Раждане на осигурени към ц-р Закрила

  • 1 130
  • 16
Интересува ме осигурена към мед. ц-р Закрила в коя болница е раждала и как я избра. Доколкото знам Закрила имат договори с доста болници. Има съответни екстри, които ти се осигуряват в дадена болница заради това, че идваш от Закрила, но не съм много наясно точно какви. Знае ли някой нещо по-подробно?
Виж целия пост
# 1
"Закрила" имат договори с повечето АГ болници и по-точно с определени гинеколози в тях. Ще трябва да попиташ кои са те и да си избереш къде и при кого ще раждаш. Осигурява се заплащането на раждането и всичко свързано с него.
С една дума казано, това, което плащат жените когато си избират сами къде и при кого да раждат, в твоя случай го плаща "Закрила". Grinning Напр. секцио ще ти струва 600 лв. ако си "обикновен" пациент, а когато си допълнително осигурена, тази сума ще се заплати на лекаря от "Закрила". Ти имаш задължението само да си избереш кой ще бъде доктора  Wink
Виж целия пост
# 2
Ако си осигурен към Закрила имаш право и на безплатна ЖК в Шейново (мога да говоря само за Шейново), която иначе е 280 лв. Имаш право на всички изследвания през беременноста там, било то и допълнителни, имаш право на безплатна упойка, избор на лекар (което е малко странно, защото има лекари, които дори и да си ги избереш няма да дойдат защото искат пари на ръка), и ако не се лъжа на ВИП стая, която на мен лично ми казаха че няма да ми я подсигурят, защото ако я дадат на мен ще получат половината пари от Закрила, които иначе биха взели от една искаща да си я плати росилка, но ако имат повече свободни ВИП стаи сигурно ще я дадат все пак  Thinking ). Както и да е, един "любезен"лекар в Шейново ми обясни че ако зависи от него няма да ми предложи нищо от изброените неща ако не си платя  #2gunfire
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите. В края на краищата разпитах и в Закрила и ми казаха, че независимо от болницата, ако имат договор с нея, пакетът ми включва консултация с изследвания, избор на лекар и VIP стая. Леко обаче ми загатнаха, че както се колебая между Шейново и Тина Киркова, да не избирам Шейново, защото всичко вървяло по-гладко в Т. Киркова. Така че май натам съм се насочила. Остава да си избера лекар. Някакви идеи, освен Савова?
Виж целия пост
# 4
Мила ходи раждай в Тина Киркова много е хубаво  особено VIP постоянно те наблюдават обръщат ти необходимото внимание. Моята докторка е Чурешка страхотна е гарантирам за нея .Един факт излагам и той е достатъчен от Пирогов /б-цата/ персонала ходим и раждаме там все при нея. Пожелажам ти късмет.
Виж целия пост
# 5
Мила ходи раждай в Тина Киркова много е хубаво  особено VIP постоянно те наблюдават обръщат ти необходимото внимание. Моята докторка е Чурешка страхотна е гарантирам за нея .Един факт излагам и той е достатъчен от Пирогов /б-цата/ персонала ходим и раждаме там все при нея. Пожелажам ти късмет.
аа, има и такива в Шейново Wink
Виж целия пост
# 6
Аз също съм осигурена в Закрила и искам да раждам в Шейново. Но от закрила ми обясниха, че не подсигуряват ВИП стая и избор на доктор, единствено епидуралната. А, аз се питам какво осигуряват като и без друго раждането е поето  от здравната каса? От друга страна персонала на Шейново хич не обичат Закрила, защото по този начин нищо не могат да вземат по втория начин. Там за да се оридиш с ВИП стая върви с "дарение" към нечий доктор и това е официална политика на Шейново след като зам. директорката го тирижира, пък и аз лично се интересувах. Възползват се от държ. пари и държ. болница за изключително частни облаги. Не оспорвам обаче че са добри специалисти и затова ще отида там.
Виж целия пост
# 7
Аз също съм осигурена в Закрила и искам да раждам в Шейново. Но от закрила ми обясниха, че не подсигуряват ВИП стая и избор на доктор, единствено епидуралната. А, аз се питам какво осигуряват като и без друго раждането е поето  от здравната каса? От друга страна персонала на Шейново хич не обичат Закрила, защото по този начин нищо не могат да вземат по втория начин. Там за да се оридиш с ВИП стая върви с "дарение" към нечий доктор и това е официална политика на Шейново след като зам. директорката го тирижира, пък и аз лично се интересувах. Възползват се от държ. пари и държ. болница за изключително частни облаги. Не оспорвам обаче че са добри специалисти и затова ще отида там.
ами отговорила си си на въпроса- осигуряват ти епидуралната, тя не е по пътеката за раждане и се заплаща150лв, ако желаеш.
Като не ти се полага конкретен лекар за раждане, платен от дружеството, значе може, ако желаеш, да си наемеш на частни начала такъв.
ВИП стаите си се заплащат отделно, изобщо не е задължително да имаш уговорка с лекар, просто трябва да имаш късмет да е има свободен ВИП като отидеш да раждаш. Същото важи и за ВИП родилната зала с присъствие на бащата.
Виж целия пост
# 8
След като попитах, доста понаучих и от други места. Какво ще ти покрият от Закрила, зависи от пакета, по който си осигурена, който пък зависи от фирмата, в която работиш. Обслужването, покрито от въпросния пакет, уж не зависи от това в коя болница ще отидеш, стига Закрила да имат договор с нея.
Да ви кажа обаче за Шейново:
Първо: не понасят Закрила, затова осигурените там си го отнасят. Само да споменеш Закрила и вече са намръщени, което не оправдава месечните удръжки, които виждам на фиша на заплатата си.
Второ: моите впечатления от ЖК (тъй като ходя в Шейново на ЖК) - няма да разказвам подробно, но са на конвейер, по 2-3 жени на веднъж, всеки път попадаш на различен лекар, чието мнение по даден въпрос е коренно различно от това на този, на който си попаднал миналия път. И ако го цитираш, ти казват, че не е възможно да са ти казали такова нещо и те гледат, като че ли си измисляш.
Независимо обаче от осигуряването си плащаш по някакви неписани тарифи.
Аз лично предпочитам да платя не под масата, а по ценоразпис на болницата - както чувам, че е в Тина Киркова.
Виж целия пост
# 9
Бета, не се заяждам, щото сте си прави до някъде, ама с това парадиране- Ние сме към Закрила, удържат ни много пари, искаме обслужване първа класа, естествено, че ще ви гледат накриво.
Не само в Шейново, където и да отидете.
Защото персоналът е на заплата, а вашият абонамент го лапа някой от ръководството.
Интересно ми е- тези застраховки какво представлават и не се ле плащат от работодателя, а не от работника?
Какво ви се полага  и не сте ли осигурени към Здравната каса, че искаш да си плащаш по ценораспис за неосигурени newsm78
Виж целия пост
# 10
[ами отговорила си си на въпроса- осигуряват ти епидуралната, тя не е по пътеката за раждане и се заплаща150лв, ако желаеш.
Като не ти се полага конкретен лекар за раждане, платен от дружеството, значе може, ако желаеш, да си наемеш на частни начала такъв.
ВИП стаите си се заплащат отделно, изобщо не е задължително да имаш уговорка с лекар, просто трябва да имаш късмет да е има свободен ВИП като отидеш да раждаш. Същото важи и за ВИП родилната зала с присъствие на бащата.

PolarFox, не съм съгласна след като си плащаш допълнително за нещо да не получаваш нищо за това. Не че се имам за ВИП персона, но е крайно време в България всеки да изисква това, което му се полага, а не да подвива опашка. Друг е въпроса, че Шейново е върха на сладоледа, относно корупцията и злоупотребите в здравеопазването. Не че имам нещо напротив някой да печели, но защо това да става на гърба на държавата, в частност на всеки един от нас. Нищо в тази болница не е частно за да прибират частни пари и да се държат с теб като с натрапник ако не си и платил под масата. А що се отнася до екстрите, които предлагат ВИП стая, лекарски екип и други, те  в момента вървят единствено с лична уговорка с лекар. Лежах там преди  две седмици и съм се интересувала доста подробно Mr. Green.
Закрила, наистина е мразят, защото те плащат само официално.

Виж целия пост
# 11
И аз знам че би трябвало да е за сметка на работодателя допълнителното осигуряване (към Закрила например). При мен нещата са по - различни, аз имам карта там, но покрай съпругът ми, срещу някаква сума ми осигуряват всички неща, които бях изброила преди време тук в темата. За отношение, определено няма никакво добро такова, но това от персонала на който попаднеш. Лекаря, който ми следи бременноста пък има точно обратното отношение  newsm78 Странна работа като цяло  Laughing И ЖК наистина не ми допада, въпреки че вски път аз попадам на един и същ доктор (за мен повече приказва, отколкото разбира) и хич не искам да попадам на него, но в тия часове, в които ходя е все той. Иначе никога не е имало много бременни майчета докато съм била вътре, дори винаги съм била сама, но като попадна на несъвестен доктор ... тъпо е. Иначе в ЖК определено са против Закрила
Виж целия пост
# 12
Бета, не се заяждам, щото сте си прави до някъде, ама с това парадиране- Ние сме към Закрила, удържат ни много пари, искаме обслужване първа класа, естествено, че ще ви гледат накриво.
Не само в Шейново, където и да отидете.
Защото персоналът е на заплата, а вашият абонамент го лапа някой от ръководството.
Интересно ми е- тези застраховки какво представлават и не се ле плащат от работодателя, а не от работника?
Какво ви се полага  и не сте ли осигурени към Здравната каса, че искаш да си плащаш по ценораспис за неосигурени newsm78
Честно да кажа, нямам идея как точно е уредено това допълнително осигуряване. Знам, че имам ред във фиша със заплатата, който се казва "Здр. осиг. - служител" - може би всеки осигурен го има. Но който и да го плаща - аз или работодателя, е редно като ти се каже "имаш право на това и това", да можеш да го получиш. Друг е въпросът, че персоналът на болниците е недоволен от това. Но тяхното ръководство е сключило договор със Закрила, че трябва да го осигури и е редно да са недоволни от него, а не от мене и да ме гледат накриво.
Аз лично не искам да си плащам под масата, а изобщо да не плащам за избор на лекар, след като ми е казано, че трябва да ми е безплатно. Но ако знам, че не ми се полага безплатно, а аз все пак искам лекар, да си платя по ценоразпис.
Виж целия пост
# 13
Честно да кажа, нямам идея как точно е уредено това допълнително осигуряване. Знам, че имам ред във фиша със заплатата, който се казва "Здр. осиг. - служител" - може би всеки осигурен го има. Но който и да го плаща - аз или работодателя, е редно като ти се каже "имаш право на това и това", да можеш да го получиш. Друг е въпросът, че персоналът на болниците е недоволен от това. Но тяхното ръководство е сключило договор със Закрила, че трябва да го осигури и е редно да са недоволни от него, а не от мене и да ме гледат накриво.Аз лично не искам да си плащам под масата, а изобщо да не плащам за избор на лекар, след като ми е казано, че трябва да ми е безплатно. Но ако знам, че не ми се полага безплатно, а аз все пак искам лекар, да си платя по ценоразпис.

с първото съм напълно съгласна, но ти обясних, че лъвският пай отива в шефа, а за бачкаторите- абсолютно нищо #Cussing out
А с второто- официалната такса е 100лв избор на екип. Друг е въпросът, дали като си платиш на касата и кажеш да викнат от вкъщи д-р Х, той ще дойде. Е няма- ти би ли отишла на работа в неделя за тоя дето духа Mr. Green

ПетяП, не знам с кого точно си говорила, но ВИП стая и ВИП зала можеш да си наемеш на момента, стига да са свободни- лично мен са ме питали при постъването дали желая.
Относно корупцията- явно не знаеш за какво става въпрос в МД.
А щом ти се полагат екстри, те съветвам да си вземеш документ от Закрила, че си им клиент и ти се полага да ползваш това и това.
В такъв случай, ако наистина е така, ще го получиш, ако не- жалба и обезщетение от Закрила.
И пак не разбирам- ти ли плащаш вноските. Ако е така и си сигурна, че има проблем с раждането, ами не ги внасяй просто.
Виж целия пост
# 14
Част от вноските ги плащам аз, а другата част работодателя. Но това в крайна сметка няма значение. А, относно ВИП стаите,  в момента в следствие на филма за Шейново, се е увеличил неимоверно наплива от желаещи да раждат там и сигурно затова са въвели това "неофициално" ограничение. Дори и да има свободно легло  във ВИПа ще ти го дадат при вече спонатите условия. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия