храна,бих ти препоръчала да ПРЕДЛАГАШ по малко водичка,ако е жаден ще пие,ако не-не!

Между другото,на мен ми се е прокрадвала идеята,да направя по-голямо количество сок и да го замразя във формички за лед и после да вадя по 2-3 кубчета и да давам,ама незнам дали е удачно и дали изобщо ще остане нещо в сока след тази продцедура Confused:  Ако някой знае повече по въпроса,моля да каже.
Виж целия пост
# 13
НИКОГА не давам замразен или прясно изцеден сок от хладилник, така се губят качествата му. Правя сока и давам или най-много след 2-3 часа, не повече. Шали е права за сока от морков - той не е разхлабващ, даже обратното, но аз имах предвид соковете въобще.
Шали, за времето, което ще ти отнеме размразяването на един сок, спокойно можеш да направиш един пресен Wink
Иначе има готови сокчета на ХИП, ама гледай в тях да няма захар.
И аз мисля като Анан и Шали за водата, все пак кърмата е течна храна и едва ли може да замести напълно водата, когато се дава и твърда храна, ама ако не иска да пие, не го насилвай Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Цитат на: kiki27

Шали, за времето, което ще ти отнеме размразяването на един сок, спокойно можеш да направиш един пресен Wink
Иначе има готови сокчета на ХИП, ама гледай в тях да няма захар.


Права си Stuck Out Tongue ,но си мисля за лютата зима,когато ще свършат домашните морковчета , круши,грозде и ще трябва да се купуват от пазара.На мен от село са ми донесли доста и незнам как да ги съхраня за по-дълго време,та това ми се видя не лоша идея.
И съжалявам,че отплеснахме малко темама.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия